Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Mi a véleményetek ha egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek ha egy leszbikus párnak gyerekeik vannak?

Figyelt kérdés
Én 18 vagyok biszex ha úgy hozza a jövő, akkor nővel szeretném leélni az életem és családot alapítani akár mesterséges megtermékenyítéssel vagy örökbe fogadással, az lenne a kérdésem h ez mennyire elfogadott?és a gyerekre ez nem hathat e rosszul? Pl.: iskolában piszkálják e emiatt

2015. jún. 12. 19:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%

ráadásul kíváncsi lennék, hogy miért is olyan csodálatos az a modell, hogy apa pénzt keres, anya meg mos, főz, takarít? mégis miért kéne ennek így lennie? nekem a "családfő" kifejezéstől is már allergiám van.... én egy olyan családot szertnék, ahol a párom és én egyenrangúak vagyunk, (ez nem azt jelenti, hogy egyformák vagyunk, hiszen ez nyilvánvalóan nem igaz. ) De legyen mindkét félnek meg a lehetősége, hogy dolgozzon, a házimunka pedig közös tevékenység, épp úgy, ahogy a főzés, mosás, takarítás eredményének a haszonélvezete is....


ez már nem szorosan a téma, csak eszembe jutott, hogy annyira el vagyunk ájulva a "klasszikus " családmodelltől, ami szinte észrevétlenül vezet oda, hogy apu nem egy esetben okosabbnak, rátermettebnek hiszi magát a feleségénél és feljogosítva érzi magát, hogy bizonyos döntéseket egyedül hozzon meg, adott esetben leüvöltse a másik fejét stb. (persze ez nem jelenti azt, hogy ha egy családban a nő kerül domainancia szerepbe, akkor azt pártolnám) Csak ez a modell a férfit segíti inkább a főszerepbe kerülésben.

Arról nem is beszélve, hogy a "klasszikus családmodell szentéségéről" csak annyit, hogy pár száz éve a házasság még igencsak gazdaségi intézmény volt, köze nem volt a szerelemhez (sok országban ma is az) szóval...ennyit a "hagyományokról"

2015. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
95%

21 vagyok, leszbi a barátnőm 22, évek óta együtt vagyunk


Minket se lehet eltántorítani a családalapítástól :)

Igaz, hogy kemény meló és sok pénzbe kerül, és a kormány szerint nem számítunk majd családnak, de biztos vagyok benne, hogy minden nehézséget megoldunk valahogy :)

2015. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
5%

Gyerek érdekeit nézve nem biztos hogy jó ötlet.

Nem fogja látni a normális családmodellt (férfi és nő, apa és anya) ezáltal nagyobb az esély hogy ő is ezt szokja meg így nagyobb eséllyel lesz meleg.


Igazából engem nem érdekel, de ilyen kutatásokra kíváncsi lennék.

2015. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
55%

[link]


igaz, ez egy keresztény honlap, aminek az elveivel nem értek egyet, de mivel az Amerikai Pszichológiai Társaság kutatásait írja le, ezért eltekintek ettől a ténytől.



másik:

"Árpád Spitz árva és családban illetve börtönbölcsődében nevelkedő csecsemőket hasonlított össze. Azt figyelte meg, hogy a családban vagy rossz körülmények között cseperedő csecsemők fejlődését, az őket körülvevő környezet nem befolyásolja maradandóan, azonban az árvaházban nevelkedő csecsemők esetében 40%-os fejlődésbeli lemaradás volt tapasztalható egy év alatt"

2015. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
97%

A gyereket az iskolában így is, úgy is bactatják. Van ez a 9-12 éves kor, amikor mindenki egy kis g*ci. Ezt nem lehet megúszni, csak jól vagy rosszul kezelni. az meg nevelésen múlik.


Viszont az átlag meleg gyerekkel ellentétben a te gyerekednek ha heteró is, van két szülője aki felkészíti ezekre a homofób támadásokra. Az összes meleg úgy csinálta végig az iskolát, hogy senki nem készítette őket fel arra amit a világtól kapnak. És ezek az emberek élnek, jól vannak, felnőnek.

Ti viszont ezekre a sztereotíp beszólogatásokra megtaníthatjátok válaszolni, elvégre a saját bőrötökön már megtapasztaltátok.


Az az iskola ahol emiatt nem veszik föl, eleve nem jó iskola.


A viselkedési minták meg ilyen bullshit kifogás. Semelyik gyerek nem szemellenzővel nő föl, látnak épp elég férfi, nő, vagy semleges példát a társadalomban. Ahogy az egy szülővel nevelkedő gyerek is, a két egynemű szülővel felnövő is.

És felhívnám a figyelmeteket az átlag magyar családi mintára, ahol kettőből egy legalább alkesz vagy játékgépezik, "tédd mán oda bäzmeg" stílusban érintkeznek egymással és nem mindennap van otthon főtt étel. Azért ezt űberelni nem nehéz. :P



Ismerek olyan (heteró) felnőttet akinek melegek a szülei, teljesen rendben van lekileg, fejben is. Ellentétben a gyűlölködős-vadkeresztény családban felnövő meleg gyerekekkel. Mert bizony abból van több. És akkor csodálkoznak hogy miért lesz tizenhat évesen öngyilkos. Ez a családmodell meg szerintem egy picit károsabb, nem?



Szóval én nem aggódok értetek, menni fog ez.


Nekem mondjuk nem kéne gyerek de nem azért nem mert leszbikus vagyok, hanem mert nem vagyok az a mama típus. Belőlem szerintem az elkényeztetős nagynéni inkább lesz majd, akinél lehet héderelni ha épp a közelben buliztak, aki kitömi a táskájukat szépirodalommal és csokival.

2015. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
0%
Ez szerintem jó volna egy szempontból nagyon is. Pl. Hogy te megszülöd, valahogy megtermékenyülsz mesterségesen. Így a barátnődnek semmi genetikai köze nincs a gyerekhez. Aztán azzal problémáztok hogy nem tudja elsajátítanina dolgokat. Hát a barátnőd megfogja tudni tanítani mindenre amire csak kell :D :D ha örökbefogadás lesz akkor lehet gruppen, és akkor elfogja tudni viselni hogy piszkáljákaz iskolában...
2015. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
16%

Én örülnék ha két anyám lenne. :)

Az már más hogy a fejlődésemnek ez nem tenne jót.


Egy nő (vagy kettő) nem tud férfit nevelni. Ez nem feltétlenül hátrány a gyereknek, mert a legtöbb apa elhagyja a gyereket, vagy nem elég domináns/alfa ahhoz hogy férfit neveljen belőle, de nem is előny...


Frusztrált kis srác lesz, amíg meg nem tanulja magát nevelni(ha valaha eljut erre a szintre). Nem véletlenül van ennyi bizonytalan, félős, szorongó ember.


Szerintem ha örökbe fogadnál inkább lány legyen.


18/F

2015. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
90%
17-es, te biztos valami híres pszichológus vagy, aki rengeteg kutatást végzett már azzal kapcsolatban, hogy ki milyen nemű gyerek nevelésére alkalmas
2015. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Én am az a baj h az életem csak nő melett tudom elképzelni :/ és szeretnék családot is :/ és így valóban nem tudom h a gyerekre ez h hatna ki, olvastam róla sokat de elvileg nincs különbség
2015. jún. 21. 13:21
 20/46 anonim ***** válasza:
0%
Leszbiknek még engedném, de melegeknek nem.
2015. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!