Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/128 A kérdező kommentje:
Hűha!Mennyi figyelmet kaptam!!:)Nem tettem panaszt!!Mert annyira nem érdekel már ez az egész!!De ahogy olvasom nem rég került oda az üzletvezető!:)Amúgy meg nem vagyok hazug!!Kikérem magamnak!!Tényleg így történt!:(
2010. júl. 1. 14:56
 92/128 anonim ***** válasza:
14%
na végre, örülök hogy a cikk is és a kommentek is nekünk normál embereknek ad igazat, akik nem kíváncsiak sem mellre sem büfiztetésre étteremben.
2010. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/128 anonim ***** válasza:
67%

Na, megint a sok okos hozzászólás. Végigolvastam a cikket, és a kommenteket is, és érdekes, sem a cikkben, sem a kommentekben nem jelentették ki, hogy elítélnék a szoptatást az étteremben. Sőt, inkább arról volt szó, hogy ez természetes dolog:) És a hozzászólásokban is 4-4 az arány, tehát ott sem győzött egyik álláspont sem. Viszont ott is megjelent az a beteg agyú, aki a rókázáshoz, meg a szexhez hasonlítja egy kisbaba evését.

Talán le kellene már esnetek a fáról gyerekek, ha már az evolúciónak nem sikerült, legalább a gravitáció megtehetné:)

Hátha akkor nyílna a szűklátókörűségetek és a begyöpösödött agyatok:) (bár erre kevés az esély, de a remény hal meg utoljára:D)

2010. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/128 anonim ***** válasza:
67%
Nekem biztos nem venné el az étvágyamat, ha mellettem szoptatnál, sőt. Úgyhogy csak bátran, bármikor.
2010. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/128 anonim ***** válasza:
77%

A kérdező nem hazudott, írta, h nem kért másik helyett, mivel úgy gondolta, h nyilván a mosdót kínálják fel, mint a legtöbb helyen...


Inkább a pincér hozzállása fura, mikor felszólította, h máshol szoptasson, közölnie kellett volna, h VAN nyugis hely, ahol etethet, így mindjárt másképp látta volna az anyuka is a helyzetet.

2010. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/128 A kérdező kommentje:

- Nem tudok arról, hogy bárki is panasszal élt volna ilyen ügyben az étteremmel szemben - mondta el a NapiászOnline.hu-nak Ellenrieder Gábor üzletigazgató. - Mivel nem tudjuk leellenőrizni, hogy valóban így történt-e az eset, így erre érdemben nem is tudnék reagálni.



Csak ennyit tennék hozzá!!Meg azt hogy mivel nem tettem panaszt lehet hogy hibáztam,sőt lehet hogy meg is fogom tenni hogy elmegyek személyesen és megbeszélem ezt!!De nem tudtam hogy egy cikket is írnak róla!

2010. júl. 1. 19:07
 97/128 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem bánom hogy így lett!!Amúgy mit vártatok??Hogy bevallják hogy persze ez így volt és..stb....stb.........stb.Nem hülyék ők sem!
2010. júl. 1. 19:09
 98/128 xStefix ***** válasza:
79%

Hát csak kapkodom a fejem, komolyan. Nem semmi, hogy hová el tud fajulni egy teljesen ártatlan téma. Elég elszomorító. :(

Kedves Kérdező, én is csak azt tudom mondani, hogy tedd továbbra is azt, amit a szíved diktál. Ha valamit helyesnek látsz és úgy gondolod, hogy meg tudod hozzá teremteni a megfelelő körülményeket is, úgy, hogy az másnak vélhetően nem fog (nagy) gondot okozni, akkor tedd meg! (Mert úgy gondolom, kivétel nélkül MINDENKI a saját legjobb belátása szerint cselekszik..!)

Mindig is lesznek olyan emberek, akik nem fognak veled egyetérteni, de amíg a többség igen, addig általában "nincs gond". Lehetetlen mindenki kedvére tenni, úgyhogy nem is érdemes ezzel tovább foglalkozni.

