Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/128 anonim ***** válasza:
74%
Ne bosszankodj, csak kóstolgatnak:) Nyugi:)
2010. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/128 anonim ***** válasza:
71%

Nem hiszem, hogy volna, aki tényleg ezt hiszi.

Vicces, hogy a Homár volt az első hozzászólás, és én meg a Homárról találtam ide, pedig itt járok minden nap.


Az is vicces, hogy ennek az új behajtani tilosnak köszönhetően én vagyok az első, aki máodszor ír 100. hozzászólát ugyanahhoz a kérdéshez.

2010. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/128 anonim ***** válasza:
10%
De az mentesíti mert nem volt senki körülöttük? Nem hiszem hogy vendégcsalógató látvány lenne ha még páran csatlakoznának és közös szoptatásokat csinálnának éttermekben a flankafordulva. Itt nem a szoptatásról van szó, hanem arról ahol tették. Direkt megkérdeztem a környezetemet, hogy ők hogy állnak a dologhoz, és ők sem akceptálnának egy ilyen szituációt. Ezt miért nem lehet megérteni? Olyan társadalomban élünk, ahol egymásra kell tisztelettel lennünk és ez a tisztelet kölcsönöüs kell hogy legyen és nem lehetünk önzőek. Ha van egy ember akit zavar az amit teszünk abba kell hagynunk, mert elszabadul a pokol, mindig ilyen kis apróságokkal indul minden, aztán jönnek majd a kutyák is az étterembe...Tekintettel kell lennünk egymásra, kompromisszumokra vagyunk kényszerítve és itt egyik fél sem engedett, pedig lett volna megoldás!
2010. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/128 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó válaszoló, ezt te sem gondolod komolyan. Mindenkinek a másikra kell tekintettel lennie? Igaz, valóban van ilyen szituáció, de mennyivel gyakoribb, amikor nézetkülönbség miatt alakul ki a konfliktus! És ott sem azért nem enged egyik sem, mert önző, hanem mert ő máshogy látja.

A társadalmi túlélésnek pont az a lényege, hogy önzőnek kell lenned az esetek nagy részében, különben eltapos a többség:)

Nem arról van szó, hogy nincs igazad, de az általad vázolt társadalom és emberkép nem is kicsit utópisztikus. Manapság olyan társadalomban élünk, hogy ha te nem harcolod ki magadnak azt, amit jogosnak érzel, akkor eltaposnak.

2010. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/128 anonim ***** válasza:
76%
Nem baj 10,16-os majd a sajad gyerekednek magyarazd meg,amikor ehes hogy kompromisszumot kel kotni.
2010. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/128 anonim ***** válasza:
72%
és ha az éhségtől üvöltene a gyerek,akkor az jobb lenne,többen bemennének,vagy a pincér jobban örülne?nem értem miért fajult el egy egyszerű kérdés.
2010. júl. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/128 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kötelezővé kellene tenni a nyilvános szoptatást, és akkor nem lenne ennyi vita róla. :-)
2010. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/128 xStefix ***** válasza:
77%

Könyörgöm, aki nem ért egyet a nyilvános szoptatással, az vegye már észre, hogy itt egy baba ösztönös igényéről van szó, szemben a felnőttek kényelmével és ízlésével!!! (Mivel a kérdésben is egy 5 hónapos, tehát még kizárólag szopó baba volt, ezért most tekintsünk el a kisgyerekek nyilvános szoptatásától, az részben más kérdés.)

A babának a szopás olyan, mint nekünk az evés, illetve még jóval több is annál. Alapvető fizikális és lelki szükséglet, olyan, aminek a késleltetése még felnőtt korban sem mindig könnyű, nem hogy egy apróságnak! Hogyan gondolhatják egyesek normálisnak, hogy majd inkább egy kisbaba várja ki a "sorát", mert a többi felnőttnek nem véndégcsalogató látvány egy (diszkréten!!!) szoptató anya?! Tán forduljanak el vagy ne vegyenek róla tudomást, az talán kicsit könnyebb, mint megnyugtatni egy éhségtől síró babát vagy "elmagyarázni" neki, hogy itt most neki csönd a neve! Atyaég.

Bocsánat a kirohanásért, de hihetetlen, hogy van, aki még mindig nem látja a fától az erdőt. Ezt a két dolgot nem is lehetne egy lapon említeni, nemhogy még azon felháborodni, hogy valakinek eszébe jut megetetni a magatehetetlen gyerekét, amikor az éhes, akkor is, ha másoknak az nincs az ínyére!

Hát igen, kinek mi az egoizmus... :(((

2010. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!