Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/109 A kérdező kommentje:

Nem értem miért gyanítasz azzal, hogy kamu kérdés. Elég az én bajom, hogy unalmamban ilyeneket kérdezzek.

Ha magyar állampolgár lenne ,akkor otthon is lenne egy bejelentett lakcime.

Tehát 2 bejelentett lakcime lenne ,egy itt s egy otthon.

márc. 16. 23:15
 22/109 anonim ***** válasza:
60%

Hagyd ott a gyereket, és költözz haza te, akkor majd téged làt ritkán. Ja, az neked nem tetszene, de a férjednek tetsszen, hogy kvázi elveszíti a gyerekét.


Vagyis nyilván nem fogja, mert ahogy írták, mivel ott lakik a gyerek ée ottani állampolgár, nen fogod tudni hazaköltöztetni.

márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/109 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet senkinek két lakcíme, csak egy állandó (ez a külföldi, ahol lakik), és egy ideiglenes, és hiába adsz meg magyar lakcímet, az állandó, életvitelszerű tartózkodási helyéről, az adott orszàgból nem költöztetheted el az apja engedélye nélkül, mert az gyermekrablásnak minősül.


Ez nem így megy, ahogy te képzeled.

márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/109 A kérdező kommentje:
Ha megkapja a magyar állampolgárságot és az otthoni lakcimet ,akkor igenis hazaköltöztethetem.
márc. 16. 23:19
 25/109 anonim ***** válasza:
59%
Ringasd magad nyugodtan ebbe a hitbe, de nagyot fogsz koppanni az ügyvédnél, erre már most készülj.
márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/109 A kérdező kommentje:
Miért lenne állandó lakcim ez, ahol most lakunk,ha egyáltalán nem is itt született?
márc. 16. 23:20
 27/109 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos egyelőre még nem tudom a pontos törvényeket, minél hamarabb fel fogom venni a kapcsolatot egy ügyvéddel."


"Ha megkapja a magyar állampolgárságot és az otthoni lakcimet ,akkor igenis hazaköltöztethetem."


Most akkor tudod a helyi törvényeket vagy nem? Mert Magyarország eléggé anyapárti, de még onnan sem tudsz elköltözni az apa engedélye nélkül. De pl. Olaszországban sokkal jobban védik az apa érdekeit is.

márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/109 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de ha a férjed nem akarja, nem is fogod tudni Magyarorszàgon anyakönyveztetni a gyermeked, hogy megkapja az állampolgárságot, ahhoz ugyanis mindkét szülő személyes jelenléte és beleegyezése szükséges.
márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/109 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lenne állandó lakcim ez, ahol most lakunk,ha egyáltalán nem is itt született"


Hú, te sem vagy a legélesebb kés a fiókban.


Az állandó lakcím nem oda szól, ahol született az illetö, hanem ahol életvitelszerűen lakik. A te gyereked kint lakik, itt így csak ideiglenes lakcímet fognak adni, de ezekhez alapból mindkét szülö kell.

márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/109 anonim ***** válasza:
86%

15 honapos mar nem baba, masreszrol semennyire, 5 nap es emlekezni sem fog ra.

Az en exem a gyerek 2 eves koraban lepett le, par het alatt elfelejtette ki is az a ficko.

márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!