Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire visel meg egy babát...

Mennyire visel meg egy babát a válás?

Figyelt kérdés

Történetem eléggé összetett, a gyerekem apjával utóbbi 1 évben borzalmasan megromlott a kapcsolatunk, úgy érzem tönkretett,depresszióban szenvedek már hónapok óta. Most eljutottam arra a pontra, hogy el szeretnék válni tőle, de itt jön a probléma.

Nem magyar állampolgár, és nem is Magyarországon élünk, hanem az ő országában. A válás után, én hazaköltözöm, nem bírnek itt maradni, itt nincs senkim aki támogatna vagy mellém állna.

A gyerekünk 15 hónapos, imádja az apját. Mennyire viselne meg,ha csak ritkán látná ot? Eddig csak emiatt nem léptem előre a válás ügyében,mert nagyon féltem az o lelkivilágát.

Valaki volt hasonló helyzetben?és tudna tanácsot adni?



márc. 16. 22:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
77%

Húha, szerintem a kérdezőt most lesokkoltátok azzal, hogy elárultàtok neki, nem fogja tudni hazahozni a gyereket. De tényleg, hogy leget, hogy 2024-ben valaki nem tudja, hogy a férj beleegyezése nélkül nem olyan egyszerű menet ez?


Még itthonról sem lehet csak úgy elvinni a gyereket külföldre lakni.

márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo latjuk, nem alltal sorban mikor az eszt osztottak.

Egy embernek NEM lehet ket lakcime, mert ket helyen nem tud eletvitelszeruen tartozkodni.

Kulfoldrol pedig NEM tudod elhozni, ha az apja irasban , ugyvednel hivatalosan ebbe bele nem egyezik. Plusz level a hataron.

márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
32%
Nem értek egyet, 31-es, szerintem most azon agyal a kérdező, hogy hogy tudja magát kiverekedni a kamukérdése ráburjánzott erdejéből. A "sok helyen dolgozott a férjem, összevissza utazgattunk, a gyerek egy 3. országban született, majd kirúgták a férjemet" egy erre irányuló igen vacakul sikeredett kísérlet volt.
márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim ***** válasza:
28-as, ez nem biztos, hogy így van. Bár nálunk más volt a helyzet, de a lányom kapott egy új állampolgárságot, és nem kérték az apa engedélyét. Bár mi előtte már elváltunk, és nálam helyezték el a gyereket.
márc. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim ***** válasza:
90%

Hát, ami azt illeti, a kérdés egy 3 másodperces guglizással egyszer s mindenkorra megválaszolható: [link]

"Magyar állampolgár gyermeke a törvény erejénél fogva a születésével magyar állampolgár lesz, függetlenül a születés helyétől." Ennyike.

márc. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
23%

35 - os , igen, magyar allampolgar lehet , DE ezt meg kell igenyelni !

Kulfoldon szultem, kettos allampolgar vagyok, egyertelmu, hogy mivel az adott orszag allampolgara (is) vagyok, azt kapts meg automatikusan.


A magyart 2 evre ra inteztuk el neki.

De sok magyar ismerősöm van itt, aki egyáltalán nem csináltatott magyar állampolgárságot a gyerekének evek, evtizedek utan sem. Ennyike.

márc. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem az van odaírva, hogy lehet, hanem hogy lesz. A törvény erejénél fogva. Intézés nélkül. Nem kell állampolgárságot "csináltatni", mert az állampolgárság a gyerekkel együtt automatikusan VAN.
márc. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:

#35, szuper, ebből következik hogy nem kell az apa beleegyezése az állampolgársághoz. Gondolom a név probléma miatt az anyakönyvezés vagy más papírmunka nem ment, ezt értelmezte a kérdező úgy, hogy nincs meg az állampolgárság.


Magyarországon, ha az elvált szülő költöztetné a gyereket, de a volt házastárs nem akarja, úgy tudom, hogy a gyámhatóság dönt. Szóval akár sikerülhet is, amit a kérdező akar, de nem lesz egyszerű menet.

márc. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, emlékszel a pár évvel ezelőtti debreceni gyerekrablásra, amikor a spanyol apuka "elrabolta" a gyerekeit? Aztán kiderült, h bár a módja elég gáz, de jogszerűen vitte el őket? Nagy a csend azóta körülöttük, de a gyerekek még mindig az apjukkal vannak.
márc. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
71%

35-37, olvass már tovább is, egy magyar szülő gyermekének valóban jár a magyar állampolgársàg, ami azt jelenti, hogy nem kell állampolgársàgi vizsgàt tennie, de(!) anyakönyveztetni kell itthon ahhoz, hogy hivatalosan megkapja az állampolgárságot és a vele járó jogolat, amihez azonban mindkét szülő jelenléte és aláírása köteles. Ha apuka nem egyezik bele, még anyakönyveztetni sem lehet itthon a gyereket.


De ha magyar állampolgár lenne, akkor sem lehetne csak úgy hazaköltöztetni.

márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!