Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédunk nem ivartalanítt...

A szomszédunk nem ivartalaníttatta a kutyáját, hanem inkább bezárta egy kis kennelbe és soha nem engedi ki. Tudok tenni valamit hogy a kutyus normálisan tudjon élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szomszédainkkal van egy kis probléma. Igazából kedves emberek,nincs köztünk konfliktus de amit a kutyájukkal csinálnak az egy kicsit felháborít. Azt mondták(nem nekem) hogy ők azt választották hogy a kan kutyájukat nem ivartalaníttatják, hanem inkabb bezárják egy kis kennelbe hogy ne tegye tönkre az udvart amikor rájön a "párzási kedv".Talán még elnézhető lenne a dolog ha naponta többször elvinnék sétálni és lemozgatnák, de ők SOHA nem viszik el sétálni és a kennelből sincs soha kiengedve. 50 év felettiek, van 2 felnőtt gyerekük de senki nem foglalkozik vele sőt egyszer lattam hogy az egyik "gyerek" lapáttal ijesztgette a kutyát hogy maradjon csendbe, mert az udvaron csináltak valamit és a kutya meg folyamatosan ugatott.

Igazából nem értem hogy nekik miért kell kutyát tartani amikor nincs is hatással az életükre. Mégcsak szimplán a házőrzés se indok mert soha nem engedik ki. De akkor meg minek nekik kutya? Hogy tudják hova tenni a maradék kaját?

Ha felhívnám az állatvédőket akkor ők elvinnék szegényt és keresnének neki egy normális gazdát? Találnának neki egyáltalán? Csak mert állítólag már évek óta így tartják és a kutya elég ugatós és agresszív is amit nem csodálok.

Ha van valakinek hasonló tapasztalata vagy tudja hogy ilyen emberek miért tartanak állatot akkor írja le mert én nem tudok rájönni hogy mi késztet arra egy családot hogy ezt tegye.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!



2020. febr. 21. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nos ez általában nem működik olyan gördülékenyen, hogy valaki szól állatvédőknek és ők onnantól el is intézik a dolgokat.


Első körben figyelmeztni szokták a gazdát és jelezni, hogy amit csinál az az állatnak nem jó. Ha ennek ellenére az állapotok nem javulnak, akkor jön a hosszadalmasabb és bonyolultabb rész meggyőzni a gazdát, hogy mondjon le a allatról az állatvédők javára. Ilyenkor van, hogy kijön a (hatósági?) állatorvos és ő is jegyzőkönyvet vesz fel, ellenőrzi a kutya állapotát oltásait stb.



Nekünk szomszédban egy törpe kecske volt fél méteres láncra kikötve, hóban, esőben, tűző napon. Csontsovány állat sebes nyakkal... Hónapokig nem történt semmi, hiába jeleztük több helyen is.

2020. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
22%
Magyarul te leskelődsz a szomszédba és fel vagy háborodva?
2020. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!