Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rám szóltak az étteremben...

Rám szóltak az étteremben hogy legyek szíves ne ott szoptatni a babámat. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap este étteremben voltunk a férjemmel meg az 5hónapos lányommal!Mielőtt elindultunk evett de hát megéhezett a szentem!!Direkt a fal mellé ültem és oda is fordultam meg letakartam magam egy textil pelussal!Erre oda jött egy pincér és közölte hogy legyek szíves ne ott szoptatni!!Erre mondtam hogy rendben!Felálltunk és eljöttünk még a kaja kiérkezése előtt!!Ennyire bántja az embereket ha a gyerekem szoptatom kulturált módon??
2010. jún. 25. 11:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/128 anonim ***** válasza:
17%
nem tökmindegy hol szopik a gyerek? nem ül megterített asztalhoz.
2010. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/128 xStefix ***** válasza:
84%
Kedves 48%-os hozzászóló, most már muszáj megkérdeznem: te szoptató anyuka vagy vagy voltál bármikor? Nem gorombán kérdezem, de érdekelne. Mert a válaszaidból abszolút nem az jön le, hogy ismernéd, értenéd egy szoptató anya helyzetét. Sokkal inkább tűnik férfi tollából valónak, amiket írsz...
2010. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/128 xStefix ***** válasza:
82%

Szerintem nem mindegy. Attól, mert egy csecsemő még nem felnőtt ember és nincsenek olyan kiforrott, nagyívű igényei, mint nekünk (pl. étkezés alatti szagmentes vagy mell-mentes környezet), még neki is természetes JOGA van a kulturált körülményekhez, bárhol, bármikor (nemcsak az evésre vonatkozóan). Ráadásul, bár még nem tudnak beszélni és így adekvátan elmondani a bajukat, még érezhetik magukat kellemetlenül egy adott helyzetben. (Ha pedig valami nagyon kényelmetlen nekik, azt már persze ők is hangosan jelzik, de nem gondolom, hogy mindig meg kellene várni ezt a végső pontot. Az anyukák többsége nem csak a valós "vészhelyzetek" elhárítására, hanem inkább már a lehetséges kockázatok elkerülésére rendezkedett be. Azt gondolom, ez így ésszerű.)

A babák szaglása pl. már tökéletes ebben a korban. Igaz, hogy a többségüket még láthatóan nem különösebben zavarja, ha kevésbé illatos helyen kell szopizni, de attól még senki nem kívánná ezt saját magának vagy a gyerekének - akárhogy is éli ezt meg a baba maga.

Tudod, ezekben a kérdésekben lehet, hogy inkább a szülők véleménye és hozzáállása a döntő, de nem hiszem, hogy ezért bárkinek kövezés járna. A régebbi korok mára már túlhaladott nézeteivel szemben a mai közgondolkodás (szerencsére) szeret teljes jogú emberként gondolni a kisgyerekekre is, kvázi az egyenjogúság szellemében. (Ezért különös nagy hála a pszichológiának!) Szerintem ezzel semmi gond nem lehet, sőt. Úgy gondolom, a gyerekem soha nem fogja kárát látni annak, ha a saját értékítéletemnek megfelelően gondozom, szoptatom, még ha ez időnként inkább az én gyereknevelési elképzeléseimről, kényelmemről szól is, mint az ő tűréshatáráról. Magyarul, lehet, hogy neki semmi kivetnivalója nem lenne a wc ellen sem (simán elviselné), de legyen már jogom és lehetőségem jobb körülmények között is megetetni, ha én a magam ötletétől vezérelve azt tartom előnyösebbenk (aminek szerintem ő is jobban örülne). Ez sem egy ilyen "jó vagy rossz"-kérdés, hanem "joBB vagy kevésbé jó"-kérdés. Fokozatok vannak.

Szerintem a szülői hozzáállás valami ilyesmit is jelent: mindenki a (leg)jobbat szeretné a gyerekének. Ne kívánj másnak olyat, amit magadnak se kívánnál...

