Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes kismamaik! Beszélget...

4-5 hetes kismamaik! Beszélgetünk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 16:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/122 anonim ***** válasza:

Szilvi!

NAgyon szorítok Neked!

Az émelygés és a hányinger jó jel! És a hasfájás sem gond, nekem is volt, azt mondta a doki, hogy ez természetes.

Ami nem jó: vérzés és görcs (erős görcs).

Amúgy 4-5 hetesen nem szoktak még gyógyszeresen rásegíteni, csak egy két héttel később, én úgy tudom.

Pihenj-pihenj-pihenj!


Amúgy tegnap este benyomtam egy zacskó pattogatott kukoricát, irtóra kívántam. :o)

És totálisan benáthásodtam (elkaptam a gyerekektől, férjem is), a jó a rosszban, hogy így nem érzem a szagokat sem...

Zsu

2011. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/122 Atroposz ***** válasza:
Gratulálok minden kis maminak.A gyomor bántalmakra ajánlom a Salvus vizet , hihetetlenül jó ,nekem bevált.Az én melleim olyan érzékenyek hogy a törülközés is fájdalmas úgyhogy akinek nincs még mellfeszülés ,fájdalom az szerencsés. 16 hetes
2011. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/122 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek! Nekem augusztus 9-én volt meg utoljára (remélem így is marad) szept. 12-én teszteltem egy erős pozitívat! :)

Elvileg 6 hetes vagyok, csütörtökön megyek dokihoz, de megőrülök az idegbajtól!! Nagyon lassan telik az idő, tudni és látni akarom, hogy ott van az én/mi kis babukánk!!!

Nekem a tünetek közül csak mellfeszülésem van, de az elviselhetetlen. Néha mindjárt megjön érzésem van, de hányás, szédülés nem igazán!

Sok boldogságot mindenkinek!

Edit

2011. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/122 A kérdező kommentje:

5 hetesen is adnak gyógyszert vérzésre. Egy ismerősömet még kórházban is tartották 4-5 napig!

De én úgy gondolom, ha egy baba el akar menni ilyen korán, annak oka lehet.

2011. szept. 19. 15:38
 35/122 anonim válasza:

Szia Szilvi

Én is úgy hallottam és olvastam (kismamablog.hu)hogy akinek hányingere van, annál kevesebb az esélye a vetélésnek. A görcs az meg teljesen normális sőt a barnás folyás is. Akkor van probléma ha a folyás rózsaszínes vagy vérzel, akkor szerintem azonnal orvos.

De remélem erre nem kerül sor és megmarad a pici. :)

7 hetes kismami

2011. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/122 Szoboszlainé Szilvi válasza:

Sziasztok!


Köszönjük a bíztatást!

Múlnak a bajaim, de hamar elfáradok és olyankor még görcsölök kicsit. Csütörtökön minden kiderül!


Csütörtökön jövök beszámolni:-)

Szilvi

2011. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/122 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem a doki az elevitet mondta, de más kismamák azt mondták,ha görcsölök,fáj a hasam,szedjek Magne B6-ot nos szedem az Elevittel és már most érzem a hatását! Bátran ajánlom, külön patikában is megkérdeztük szedhetem-e. Rengeteg vitamin, vas van benne!

2011. szept. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/122 anonim ***** válasza:

Már említettem,hogy doki 2 hete 4 hetesre mondott,vagyis akkor most vagyok a 6.hétben, de menzesz szerint a kalkulátor már 9 hetesnek ír! Nem sok ez a 3hét eltérés?

Bár ahogy olvasom a tüneteket a 9. héten, kb annak is felelhetek meg:)

Ezt találtam:


Ti ezt mennyi idősen éreztétek,ha volt ilyen gyomorpanasz?


A legtöbb kismama már felfedezte magán a terhességgel járó emésztőszervi tüneteket: gyakori panasz a puffadás és a székrekedés. Ennek alapvetően két oka van: az egyik, hogy a méh növekedéséhez a simaizmok ernyedt állapotára van szükség. A beleket szintén simaizmok építik fel, és mivel a szervezet nem tesz különbséget köztük, egy relaxin nevű hormonnak köszönhetően a bélmozgás is lassúbb, "lustább". Ám van ennek jó oldala is: a tápanyagoknak több idejük marad a felszívódásra, ezért több jut belőlük a magzatnak is. A terhesség második szakaszát érintő ok a növekvő babával hozható összefüggésbe. Az egyre nagyobb méh, amely a szülésig csaknem ezerszeresére tágul, összenyomja és kiszorítja helyükről a környező beleket. Előfordulhat gyomorégés is, ami néha olyan kellemetlen lehet, hogy a kismama inkább kerüli az étkezéseket. Ez természetesen a baba fejlődését is befolyásolhatja, ezért mindenképpen érdemes konzultálni a kezelőorvossal, aki savkötő gyógyszert ír fel. Nem tanácsos viszont recept nélküli gyógyszert vásárolni anélkül, hogy arról a szülész-nőgyógyász tudna.

A babádról


Az embrionális farok a gerincoszlop alsó szakaszán a 9. hétre eltűnt, ezzel szemben a fej tovább nőtt: a törzshöz képest meglepően nagy, és egyelőre a mellkasra simul. Megindul a nyelv fejlődése. Folytatódik az emésztőrendszer fejlődése: a belek egyre hosszabbak, kialakul a végbélnyílás, továbbá megkezdődik a belső nemi szervek - a here vagy a petefészkek - kialakulása. A majdani külső nemi szervek bimbója már megjelent, de még nem mutat nemi jellegzetességet. Megkezdődik az ízületek és a csontok fejlődése, és a kialakuló izmok segítségével a baba megteszi első mozdulatait. Noha ultrahangos vizsgálaton akár már el lehet kapni ezeket az apró mozgásokat, ahhoz, hogy az anya megérezze őket, még sok-sok hétnek kell eltelnie.

Jó tudnod


A puffadás és a gyomorégés legjobb ellenszere a gyakori, kis mennyiségű étel fogyasztása. Fontos, hogy szentelj elég időt az étkezésnek, alaposan rágj meg mindent, és lehetőség szerint kerüld a zsíros ételeket. Alapvetően tartsd szem előtt, hogy a kiegyensúlyozott étrendhez naponta legalább öt rész zöldséget és gyümölcsöt, öt rész összetett szénhidrátot és öt rész fehérjét, tejterméket vagy zsírt kell bevinned a szervezetedbe - lehetőleg minél változatosabb formában.

2011. szept. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/122 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én 6+5 hetes kismama vagyok, dokihoz csak okt elején kell mennem, bár nem tudom, hogy bírom addig!

Tüneteim mellfeszülés nem mindig egyforma intenzitással, olykor émelygés, álmosság!

2011. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/122 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Én is veled egyidős vagyok körülbelül! 6-6.5 hetes, menzesz szerint több. A mellfeszülés nekem is meg van elejétől fogva, (ezért is teszteltem) Ez is hol erősebb hol nem is érzem! Oldalt szokott fájni!


Detti

2011. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!