Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszéd kutyája megöli az...

A szomszéd kutyája megöli az összes macskánkat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Macskákat tartunk a házon kívül rágcsálók miatt.Vannak nekünk is kutyáink,jól kijönnek egymással,de mivel a macskát nem tudjuk bezárni(meg nem is áll szándékunkban) ezért néha átmennek a szomszédba,ahol a szomszéd kutyája végez velük.A nagyok természetesen nem mennek át,de a kicsik gyakran áttévednek. Az elmúlt hetekben a saját szemünkkel láttuk,ahogy végzett 3 macskánkkal.Szóltunk a kutya gazdájának,de ő mindent tagadott,még akkor is ugyanúgy viselkedett,amikor közöltük vele,hogy a saját szemünkkel láttuk az esetet.Ezen felül szemtanúi voltunk annak is,amikor a saját kutyáját nem megbüntette a megfogott macska miatt,hanem megdicsérte és arra buzdította a kutyát,hogy a kerítésük túloldalán lévő macskát is fogja meg.Egy ilyen gazda/kutya ellen mit lehet tenni?

2013. aug. 21. 22:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Macskabiztos kerítés felhúzása, ezen kívül nem sokat.
2013. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
32%
mérgezd meg a kutyát :)
2013. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd békén a kutyát. Az én kutyáim is elkapják a macskákat, amik bejönnek, mert halászni akarnak. Én se sajnálom őket.
2013. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
39%
Szólsz a hatóságnak. Ha nekem ilyet tenne a szomszédom akkor akkor egy olyat lekevernék neki hogy 8 napon túl gyógyulna az biztos...
2013. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%

Amit az első írt.

A kutya csak a dolgát végzi,hatástalanítja a területére lévő betolakodókat!

Az,hogy a gazda buzdítja erre,nem jó.De ha nem tenné akkor is megölheti a macskákat.


Ismerősömék kutyája is hozzá van szokva a macskákhoz aki vele él .Viszont az idegen macskákat akik betévednek kinyírja.


A te felelősséged,hogy a macskáid ne mászkáljanak össze vissza!


Te mit szólnál ha a szomszéd kutyája mászkálna be hozzád?

gondolom nem örülnél..


Mamámék kertjét tele szarták a szomszéd macskák, amióta lett egy kutyájuk azóta macska szar sincs..

2013. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem tudtok tenni velük. Nincs olyan szabály, amely megtiltja a kutyáknak, hogy a saját területükön megfogják a betévedt állatokat (más lenne, ha hozzátok menne át garázdálkodni), nem is lenne életszerű. A gazdájának meg nem kötelessége megbüntetni a kutyát ezért. Amit tehettek, hogy macskabiztos kerítést húztok föl, amin nem tudnak átmenni, mást nem!
2013. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
67%

A kutyának ez a kötelessége, nálunk sincs macskaszar, se macska, egyszer tévedt ide, vagy 2 óráig egy fán dekkolt, mert ha lejön, szétszedik, túlélte, leszedtük átraktuk a szomszédba, mert jó viszonyunk van.

Hogy megdicséri, az nem normális, de mégis mit lehetne tenni? A macska a saját hibájából tanul, mint a legtöbb ember, csak szelektálódnak. Az ostoba, lassú, életképtelen macsekok odavesznek... lehet még 200 másik.

2013. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
Macskabiztos drótkerités. Nálam is ez volt. Ja és okvetlen ivartalanitás. Vagy rendelhetsz a netről macskariasztó spray-t.
2013. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%

Saját területén, saját kutyája, és a te macskád. Mi nem illik a képbe? Persze hogy a te macskád. Az igazi házőrző nem enged semmit és senkit be a saját területére. És normális ha megdicséri a kutyát a tettéért, mert az a dolga. Az én kutyám is ilyen, de csak saját területen. Ide ha bejön a macska, akkor nagy valószínűséggel nem megy ki élve. De egy idegen kutya is jött már be, amikor kinyitottam a kaput, hogy kijárjak autóval, az enyém az engedélyem nélkül nem megy ki, saját területen marta meg a másik kutyát.

Itt már egy másik kérdéshez is leírtam régebben, van egy hegyi birtokunk, kutyát is fel szoktuk vinni, hegyi szomszéd még meg is simogatta, ha nem otthon van a kutya, akkor kezes bárány. Egyszer jött a hegyi szomszéd hozzán, a házunkhoz, csenget, mondom neki várjon még a kutyát elzárom hátra, mert én mást csináltam éppen, az meg csak annyit mondott nem bánt, mert a hegyen is megsimogatta, és már nyitotta is a kaput. A kutya meg már tépte is a nadrágját.

Szóval a kutyának az a feladata, hogy a házat őrizze, és nem az, hogy a betörőknek kávét főzzön, a macskáknak meg tejet adjon.

2013. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Dakota11 válasza:
66%
Sajnos nem lehet sok mindent tenni. A macska sajnos fogyóeszköz. :c Szerintem vidd oda a kerítéshez és tudasd velük,hogy a kutya nem a barátjuk.Persze nem azt mondom,hogy haraptasd le a fejüket csak hagyd, hogy lássák ez nem játék. Sok sikert!
2013. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!