Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szüleim el akarják altattatn...

A szüleim el akarják altattatni a macskánkat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két macskánk van, az egyiknek a fülén van kisebb egy seb. Körülbelül 2 hónapja alakult ki és nem igazán akar begyógyulni, hiszen mindig kikaparja. Voltunk vele állatorvosnál még korábban, az adott neki néhány injekciót és lekezelze a sebet, de az újra kiújult. Most szüleim el akarják altattatni a macskát, mivel nem akarják finanszírozni az esetleges kezelését, pedig nem lenne gond egyébként.


1. A macska 7 éve él velünk, és még szerintem legalább ennyi ideje lenne. Tekintve, hogy erősen kötődöm hozzá, szerintem nem lenne etikus elaltatni.


2. Van egy másik macskánk is, aki születése óta vele él és benne is traumát okozhatna a társa elvesztése.


3. A törvény szerintem nem egyértelmű, hiszen azt állítja, hogy eutanáziát végezni gyógyíthatatlan betegség vagy sérülés esetén lehet végezni, viszont nem tudom, hogy ez a seb ide tartozik-e (ugye nem gyógyul), valamint egyes értelmezések szerint csak az tartozik ide, ami akadályozza az állat alapvető életfunkcióit és tartós fájdalmat okoz neki.


4. Apukám utálja a macskákat, és bár nem tudom, hogy emiatt promotálja-e az eljárást, nem fogom tudni feldolgozni, hogy ilyet tett egy élőlénnyel, mivel jó a kapcsolatunk.


A cica halála abszolút felesleges lenne, hiszen mindössze egy apró sérülése van, látszik rajta, hogy egyébként változatlanul boldog és játékos, cserébe bennem és a társában is traumát okozna. Mit tehetek, hogy elkerüljem?



2020. márc. 5. 15:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az altatás nem úgy megy, hogy besétálok a dokihoz, hogy kérem elaltatni a macskát, mert zsugori vagyok a fülén levő kis seb kezelését kifizetni. Ezt a szüleid tudják? Egyébként valószínűleg egy mezei 1-2 ezer Ft-os gallér megoldaná a problémát, mert akkor nem férne hozzá a füléhez. Ennyi pénzed neked is van talán vagy legalább ennyit hajlandóak lennének adni. Elaltatni viszont nem 1-2 ezer lenne, ha már csak az anyagiakat nézzük.

A jövőben viszont én is elgondolkoznék az elajándékozáson. Ha a szüleid hozzáállása már egy ilyen kis gondnál is ennyire alja, mi lesz, ha pl tényleg valami komoly baja lesz a cicának? Vagy ha csak egyszerűen megöregszik és ezzel járhat a magasabb orvosi költség?

Biztos, hogy nagyon szereted, hozzád nőtt ennyi év alatt, de a szüleid kegyetlenek. És sajnos gondolom, még jó ideig ők tartanak el téged, nem tudsz önállósodni a cicával együtt.

2021. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!