Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/128 anonim ***** válasza:
28%
a következő az lesz hogy az asztalnál pelenkázol? mert ugye pelenkázó nincs, a wcbe meg nem viszed.
2010. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/128 anonim ***** válasza:
70%

Azért NE hasonlítsd már össze a pelenkázást a szoptatással!!! Enni te sem a WC-ben eszel és remélhetőleg nem az asztalnál Wc-zel! Így a gyereket sincs joga senkinek a mellékhelyiségbe küldeni enni és nyilván annyi sütnivalója meg mindenkinek van, hogy nem az asztalnál pelenkázik!

Szerintem teljesen kulturáltan csinálta a kérdező anyuka és aki ezért gorombáskodik az menjen a wc-be szoptatni!!!

2010. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/128 A kérdező kommentje:
"Kedves" 48%-os válaszoló!Te miért vagy itt??Nem tudsz egy kulturált hozzászólást sem írni!!Miért gondolod hogy paraszt módjára viselkedem??És még te ítélsz el engem mert meg mertem etetni a gyerekem??Hát ki vagy te??Nagyon nagy ember lehetsz,de tényleg!!Ez a hozzászólásaidból is látszik!!
2010. jún. 25. 15:09
 44/128 A kérdező kommentje:
Ja és etesd meg te a gyerekedet a wc-ben a szar meg a pisi szagban!!Undorító vagy!
2010. jún. 25. 15:10
 45/128 anonim ***** válasza:
26%

Ne takarózzatok légyszíves ezzel a Magyarországon... dumával. Külföldön sem úgy megy ám, hogy bementek egy étterembe és kedvetek szerint szoptattok az asztalnál. Nagyon jól tudom, laktam már pár országban és igen sokszor utána kérdeztem mivel nekem is kicsi a lányom. Ne az országot okoljátok.

Van akinek nem szép látvány a szoptatás, ezt kötelességetek elfogadni. Attól, hogy nektek ez a minden napotok része, másnak még nem az.

Nem sértegetés, de attól, hogy anyák vagytok (vagyunk), semmivel se vagytok felsőbbrendűek attól, aki csendesen szeretne vacsorázni és nem más mellét nézegetni.

2010. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/128 A kérdező kommentje:
Jó!Akkor még egyszer és utoljára leírom!!Nem volt kint a mellem és senki nem is látta a MELLEM!!És rajtunk kívül SENKI nem vacsorázott volna az étteremben!!
2010. jún. 25. 17:12
 47/128 anonim ***** válasza:
72%
Ennek kene a legtermeszetesebb dolognak lenni,hogy az anyuka szoptatja a babajat,ha kell az etteremben
2010. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/128 xStefix ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező, én is egyetértek veled. Szerintem semmi kivetnivaló nem volt abban, ahogy szoptatni szerettél volna az adott körülmények között. Mondjuk abba, hogy a pincér javaslata ellenére mégis elkezdted az étteremben szoptatni a babádat és abba, hogy még így is bárki bármikor bejöhetett volna, miközben te szoptatsz, bele lehetne kötni - de szerintem ez így itt inkább szőrszálhasogatás lenne. ;)

Én is úgy gondolom, hogy alkalmazkodnunk kell egymáshoz: de miért van az, hogy inkább a kisgyerekes anyukáktól várják ezt el, más esetekben is? Mi vagyunk a kisebbség? Nem hinném, hogy annyira nagyon kevesen vállalnának még ma is gyereket, hogy ezt ne lehetne tekintetbe venni...

