Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van valami állatszervezet /...

Van valami állatszervezet / menhely ahova tudok kutyát bevinni?

Figyelt kérdés

" örököltem" két kutyát. Nagyim elhunyt így befogadtam őket. Én nem tudok velük foglalkozni, pénzem sincs a kajákukra. Hirdettem facebookon,de semmi.

Máshol boldogabbak lennének,mint nálam. Én nem tudok kutyát nevelni, neveletlenek egyébként is, felásnak és tönkretesznek mindent. Nagyon sok kárt okoznak. Mamámnál is rosszak voltak.

Kérdeztem pár menhelyet,de elhajtottak...de akkor mit csináljak? Valami állatvédő csak van aki ezt nem hagyja, szélnek meg azért csak nem eresztem őket. Nem ők tehetnek róla, hogy én nem tudom őket vállalni tovább.



2020. máj. 22. 06:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, állatmentő-állatvédő szervezetekkel kellene felvenni a kapcsolatot. Menhelyekkel ne is próbálkozz, mi is akartunk már segítséget kérni, de a szokásos válaszuk a "megtelt".

Becsülendő, hogy a körülményeid ellenére gondot fordítasz a kutyákra / szállást adsz nekik, eteted őket / míg nem sikerül megoldást találni. Remélem sikerül.

Nem lehet senkit arra kötelezni, hogy állatot tartson, ha nem akar ill. a helyzete nem engedheti meg.

2020. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Tehát valami nem kerek ebben a történetben." - Mivel az öröklési sorban nem a kérdező az elsődleges örökös, így nem sokat tehet, és egy állatot én sem hagynék magára, akkor sem, ha az örökség többi részét elutasítom, mert az nem fair.


Kérdező, ha fajtajellegű kutyák, érdemes fajtamentéseket is megkeresni, de akár nekem is írhatsz, képekkel.

2020. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
76%

Az most mindegy, hogy a kérdező szülője örököl.


Mondok egy példát.

Ha az ingatlan és ingóság ér 8 milliót, de van rajta 10 millió adósság, akkor az örökös lemondhat róla. Sőt, minden épeszű ember lemond róla


Szép is lenne, ha kötelező lenne valamit megörökölni.

Akkor a haragos viszonyban lévő szülő-gyerek kapcsolatban az idős, halál előtt álló szülő venne fel több 10 millió hitelt, halálával pedig a gyerek örökölné. S így kitolna vele.


Szerencsére nem így működik.

2020. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Csak az örökös jogosult lemondani az örökségről, nem a kérdező az örökös, csak rásóztak két kutyát, akikre nincs ideje, nem ő akart kutyát.
2020. máj. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem írtam, hogy mondjon le a kutyákról.


Arra írtam, hogy a kérdező panaszkodott a hitel megöröklése miatt.

2020. máj. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mert nekiestek, hogy az örökség többi része biztosan kellett, csak a kutya nem. De neki csak nyakába varrták a kutyákat, nem ő az örökös, és az örökös sem örökölt nagy értéket. Tessék értelmezni is a leírtakat. Amúgy ha nekem sóznának a nyakamba így felkészületlenül állatokat, én sem biztos, hogy meg tudnám tartani. Kis lakásban élek, van már egy kistestű kutyám és nimfapapagájaim, ennyiről tudok felelősen gondoskodni, max pár nano akváriumot tudnék elhelyezni még, de korlátozottak a lehetőségeim. Én nem hibáztatom a kérdezőt, ő megoldást akar. Nincs berendezkedve két neveletlen kutyára.
2020. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
22%

Igen, valaki nekiesett, s erre írtam, hogy nem kötelező elfogadni az örökséget. S így megmenekülhetnének a hiteltől is.


Mit nem tudok értelmezni szerinted?

2020. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

De nem a kérdező az örökös, tehát ő nem tudja nem elfogadni az örökséget, mert nem ő jogosult visszautasítani. Az örökös elfogadta, a kérdezőre meg rásózták a kutyákat.

Mit nem tudsz ezen értelmezni?

2020. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon okoskodni akarsz, csak nem megy.


A kérdező 4 napja írta ki a kérdést, hogy örökölt két kutyát, tehát a nagyszülő is pár napja halt meg.


Ebből tisztán látszik, hogy a hagyatéki tárgyalás csak hónapok múlva lesz, pláne a mostani helyzetben. Tehát még szó sincs arról, hogy bárki, bármit is örökölt volna. Tehát a kérdező megmondhatja a szüleinek, hogy az örökséget el lehet utasítani, s így nem szakad a nyakukba hitel. Ki lenne olyan hülye, hogy nem él ezzel a lehetőséggel.


Mert ez is elég fontos a történetben.

2020. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
16%
Ja, a kutyák meg mehetnek az utcára. Ne haragudj, de ezt én sem hagynám.
2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!