Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
 71/109 anonim ***** válasza:
70-es, az igaz, hogy ha nem jelentkezik ki, a magyar lakcímkártyán állandóként fog szerepelni a lakcíme, de nyilván ez egy csecsemőnél nem működik amiatt, amit a 69-es kommentben írtam.
márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/109 anonim ***** válasza:

68, 69,70


Törvényileg ki kellene jelentkezni a magyarorszagi állandó lakcimről. Gyakorlatilag még rengetegen nem teszik. Sőt, az se ritka, hogy mindkét helyen fizetik az egészségügyi biztosítást is -a régi magyar tb-t- , hogy ha haza mennek, járjon nekik az ingyenes ellátás. Törvény tiltja, de mivel nincs semmi olyan rendszer, ami ezt észre venné, mégis megcsináljak

márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/109 anonim ***** válasza:
58%
De itt nem a gyerekről vt szó, te azt mondtad h a kérdezőnek nem lehet állandó lakcíme Magyarországon, ha nem ott lakik. Belekavarodsz már a nagy észosztásba.
márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/109 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy a kérdezőnek nem lehet állandó lakcíme bejelentve itthon, hol írtam?
márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/109 anonim ***** válasza:

“Az, hogy neked van magyarországi lakcímed az ég adta világon semmit nem oszt nem szoroz egyrészt, az csak ideiglenes lakcím ugyanis egy embernek EGY állandó lakcíme lehet, Másrészt mivel a gyereked még nem is magyar állampolgár neki totálisan semmi köze a te magyarországi ideiglenes lakcímedhez ,“


Itt írtad.

márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/109 anonim ***** válasza:
75-ös, ez nem én voltam, mint látod, itt többen írunk. De értem, amit az adott kommentelő ír, hivatalosan ugyanis tényleg csak egy állandó lakcíme lehet mindenkinek, csak a kutya nem tudja ezt nyomon követni, ezért nem foglalkoznak azzal, ki jelentkezik ki és ki nem.
márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/109 anonim ***** válasza:

Igazából lényegtelen is mert ha neki van is állandó lakcíme Magyarországon , az semmit nem oszt nem szoroz a gyerek ügyében , attól még nem lesz kivihető az országból. Hivatalos gyerekelhelyezés és utána hivatalos engedély az apától.

Az eredeti kérdést ha nézzük a kérdező írja , hogy úgy képzelte , hogy ő most eljön a gyerekkel Magyarországra mert hisz neki van állandó lakcíme

márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/109 anonim ***** válasza:
46%

Ezért Necces ez a külföldre szülés, Írom ezt úgy, hogy én is külföldön szültem és elváltam, De én előtte 15 évet dolgoztam itt ebben az országban meg adóztam.


Nem rég is volt egy hasonló kérdés ahol a az anyuka írt itt, hogy A férje szerb, es hogy ide akarja hozni a gyereket de ugye nem engedi az apa, a no meg nyelvtudás meg mindenféle pénz nélkül van ott . Azert egy kicsit lehetne felelősebben gyereket vállalni külföldre plane …

márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/109 anonim ***** válasza:
Igen, 78-as, én azt hittem ez ugyanaz a kérdés lesz.
márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/109 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlo, meg a stilus is.
márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!