2010. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/128 anonim ***** válasza:
20%
én sem ehetek bárhol bármikor, mert vannak bizonyos szabályok amikkel együtt kelll élni.
2010. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/128 anonim ***** válasza:
81%

Jaja, hagyjátok már a 48%-os válaszolót, szegénykének olyan üres az élete, hogy csak itt tud okoskodni:( Lehet máshol kellene kiadni a szar élete miatti frusztrációt, de hát mindenkinek nem lehet erre elegendő esze. Viszont esetleg elmehetnél egy étterembe, és ehetnél a wc-ben, kedves ostoba 48%.os válaszoló, akkor rájönnél, miről van szó. Egy kisgyereknek sem kellene a wc-ben ennie.

És csak megnyugtatásul: valószínűleg ha ott vagy az étteremben, akkor sem vetted volna észre, hogy mi a helyzet, ugyanis a szoptatós felső pont erre van kitalálva, még a baba fejét sem látod, nemhogy az anyukája mellét. Szánalmas, hogy csak azért, mert kicsi a baba, azért ne járjanak el a szülők, vajon téged be lehetne ezzel az ürüggyel korlátozni?

Majd ha te is ebben a cipőben jársz, akkor nyilatkozz, addig meg felesleges itt feszültséget gerjeszteni, amíg nem vagy pontosan ebben a helyzetben, addig úgy sincs fogalmad róla, hogy ez mi. Az elképzelések alapján meg talán nem kellene ítélkezni, meg a végén koppansz eyg nagyot, kedvesem.

2010. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/128 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és majd ha lesz gyereked, akkor ráébredsz, hogy milyen könnyű egy pár hónapos gyereknek megmagyarázni, hogy vannak szabályok, amiket be kell tartani:S Te tényleg nagyon gáz vagy, gondolkozhatnál, mielőtt megnyilvánulsz, mert a sötétséged ijesztő.
2010. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/128 A kérdező kommentje:
Haha.....kedves 48%-os!!Nagy nagy humorod van!!Csak azt mond meg nekem hogy egy étteremben mióta szabály hogy nem szoptathatok??De nem csak én hanem akár melyik másik anyuka!?Ha tudsz ilyen törvényről vagy szabályról oszd már meg velünk kérlek!!És nekem nem mindegy hogy hol eszik a gyerekem!!Lehet hogy neked mindegy hogy éppen a wc-n ülve a dolog végezte után eszik ott a gyereked de ez számomra visszataszító mivel én sem és a környezetemben senki nem enne egy wc-ben!!És amit én nem szívesen tennék legyen ez bármi azt a gyerekemtől sem várhatom el!!És még egy jó tanács!Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor inkább ne írj!!Elfogadom én a negatív kritikát is de ez inkább már provokatív válasz a részedről!
2010. jún. 26. 10:42
 58/128 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen egy idiota ettermet, ahol barki nyugodtan ehet, de egy csopp baba birja ki etlen. Ugyanis akar tetszik, akar nem, ez a csecsemo taplalkozasi modja. Jol tettetek, hogy eljottetek, de en azert felhivnam az ettermet, kernem az uzletvezetot, es megmondanam neki a magamet.


Ugy latszik, nincs akkora nagy gazdasagi valsag, ha hagyjak, hogy a kliensek csak ugy kisetalgassanak. Mert szerintem a pincernek mindegy, a ti borravalotok epp olyan jo(kene, hogy legyen), mint egy nem szoptatoe.

2010. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/128 anonim ***** válasza:
65%

Utolso vagyok: ez ilyen etterem kiragaszthatna egy athuzott csecsemo kepet, hogy tudjuk, hogy oda csecsemovel tilos a bemenet, igy elkerulnek az effele felreerteseket!


Persze ezt nyilvan nem mernek megtenni. Igy csak neked szolnak es meg te erzed magad kenyelmetlenul a vegen.

2010. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/128 anonim ***** válasza:
89%

Én is szoptatok, tíz hónapos a fiam.A világ legcsodálatosabb dolga ez!!!Imádok szoptatni.De.Azt hiszem egy étteremben, vagy bármely nyilvános helyen, még falnak fordulva sem szoptattam volna szívesen.Nekem ez intim.És azt is be kell látni hogy nem mindenkinek szép látvány, nem mindenki "ősanya".

A pincér valóban bunkó volt, nem ez volt a helyes eljárás azért.

2010. jún. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!