Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/109 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gyerek kizárólag külföldi állampolgár, akkor az esélyed konkrétan NULLA vele Magyarországra költözni. Nagy eséllyel megosztott felügyelet lesz belőle.

Miert nem regisztráltattad a születése után magyar állampolgárkent?

márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/109 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon, ha az elvált szülő költöztetné a gyereket, de a volt házastárs nem akarja, úgy tudom, hogy a gyámhatóság dönt. Szóval akár sikerülhet is, amit a kérdező akar, de nem lesz egyszerű menet."



Igen, de ez úgy működik, hogy előbb el kell válni, megszerezni a gyerek felügyeleti jogàt és az adott orszàgban, ahova menni akar, fix lakhatást és munkát találni, csak ekkor engedélyezi a gyámügy a kiköltözést. Egy ismerősöm ezt úgy csinálta, hogy a gyerekét a nagyszülőknél hagyta Magyarorszàgon hónapokra, míg kint elintézett mindent.


Na most, mivel a kérdezőnek se mumkája, se pénze, ezt nem tudja lebonyolítani. Már alapból hova teszi a gyereket ott külföldön, míg lefolyik a válás és gyermekelhelyezés, ha nincs pénze? És hol lesz a gyerek, míg hazajön munkát keresni, de a gyereket még nem hozhatja?

márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/109 anonim ***** válasza:

"Hát nem az van odaírva, hogy lehet, hanem hogy lesz. A törvény erejénél fogva. Intézés nélkül. Nem kell állampolgárságot "csináltatni", mert az állampolgárság a gyerekkel együtt automatikusan VAN."


Az idézet konkrétan annyit jelent, hogy Magyarországon az ius sanguinis, vagyis a vér szerinti állampolgárság létezik. Tehát mindegy hol születik a gyerek, ha egyik szülője magyar, akkor szuletese jogán magyar állampolgár lesz. Ha Magyarországon születik, akkor ez evidens, ott készül minden irata, eleve magyar állampolgárkent lesz regisztrálva. Ha külföldön születik, akkor ez nem történik meg.

márc. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/109 A kérdező kommentje:

Aki kamukérdésnek gondolja ,azért mert 10 év alatt több helyen dolgoztunk,az egy kicsit gondolkodjon el. A férjem sportoló volt és sehol nem írtam, hogy kirugták, azt írtam, hogy megszünt a munkahelye. Mivel megszünt a munkahely és amúgyis abban a korban volt, hogy max 1 2 évet üzhette volna a sportot, így abbahagyta. Ilyen egyszerű ez az egész.



Namármost nekem az állandó lakcimem még Magyarországra szól, tehát a gyerek is ezt a lakcimet kapná.

márc. 17. 08:05
 45/109 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, kérlek válaszolj pár kérdésre:


1. Milyen állampolgár HIVATALOSAN a gyereked?

2. Milyen állampolgár a ferjed?

3. Hol közöttetek házasságot?

4. Hol van a gyerek állandó lakcime?

márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/109 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

A gyerekem hivatalosan csak spanyol állampolgár, tehát a férjem is spanyol állampolgár.

Házasságot Magyarországon kötöttünk.

A gyerek jelenleg csak Spanyolországban van bejelentve, tehát ez az egyedüli lakcim.

márc. 17. 08:28
 47/109 anonim ***** válasza:
Oké. A házasságot anyakonyveztettétek Spanyolországban is?
márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/109 A kérdező kommentje:
Igen
márc. 17. 08:33
 49/109 anonim ***** válasza:
100%
Oké. Akkor Spanyolországban kell elinditanod a válást és mindenben a spanyol törvények szerint fognak eljárni. Tehát ha ott a megosztott elhelyezés a szokás, az lesz az ítélet. A gyereket te nem viheted sehova a férjed beleegyezése nélkül, pláne nem másik országba. Akkor sem, ha közben sikerülne a magyar állampolgárságot elintezni a gyereknek. A legjobb az lenne, ha még tudnátok beszélni ezt a ferjeddel
márc. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/109 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged!
márc. 17. 08:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!