Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/109 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan lehetőség Mo-on, hogy a gyerek mindkét szülő vezetéknevét viseli.
márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/109 A kérdező kommentje:

Igen ,tudom hogy van. De itt az a gond hogy a férjemnek 2 vezetékneve van,amiből a gyerek megkapott egyet + az enyémet. Ilyen pedig nincs Magyarországon.

Ezért írtam a példát, hogy ha a férjem Nagy Kis Lajos én pedig Kutasi Éva ,akkor a gyerekünk Nagy Kutasi Ferenc.

Ez pedig Magyarországon nem lehetséges, csak az alábbi opciók.

Nagy Kis Kutasi Ferenc

Nagy Kis Ferenc vagy

Kutasi Ferenc

márc. 16. 22:55
 13/109 anonim ***** válasza:
20%
Tehát Magyarországon született a gyerek, de nem lehetett magyar állampolgár a vezetéknevek miatt?
márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/109 A kérdező kommentje:
Külföldön született, a születése után egyből felkertem az ottani nagykövetséget, hogy kettős állampolgár legyen, de ez volt a magyar állam válasza. Hogy vagy át nevezem a magyar törvények szerint a gyermekem, vagy kérek egy bizonyitékot, hogy az adott országában ahol született a gyerek ez a normális.
márc. 16. 22:59
 15/109 anonim ***** válasza:
41%

"S akkor itt jön a bibi,mivel otthon nálunk ilyen nem létezik"

De létezik, ráadásul Valaki nagyon félre tájékoztatott.

Amúgy ha beírod a keresőbe az első amit kiad:

A gyermek szüleinek összekapcsolt családi nevét is viselheti, akkor is, ha a szülők a házasságkötés után családi nevüket nem kapcsolták össze, vagy a szülők nem kötöttek házasságot.

márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/109 A kérdező kommentje:

De itt nem összekapcsolt névről van szó. Valószínű nagyon rosszul magyarázom,hogy félreértitek.

Összekapcsolásról akkor lenne szó, ha a gyerek a Nagy Kis Kutasi Ferenc nevet kapta volna,de ő az apja családneve közül csak a Nagyot kapta, a Kis lemaradt.

márc. 16. 23:03
 17/109 anonim ***** válasza:
81%
Egy éve sincs, hogy kint laktok, de a 15 hónapos gyerek kint született ... Itt valami matematikai gubanc van.
márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/109 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésre is válaszoljak, semennyire nem viseli meg. Én másfél éves voltam, amikor apukám elhagyott minket, igaz mi utána sem tartottuk a kapcsolatot. Semmilyen emlékem nincs róla, így hát nem is hiányzott soha. Az más kérdés persze, hogy mindig érdekelt h vajon milyen lehet, de ez csak merő kíváncsiság volt.
márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/109 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nincs semmilyen matematikai gubanc.

A gyerek nem abban az országban született, ahol most lakunk. A férjem munkájából adódoan több országban laktunk az elmúlt 10 évben. A munkahelye tavaly júniusban megszunt, ezért úgy döntöttünk, hogy az ő szülő országába költözünk végleg, úgy gondoltunk ,hogy jobb választás mint Magyarországon (nagyot tévedtem).

Tehát júniusban lenne egy éve, hogy kikoltoztunk.

márc. 16. 23:09
 20/109 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy kamukérdés?


Sztem ma már mindenki tudja, hogy ha a gyerek külföldön született, ottani állampolgár és ott van a bejelentett lakcíme, akkor gyermekrablásnak minösül a szülők beleegyezése nélkül elvinni onnan, ergo te nem költözhetsz vele haza Magyarorszàgra, ha a férjed nem engedi. Akkor sem, ha félig magyar állampolgár, mert ott van a lakcíme, azt nem változtathatja meg önkényesen az egyik szülő.

márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!