Nézzétek csak meg, mennyi idő kellett ahhoz, hogy legyenek végre nemdohányzó részlegek is a vendéglátóhelyeken. Ha az is ilyen sokáig fog tartani, amíg "minden" étteremben lesz külön szoptató-pelenkázó helység is, akkor még jópár gyereket kell így lopva szoptatni (próbálni)... (Mert ha nyilvánosan ÉS! diszkréten nem szabad, akkor legyen erre alkalmas hely!) Szerintem így lenne fair. Senkinek nem kell szem- vagy fültanúnak lenni egy szoptatásnál, ha "undorítónak" meg "étvágyelvevőnek" tartja, de akkor biztosítsák hozzá a körülményeket is. (Az, hogy egy szoptató anya ne menjen pl. étterembe emiatt, nonszensz. Aki hosszú távon szoptat és csak lassan táplál hozzá, az még egy nagyobb, mondjuk 1 éves gyerek mellett se tudna sehová nyilvános helyre eljárni, mert így nem tudná megoldani a szoptatást. (Most eltekintve attól, hogy az ilyeneket egyébként is ki szokták nézni..) Nem mindenkinek van autója, hogy csak kiszaladjon és ott szoptasson.)

Én 28 hónapja szoptatok és ezalatt az idő alatt épp eleget trükköztünk a "hozzávalókkal" (ruha, hordozókendő, miegymás) és a logisztikával (autó nélkül), hogy mindenhol meg tudjam szoptatni a lányomat, ha házon kívül vagyunk. Nem mondom, hogy lehetetlen, de elszomorít, ha valaki ennyire nem érzi át a másik helyzetét. Pláne, ha az illető még törekedett is arra, hogy ne okozzon másoknak túl nagy problémát. Úgy gondolom, ennyi rugalmasság a másik oldaltól is elvárható lenne...

2010. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/128 xStefix ***** válasza:
83%

És egyébként van egy saját élményem is a témáról. Egy budapesti francia pékségben dolgoztam, ahol egyik szombaton egy 3gyerekes család robogott be déli fél 12-kor "reggelizni"(!). Mivel egy fejedelmi vacsora többezres árát hagyták nálunk, ezért gyorsan túlléptünk efelőli megdöbbenésünkön. Egyszerre viszont látjuk ám, hogy anyuka a terem kellős közepén álló asztalnál fogja, előkapja a kivágott topból a mellét és úgy minden diszkréció nélkül nekiáll szoptatni. Hát, én akkor tudtomon kívül még éppcsak pocakbabás voltam, a szoptatásról meg pláne halványlilám nem volt, de bizony jól kiakadtam a fenti jeleneten. Igaz, hogy a helységben gyér volt a megvilágítás és szombat déli "üresjárat" volt, de ennek ellenére épp 2 másik vendégünk ücsörgött csendesen a viszonylag kicsi helység két szélén, tökéletesen rálátva a középre... Szólni ugyan sem ők, sem mi nem szóltunk, de bevallom őszintén, rosszallóan összenéztünk.

Teljesen más lett volna a szitu, ha: alapból olyan asztalhoz ülnek, ami kicsit jobban védve van (lett volna olyan, ahol 5-en is elfértek volna); még a szoptatás előtt anyuka suttyomban odajött és megkérdezte volna, hogy szoptathat-e (simán belementünk volna huszonéves lányok a főnök távollétében); anyuka kicsit jobban "felöltözik", ha már "vetkőznie" kell (nem kell megfullasztani a babát, de az épp náluk lévő! hordozókendő egyik hasznos mellékhatása a szoptatásra való alkalmasság). Az első kettő opcionális, de a megfelelő ruházat szerintem alapkövetelmény egy szoptató anya számára.

Szóval továbbra is úgy gondolom, hogy lehessen nyilvánosan szoptatni, HA az anyuka mindent megtesz azért, hogy az diszkrét legyen. (Mert nem gondolnám, hogy pont frissgyerekes anyukaként akarnánk mutogatni a mellünket a plénumnak, ámbár ilyenkor tényleg szép nagy.:)

2010. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/128 anonim ***** válasza:
70%
Szia, én azon vagyok kiakadva hogy beküldenének a wc-be szoptatni, hát ez elég undorító... mégha tiszta is a helység, de akkor is, ott egyen a kisbabám, ahol más a dolgát végzi??? teljesen jogos a felháborodásod! kit zavartatok ha nem is volt ott senki?? tán a pincért? normálisabb helyeken nem csinálnak ebből gondot..
2010. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!