Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
 71/128 anonim ***** válasza:
30%
Mindig mindenkinek van valami a háttérben. Az éttermi szoptatásnak pedig továbbra sincs semmi köze ahhoz, hogy hogyan fogant meg a baba.
2010. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 A kérdező kommentje:
Ha végig olvastad nem is erre írtam hanem arra hogy azt írták hogy mindenki essen hasra hogy szültem!(erre azt is írtam hogy ez nem ide tartozik)szerintem
2010. jún. 29. 18:04
 73/128 anonim ***** válasza:
43%
Bocs, tényleg, most olvasom, hogy más lett a téma időközben.
2010. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/128 anonim ***** válasza:
19%

Bezzeg nem cáfolod meg állításomat, miszerint mindenkin átgázolsz csak mert szültél. A stílusod meg téged minősít. az elkényeztetett mindent ráhagynak típusú gyerek igenis kölyök, és úgy tűnik, a magadfajta kismamaszauruszok azt nevelnek.


Nem baj, pisilj csak a megállóba kisfiam. Harmincezer ember néz, de ne törődj vele, neked mindent lehet. Ide is szarhatsz. Nem vagy szobatiszta, megértik.


Kezded már felfogni, mit mondok? A mentalitásod, az idegasít.

2010. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 anonim ***** válasza:
13%

És ha már akkora paraszt vagyok, hogy azt merem mondani ne szoptassál étteremben, mit szólsz ehhez:


nem a szoptatás a zavaró /már ha nem kell nézni + hallani;-)/

A vége a rázós, kb. 3 eset lehet:

- ügyesen büfiztetünk - ez lenne a jó, de úgysincs ilyen mázlija az ember lányának;

- nem sikerül, jön a hasfájós ordítás, pedig a nő még neki sem állt a vacsinak;

- sikerül, és sugárban teríti be a környéket + 1-2 emberkét;-)))

Valóban szeretnék ilyen élményért /tíz/ezreket kifizetni asztalszomszédként!

2010. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 A kérdező kommentje:

Haha!Csak azt felejtetted el hogy nem azt mondtad hogy ne szoptass étteremben vagy hogy te nem szoptatnál étteremben hanem egyből elkezdtél pocskondiázni!De miért??

Én elfogadom a véleményed ha azt normálisan teszed!

2010. jún. 29. 19:35
 77/128 anonim válasza:
13%

Tekintettel kellene lenni talán másokra is kedves kismamaszauruszok, nem gondoljátok? szép és becsülendő dolog, hogy vállalkoztatok egy gyermek felnevelésére, de nektek is toleranciát kell gyakorolnotok mások felé, és speciel a nyilvános szoptatás NEM tartozik abba a kategóriába, ami mindenkinek elfogadható. maximálisan egyet értek azokkal, akiket zavar evés közben egy ilyen intim pillanat, a női mell látványa, mert bizony az is előfordul sokszor, illetve utána a büfiztetés, és annak a melléktermékei. aki ezen felháborodik és nem tudja ezt kezelni, az NE vállaljon gyereket, mert hogy a tolerancia nem tartozik a családi értékrendbe, az biztos. attól pedig, hogy "nyugaton" (húhhha) úgy gondolkodnak, ahogy, nem jelenti azt, hogy azt kötelező érvénnyel el kell fogadni, vagy csak ajánlás szintjén figyelembe kellene venni. nekik is van elég defektjük, mindössze azért, mert történelmileg szerencsésebb helyzetben vannak és több a pénzük, de nem kell mindig a nyugatot majmolni.

úgyhogy, kedves kérdező, NORMÁLISAN kommunikálva a személyzettel, több mint valószínű, hogy ezt a szituációt is meg lehetett volna oldani, e helyett te az anonim fröcskölődést, vádaskodást választottad, ott a helyszínen egy kis felesleges műhisztériával meghintve, csak gratulálni tudok a mentalitásodhoz, sikeres nem lehetsz.

2010. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/128 anonim ***** válasza:
82%

Eszmeletlen mennyi hulye valasz szuletett.Kedves Kerdezo nyugodtan szoptasd meg a babadat ha ehes .En is azt tettem,csak en a buszmegalloba,egyszeruen nem volt mas lehetosegem,a gyerek ehes volt.Inkabb orditott volna hazaig meg egy orat?!

Szerintem semmi kivetnivalo nincs a diszkret szoptatasba.Az a szomoru hogy egyesek ilyen bunkon allnak a dologhoz.

Most eszembejutott egy rendelet miszerint a vak embert a vakvazeto kutyajaval egyutt kotelezo beengedni etterembe.De sajnos nem engedik be,volt mar ebbol peres ugy.

2010. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
11%

Figyelj ide. A te nyilvános szoptassunk étteremben hisztid csak a jéghegy csúcsa. Én arról beszélek, hogy ti mindenkin átgázoltok. Nem, nem fogadod el azt a véleményt, ami a tiedtől eltér, mert akkor rögtön letámadtok ti is mindenkit. Nem vagyok egyedül a véleményemmel, mint látod. És ha étteremben szoptatásért ekkora cirkuszt csinálsz, te leszel a legelső, aki a vasútállomáson pisilteti meg a kis édest. Erről papolok.


Nektek persze mindent lehet. Rátoljátok a babakocsit az emberre. A vakvezető kutyát elüldözitek a gyerek tíz kilométeres körzetéből. Nem túlzok. Nehogy már valami vírust összeszedjen. Agyonóvjátok, féltitek, körületek mindenki takarodjon. A gyereked a buszon felállhat az ülésre a retkes cipőjével és ha ezt valaki szóváteszi, az paraszt és gyerekgyűlölő.


Beleteszitek a bevásárlókocsiba is ugyanezen szaros retkes cipővel a dedet. Aztán én meg pakoljak bele, ugye?


Ezt magyarázom. Étteremben szoptatással kezdünk, aztán itt (sem) állunk meg.


Gyereked van, neki mindent lehet és te nem vagy hajlandó alkalmazkodni sem.

2010. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
92%

Csak azt nem értem, h miért kell ilyen stílusban beszélni, Neked nyilván van valami gondod, ezért fröcsögsz itt ilyen durva dolgokat.


Hisz senki nem azt mondta, h lelökte a vakot a járdáról, vagy, h nem engedett senkit a járdán sétálni.


Arról tudnék mesélni, h milyenek az ilyen emberek, mint Te, az ilyenek szoktak rászólni a fiamra, aki motorozik a parkban, h húzzon a járdáról, mert nem fér a biciklijével, az ilyenek szokták a buszon fellökni a két évesemet, mert úgymond nem látják, h ott áll, és fogja a kezem, az ilyenek szóltak be nekem terhesen, mikor túlhordás miatt buszoztam az orvosomhoz vizsgálatra, h ha ilyen nagy a hasam, és dagadt a lábam a vizesedéstől, akkor miért nem fekszem otthon.


Na, milyen az általánosítás kedves válaszadó???


Képzeld vannak olyan anyukák, akik figyelnek másokra, nem csak a saját gyermekükre, de kicsit unalmas már, h mindig mindenért minket szólnak meg, az olyanoknak, mint Te sosem tudunk a kedvére tenni.


Gondolkodj el egy picit, h mi váltja ki belőled ezt az indulatot, úgy olvastam, h Neked is van gyermeked. Nem bántásból mondom, de tényleg valami frusztráció dolgozik Benned.

2010. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!