Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
 61/109 A kérdező kommentje:

Egy olyan embernek szoritani, aki egy éve minden hetvegen az alkoholt Mert isten tudja mit választ és holt részegen állít haza minden vasárnap reggel 8 órakor.

Amiért szar ember lett belőle, attól szeretheti a gyermeket ,és egy 15 hónapos nem tudja h apa iszik, csak azt hogy napi 1 órát leul vele játszani.

márc. 17. 12:05
 62/109 anonim ***** válasza:
52%
Hiába alkoholista, az a törvényeken nem változtat, ez az igazság.
márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/109 anonim ***** válasza:
64%

37 es, IGENYENI KELL !!

Miert vitatkozol amit nem tudsz ?


Külföldön szültem hát csak tudom talán hogy lett a gyerekem magyar állampolgár nem úgyhogy Pikk-Pakk 🤦🏻‍♀️

Nem az van hogy megszülted a gyereket és egyből hozza a postas a állampolgárságot . De gondolom életedben még nem mozdultál ki Csajagarocsogen a Virag utcából de itt okoskodsz, amihez fingod nincs.


Mindkét szülőnek ott kell lenni ha házasok, és úgy igényelni a magyar nagykövetségen a születés anyakönyvi kivonatot és ezzel az állampolgárságot.

Csak tudom tán , hogy lett a gyerekem magyar állampolgár 2 eves koraban.

márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/109 anonim ***** válasza:
100%

65, nem tűnt fel, hogy mi is ezt pofàzzuk? Nem azt mondtuk, hogy nem lehet magyar állampolgár a gyereke, csak azt, hogy anyakönyvezni kell(!), amihez mindkét szülő szükséges.


Olyan jó szövegértési képességed van, mint a kérdezőnek.

márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/109 anonim ***** válasza:
23%
A 37 es valaszolonak irtam ( ami ott is az elejen ) mert o hajtogatja, hogy a gyerek automatikusan magyar allampolgar lesz. Erre írtam hogy nem , nem lesz hanem igényelni kell de 37-es szerint nem, persze meg nem szult kulfoldon.
márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/109 anonim ***** válasza:

Kerdezo,


Tehat a 10 eve ismert sportolo ferjed hirtelen alkoholista lett.

Ertheto, de ettol meg nem hozhatod haza a gyereket ha o ebbe ugyveddel hivatalosan irasban nem egyezik bele.


Az, hogy neked van magyarországi lakcímed az ég adta világon semmit nem oszt nem szoroz egyrészt, az csak ideiglenes lakcím ugyanis egy embernek EGY állandó lakcíme lehet, Másrészt mivel a gyereked még nem is magyar állampolgár neki totálisan semmi köze a te magyarországi ideiglenes lakcímedhez , es nem is lesz, hidd el ez nem oszt a történetben semmit.


Annyian leírtuk már annyiféleképpen , mit nem fogsz fel meg mindig ezen ?


Ami lehetőséged van : elmenni magyar nagykövetségre az apával hogy anyakönyvezzek a gyereket, Majd hivatalosan elválni, És elköltözni úgy tudsz ha ez az apja engedélyt ad írásban.

márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/109 anonim ***** válasza:
67-es, bocsi, igen, elnéztem a komment számát.
márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/109 anonim ***** válasza:
29%
66os. Nekem is van állandó lakcímem Magyarországon pedig tizenéve nem élek ott sőt már kettős állampolgár vagyok 🤷🏻‍♀️😄 ehhez mit szólsz?:))
márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/109 anonim ***** válasza:

68-as, az tök más, mikor te felnöttként kiköltözöl és nem jelentkezel ki. Elvileg ki kellene , nem lehetne két állandó címed Magyarországon, de senki nem foglalkozik vele, ha nem jelentkezel ki. Én se tettem, mikor pár évet külföldön dolgoztam.


De mikor egy külföldön született, ott élő újszülöttet anyakönyveznek itthon, akkor nyilván tudják, hogy mivel kint él, van kint állandó lakcíme, így a magyart nem állandóként adják meg, csak akkor, ha mindkét szülő írásával igazolja, hogy hazaköltöznek és(!) hozzák a külföldi lakcímkijelentőt.

márc. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/109 anonim ***** válasza:
43%

Az , hogy van magyar lakcímkártyád az atól még nem állandó lakcím. 🙄


Felelmetes, hogy mennyi tudatlan elmber szaladgal korulottunk.


“ Mindenkinek egy állandó lakcíme és egy ideiglenes lakcíme, azaz tartózkodási helye lehet. Mindkét cím fel van tüntetve a lakcímkártyánkon” .


Én is külföldön lakom 20 eve, ettől függetlenül van Magyarországon is lakcímkártyám de ettől az még nem lesz állandó lakcímem. Állandó lakcím ahol életvitelszerűen elsz, de ez ilyen általános iskolai tananyag egyebkent.

márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!