Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/128 xStefix ***** válasza:
69%

Szerintem ez nem "ősanyaság" kérdése. Egyáltalán, mi ez az ősanyázás? Attól, mert valaki szívesen és elszántan szoptat, akár hosszú távon is, miért ősanya? Már ne haragudjatok, de a tápszerező anyukákra mi mégsem ragasztunk ilyen gúnynevet! (Arról nem beszélve, hogy pont azt írogatjuk itt oldalak óta, hogy mi sem tartjuk normálisnak, ha valaki úgy megy nyilvános helyre, hogy mindenki lássa a mellén lógó gyereket.)

Ha valaki nem akar házon kívül szoptatni, ne tegye. De ha más meg igen és muszáj is, akkor legyen arra mód, hogy megtehesse (persze ő is teremtse meg ennek a kulturált körülményeit).

2010. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/128 anonim ***** válasza:
97%

Ez most ugyan olyan mint mikor nekem azt mondták az egyik boltban h nem tolhatom be a babakocsit.Hagyjam ott az ajtóban majd a biztonsági őr vigyáz rá....aha meg ahogy ők elképzelik.A kocsiban az öösszes iratommal,cuccal,máshol vásárolt dolgokkal,és vegyem ki a gyereket az ölembe,fogjak kosarat,pénztárcát,és úgy menjek be!!!MÉgis mit gondolnak hány kezem van????Én köpni nyelni nem tudtam akkor sajnos,csak eljöttem inkább-de azóta már tudom h ez tilos!Akárhová bemehetek babakocsival,nem tilthatják meg!

De azért durva milyen emberek vannak-aki ilyet kitalál biztos nincs gyereke...


Bocsi az offért...


24/N egy két éves kislány anyukája


(a szoptatós részhez azért nem szólok hozzá mert ez nekem is intim dolog volt,soha senki előtt nem szoptattam,mindig vittünk lefejt tejet inkább,de nekem sincs semmi bajom a diszkréten szoptatókkal,ez természetes dolog!!!)

2010. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/128 anonim ***** válasza:
14%
Aztán meg gondolom, be is pelenkáztad volna helyben. Semmi kivetnivaló nincs benne, ugyan már. Mi kérünk elnézést, hogy enni merünk ott, ahol te szoptatni akarsz. Aztán mondom, nyilván pelenkázni, mert szültél, és mindenki essen hasra.
2010. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/128 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó válaszoló, te is nagyon ott vagy:) Vajon miért olyan nehéz felfogni, hogy a szoptatás is evés? A pelenkázás a wc-be való, az evés meg nem. Olyan szánalmas egy-egy ilyen hozzászólás, mintha a diszkrét, ruha alatti gyereketetés valami gusztustalan, mocskos dolog lenne. A sok beteg agyú meg a szaráshoz, és az asztal alatti bugyi nélküli matatáshoz hasonlítja:) Komolyan, azóta is ezen röhögök. Vihar a biliben:)

Valószínűleg észre sem vettétek volna, hogy ott szoptat valaki, ha diszkréten csinálja, szerintem senki nem azért megy étterembe, hogy a másik embert figyelje folyamatosan, hogy mit csinál. (ha mégis ezért jár valaki oda, csak sajnálni tudom)

Ehhez képest úgy fel vagytok háborodva, mintha arról lenne szó, hogy az anyuka az asztalotokra sz.rik. Kicsit gondolkozzatok már el, annyira nevetségesek vagytok.

Persze gondolom gyerek az nincs, azért ősanyáztok valakit, mert meg merte ott a helyszínen, leplek alatt a falnak lapulva etetni az éhes kisbabáját. Igazatok van, borzalom, hogy anyuka ember maradt, felnőtt kikapcsolódási igényekkel, és merte nem éheztetni a babáját valahol, ahol amúgy senki nem látta. Vajon mi jár neki? Korbácsoljuk meg? Tényleg tiszta vicc.

2010. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/128 A kérdező kommentje:
Sziasztok!!Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat!!Még annyit hozzátennék hogy nem kell senkinek sem hasra esnie azért mert szültem!!De nem kéne így belegyalogolni a másik lelki világába mert az sem tudjátok hogy milyen áron lett babám és min mentem keresztül!!(De ez nem ide tartozik!)Aki meg nem adott provokatív választ annak köszönöm!!És további szép napot és jó babázást nektek!!:)
2010. jún. 29. 16:56
 66/128 anonim ***** válasza:
64%
Hú, 72%-os neked tényleg elmentek otthonról. Annyira nevetséges vagy, hogy az már fáj:) Igaz a mondás, nagy az isten állatkertje... (bár sajnos alacsony a kerítés, hiszen neked is sikerült kiszöknöd) :DD
2010. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/128 anonim ***** válasza:
18%

Hát még neked... biztos a te ketrecedet hagyták nyitva inkább. Kismamaszauruszok vagytok mind. 3- an mentek egymás mellett az utcán babakocsival, hogy mellettetek aztán senki el ne férjen. Megláttok egy vak embert, akkor se vigyáznátok prüntyikével arrább, még letörik véletlen a kezetek.


Biztos te is ez a fajta lehetsz. Nem tiszteltek senkit és semmit mert kölykötök van. Na bumm.

2010. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/128 anonim ***** válasza:
11%
Nekem is meg kellett küzdenem a babárért, egyet el is veszítettem, de ezzel nem szoktam takarózni, mert ez gusztustalan.
2010. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/128 A kérdező kommentje:

KÖLYKÖM!!??Nekem nem kölyköm van te szerencsétlen elmebeteg állat!!Takarodjál innen de nagyon sürgősen!!Itt senki nem kíváncsi rád!!Felháborító vagy!!Hogy nem szégyelled magam!!Inkább rád lehetne mondani hogy valakinek a kölyke vagy látszik is rajtad!!Vagy inkább a valakinek a pujája jobban tetszik??



(Elnézést de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni)

2010. jún. 29. 17:53
 70/128 A kérdező kommentje:
Nem takarózom a gyerekkel!!Csak ugye néha úgy ítélkezünk a másikról hogy nem tudjuk mi van a háttérben!!
2010. jún. 29. 17:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!