Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
 51/109 anonim ***** válasza:
80%

OFF

Fuh, szégyellje magát itt pár válaszoló, hogy fogyatékosozza és minősíthetetlen hangnemben beszél a kérdezővel. Oké, hogy nem tud csomó mindent a témával kapcsolatban de elvileg arra van ez az oldal, hogy segítsünk egymásnak. Undorító, hogy földön fekvő emberbe rúgtok bele.

Remélem amikor rossz passzban vagytok és nem fogtok fel valamit elsőre, a férjetek/ anyátok titeket is rögtön leidiótáz a legelső tévedéseteknél.

(Tudom tudom, ti nem vagytok akkora idióták h külföldön vállaltok gyereket, de az élet bármely más területén lehet még sz.arba kerülni önhibátokon kívül, nem tudom nektek hogy esne ha mások is ilyen empátiával fordulnának felétek ebben a helyzetben.)

márc. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/109 anonim ***** válasza:
47%

Nem azért fogyatékos, mert nem tudja a jogszabályokat (bár 2 perc utána nézni), hanem mert amikor tisztán, érthetően leírjuk neki többen, még csak magyaráz tovább, hogy márpedig az úgy van, ahogy elképzeli, miközben maga is leírta, hogy nem olvasott utána semminek.


Akinek leírják érthetően a dolgok menetét és csak mondjad tovább, mint a barom, annak igenis van valami fogyatékossága, mert nem megy a szövegértelmezés felnőttként.


Pedig egy pillanat alatt eljut oda, hogy rájöjjön, már a magyar anyakönyvezéshez is kell apuka, ehhez nem kell ügyvédhez menni.


Nem is kell hasonló helyzetben lenni ahhoz, hogy tudja ezeket az ember, megölni sem kell senkit, hogy tudjuk, gyilkosságért börtön jár.


A kérdezőnek meg hiába fáj az igazság, jobb, ha elkezdi feldolgozni, hogy nem fogja tudni hazahozni a gyereket, ha az apja nem partner ebben.

márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/109 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szívemből szóltál.

Egyre kevesebb az empatikus ember ezen a földön és csak abban lelik boldogságukat, ha valakibe még jól bele tudnak rúgni.


Az ember amikor gyermeket tervez ,nem arra gondol,hogy válás lesz a vége. Ha abban gondolkodna, nem válálna gyereket...

márc. 17. 09:32
 54/109 anonim ***** válasza:
Nem válásra gondol, de látva, hog az emberek 70%-a elválik, tisztában van vele, hogy vele is megtörténhet. Legalábbis az okosabbja.
márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/109 A kérdező kommentje:

54-es szerencse, hogy te nem vagy fogyatékos, és mindenre tudod a választ. Szerencse hogy ilyen okos emberek is vannak ezen a világon,mint te. Nélkületek nem is tudom mi lenne. (Ironía)

Mennyi ész kell ahhoz ,hogy ismeretlen embereket fogyatékozz.

Remèlem csak ebben leled boldogságod!

márc. 17. 09:37
 56/109 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, én nem akarlak ekézni, de sajnos vagy sem, igaza van azoknak, akik ide írtak, tényleg nem fogsz tudni hazaköltözni a gyerekkel ilyen feltételek mellett. Úgyhogy valami más megoldást kell kell keresned az életedre
márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/109 anonim ***** válasza:
100%
54es, erre a stílusra nincs mentség akkor sem. De fogadok hogy az olyanok mint te buzdítanak leghangosabban tökön rúgásra ha itt egy kérdésben egy férj ilyen tiszteletlenül beszél a feleségével mint amilyen stílust te megengedsz magadnak.
márc. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/109 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, én nagyon szorítok neked. Szerintem ügyvéddel kene konzultálni, ő legalább normálisan választ tud adni a kérdéseidre és tudni fogod mi a helyzet. Sajnos valószínű hogy nem lesz egyszerű a dolog, de hatha lehet valahogy egyezkedni az apával. Gondolom ő nem annyira vágyik arra hogy egyedül nevelje a babát. Az én kisfiam Svájcban született, az apja svájci, én is kettős állampolgár vagyok, így a kisfiam is egyből svájci lett, a magyart én is most akarom elkezdeni intézni neki. Nálunk nem téma a válás, de a férjem megmondta hogyha válásra kerülne a sor, akkor vihetném a babát mert ő tuti nem vállalna be azt hogy ő nevelje. Nem írtad hogy a te férjed hogy all ehhez? Vagy az is megoldás lehetne, hogy elváltok de te kint maradsz Spanyolországban, hogy ő is a baba közelében tudjon lenni. Még az is jobb, minthogy egy rossz házasságban maradj. Azt ne sajnáld szerintem hogy nem tudsz hazakoltozni Magyarországra 😉
márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/109 anonim ***** válasza:
59%

"Kérdező, én nagyon szorítok neked."


De miért kellene annak szorítani, hogy egy apától elszakítsák a fiát?


A kérdező leírta, hogy az apa szereti a gyerekét és megmondta neki, hogy nem engedi, hogy elvigye.


Ez nem úgy működik, hogy anyukának elege van apukvsl, és akkor csak úgy mehet a gyerekkel, hát fordítva ez neki hogy esne, ha ő láthatná évi kétszer? Neked hogy esne?

márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/109 anonim ***** válasza:
65%
A kérdező azt is leírta, hogy a pasi miatt depressziós, es úgy érzi h tönkretette. Na most ez nem úgy hangzik, mintha annyira jó ember lenne a férj. Es igen, én a kérdezőnek szurkolok. Sajnos beleválasztott es lett egy hülye férje, de hátha még ki lehet vhogy köszörülni a csorbát.
márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!