Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudnék tenni ha a szomszéd...

Mit tudnék tenni ha a szomszédunk szörnyen bánik a kutyájával?

Figyelt kérdés
Most vettünk uj házat nem olyan régen es azt vettem észre hogy a szomszéd valakivel nagyon ordibal. Kimentem es láttam hogy a kutyáját szidja amiert ugat... már épp menni akartam amikor hallottam hogy nyüszít a kutya... az "úr" kegyetlenül megverte szegényt.. rugdosta a fejét stb... nem mertem kozbeszolni mert én is feltem.. kozbe olyanokat ordibalt hogy kivasalja a kocsival ha még egyszer ugat... majdnem elsírtam magam annyira sajnáltam... másnap kimentem megnézni hogy jol van e a kutya es láttam hogy egx kis ketrecben tartják ahol a saját urulekebe taposott... mit tudnék tenni ha még csak gyerek vagyok... anya is felháborodott de nem akar szólni senkinek mert nem akarja magára haragitani a szomszedot,nem akar veszekedést...
2016. aug. 16. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A helyedben kinyírnám a szomszédot, kevesebb jár érte, mint állatkínzásért.
2016. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ez esetben nem lehet mit csinalni...ha szolsz az allatvedoknek, akkor a szomszedot magatokra haragitottatok, ha nem szoltok, akkor meg tovabb verik a kutyat...esetleg probald meg felvenni kameraval, majd nevtelenul kuldd el egy kozeli allatmenhelynek!
2016. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nagypofájú vagyok, szóval azonnal "fegyelmezném" azt a barmot. Szarnék rá, hogy ezzel én leszek az új beszólós szomszéd. Ha ez nem működne, akkor megpróbálnám valamelyik hatóságot megkeresni, önkormányzat, rendőrség, állatvédők. Ha agyba főbe veri azt a szerencsétlent, annak bizony nyoma van, és az állatkínzás büntetendő dolog. Ha ez sem jönne be, akkor az a kutya valamilyen véletlen folytán egy szép éjszakán minden nyom nélkül eltűnne... Persze ezzel nem akarlak bűncselekményre biztatni, csak mondom. :)
2016. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én is azt tudom tanácsolni,hogy fotózd le vagy vedd fel amikor bántja a kutyát. és azt is,hogy hova zárja be. és küldd el az állatvédőknek vagy a menhelynek a közeletekben.

ez tényleg állatkínzás. rengeteg kutya él így sajnos.

2016. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Kedves kérdező, mit szerencsétlenkedsz? Attól, hogy gyerek vagy, még szólhatsz a helyi állatmenhelynek. Már elnézést, én is gyerek vagyok, de engem egy ilyen helyzetben rohadtul nem érdekelne, hogy mit fog mondani a szomszéd. Egyetértek az előttem szólókkal. Ha van lehetőséged rá, akkor vedd fel kamerával, vagy csinálj képet, de ha nem tudod, az se baj, mert annak úgyis nyoma van, ha tényleg ilyen durván bánnak a kutyával. Jelents az állatmenhelynek, vagy a rendőrségnek, lehet kérni, hogy ne mondják meg a bejelentő nevét a szomszédnak.
2016. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mindenkép szólj állatvédőknek. Nem kell megtudnia a szomszédnak, hogy te hívtad rá. De azt ne hagyd hogy továbbra is bántsa a kutyáját.
2016. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hívj rá rendőrt aztán állatvédőket de minnél előbb. Ne hagyd annyiban. Én beásnám a Bakonyba az ilyet tetvedékeket!
2016. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény az ügyben?
2016. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az állatvédőket kihívod a szomszéd nem fogja tudni hogy ki volt, (bár az se nagy baj ha igen). Ha alapvetően törvénytelenül tartja, pl.:a kennel kisebb mint 10 négyzetméter(ez csak akkor baj ha egész nap bent van), nincs előtte tiszta víz, esetleg látszanak rajta a verés nyomai stb., akkor nem is kell felvétel, de ha biztosra akarsz menni hogy elveszik tőle a kutyát, akkor azért jó lenne.
2016. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy érdekel e valakit de azért megírom mert sokan próbálták segiteni szval megvasaroltuk tőlük a kutyát es odaadtuk ismerosunknek es nagyon jo helye van,nagyon szeretik es okos ügyes kutya annak ellenére ahogy bántak vele
2016. nov. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!