A házon kívüli diszkrét szoptatás kérdése nem egy olyan horderejű dolog (kellene hogy legyen), amin vérre menő csatát kéne vívni akár ott a helyszínen, akár itt a neten. Aki egyszerűen nem tudja/látja/érti meg, hogy mit jelent egyáltalán szoptatni, annak se szépen, se csúnyán nem fogjuk tudni elmagyarázni. - De mi ettől szerencsére még tudni fogjuk, hogy a gyerekünk miért sír, hogy miért szeretne szopizni és hogy mikor teszünk neki jót (ha megszoptatjuk vagy ha nem). Akár tetszik másoknak, akár nem, de mi vagyunk azok, akik a legjobban ismerjük a gyerekünket és a legjobbat akarjuk neki. És ha ez a diszkrét szoptatást jelenti, akkor azt fogjuk tenni, úgy, hogy az vélhetően másnak se okozzon elviselhetetlen(!) problémát. És ez szerintem sem kismamaszauruszkodás vagy ősanyaság vagy szüfrazsettkedés, hanem szimplán a józan ész. :) Ennyi.

Egyébként arra azért kíváncsi lennék, hogy a mindezzel egyet nem értők vajon egy hasonló helyzetben mit csinálnának. Mert erről eddig igen kevés szó esett, leginkább csak a gyakorló anyukák viselkedése került pellengérre. (Ami időnként tényleg hagy kívánni valót maga után - de ez ugyanígy a másik oldalról is elmondható. Szerintem felesleges sorolni a példákat.)

Szóval, kedves tapasztalt hozzászólók, mit csináljon az az anyuka, akinek nyilvános helyen kell megszoptatnia a babáját? Maradjunk a fenti helyzetnél: üres étterem, szoptatásra megfelelő hely nélkül, autó nélkül, kicsit távolabb az otthontól. ? (A cumisüveges javaslatot szerintem rögtön ki lehet hagyni, mert aki kizárólagosan szoptat, az nem fogja ezt választani.)

2010. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/128 xStefix ***** válasza:
74%

Köszönöm, itt befejezném akkor a társalgást. És még mielőtt belekötnél, kedves 65%-os hozzászóló, nem azért, mert nem tudnék rád mit válaszolni, hanem azért, mert nem fogok ilyen stílusban beszélgetni. Én végig normálisan fogalmaztam, emlékeim szerint egyetlen sértőnek vélhető minősítést sem használtam a másként gondolkodókra. Te ellenben újra és újra gúnyneveket használsz és ironikusan, szarkasztikusan írsz, ami szerintem egyáltalán nem fair (legalábbis akkor nem, ha a másik semlegesen szól hozzád). Ha én tisztelettel írok neked, elvárnám magam felé is ugyanezt. Szerintem ez a kommunikációs etikett egyik alapvetése. Ezért nem szeretnék tovább ilyen "kiegyenlítetlen" vitában, pocskondiázásban részt venni. Beszélgetni szerintem csak észérvek ütköztetésével és higgadtan érdemes, előítéletekkel és egymást lebecsmérelve nem.

(Lányok, talán az lenne a legjobb, ha ti is hagynátok az ennyire provokáló hozzászólásokat. Az ilyen embereket legtöbbször nem az élteti, hogy ésszerűen reagáljanak, hanem az, hogy tovább fűtsék az indulatokat. Van, akinek ez a szórakoztató. Ilyen esetben az a legnagyobb "büntetés" a másik félnek, ha csöndben maradunk és nem törődünk vele. Máshogy nem nagyon lehet ezt kezelni.)

További jó fórumozást mindenkinek!

2010. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/128 xStefix ***** válasza:
74%
Arról nem beszélve, hogy mit ért egy férfi a gyerek szoptatásához?! :)
2010. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!