Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatbántalmazás a családban?

Állatbántalmazás a családban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a problémám, hogy megtudtam, hogy a vőlegényem testvére úgy "üldözi" el a macskákat a kertjéből, hogy szöget rak virslibe. Én ezt olyan szinten ellenzem, hogy leírhatatlan. Amint megtudta a vőlegényem (én akkor nem voltam ott) lehordta mindennek, hogy ez nem megoldás stb...megfogadta a testvére, hogy többször nem csinál ilyet, de úgy érzem, hogy nem ez volt az utolsó, csak többet nem fogja elmondani. Mit tudok tenni, hogy ne tudja meg az egész család, hogy én állok a háttérben? Bizonyíték nélkül tudnak ezzel bármit kezdeni? Napok óta nem alszom, amint megtudtam el is sírtam magam, nen gondoltam, hogy ilyen szintű idióta embert fogok megismerni.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. jún. 26. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem tudom, mit tehetnél, azon kívül, hogy feljelented (ám bizonyíték híján nem fognak ezzel mit kezdeni sajnos). Viszont a macskákat ezzel nem lehet elüldözni, és a legtöbb macska igen óvatosan eszik, lerágja a szegről a virslit, nem nyeli le.
2020. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Mindíg a bizalom,és az őszinteség a járható út,bármilyen következménye is legyen.Titkolózás sose jó.
2020. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Én nyíltan feljelenteném, egy ilyen ember nem normális. Aki ilyet tesz, másra is képes lenne. Ha a vőlegényed, családtagod stb. ellened fordul, akkor ők sem különbek nála.

Egyébként lehet neki hazudni, hogy más is tudja a dolgot mert visszahallottad, és jó lenne ha vigyázna! Utána nem piszkálni. Várni pár hetet, egy hónapot, majd névtelenül bejelentést tenni. Így is gyanús leszel, de nem annyira.

2020. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól értem még nem ismered személyesen a testvért? Tudom hogy nehéz a konfrontáció de ebben az esetben szerintem az a legjobb. Ha az egész családból csak ez az egy illető ilyen hülye, akkor nem leszel kinézve. Esetleg ajánld fel hogy más módon segítesz a macskákat távol tartani, elfogni ha kóborok stb.

Nekem 3 hónapba tellett rávenni a szomszédot, hogy heréltesse ki a macskáját aki folyton véresre volt marva meg összepisilt mindent. Lassú víz partot mos.

2020. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Nincs merszed szemtől-szemben megmondani a véleményedet?

Azért, hogy bőgsz, a testvér továbbra is a család tagja marad.

Megmondod neki a véleményedet és kérheted, hogy e miatt redukáljátok a legkisebbre a találkozásokat.

2020. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ismerem őket, csak akkor nem voltam ott, amikor megosztotta ezt az egészet a családdal. Azért nem merném szemtől szemben, mert kiutálna az egesz család, sajnos ilyen téren is nagyon összefognának. Nyilván amint találkozom vele, megosztom a véleményemet, de ő vidéken lakik, Mi meg pesten. A segítő válaszokat köszönöm!
2020. jún. 26. 12:32
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben nem is mondanám ki akkor a véleményem, csak csendben, név nélkül bejelenteném. Ki tudná meg?
2020. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is be kell jelenteni név nélkül.Komoly baj is lehet ebből,meg kell előzni.
2020. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érzékenyítéssel lehet ezt a problémát orvosolni. Hiába mondod neki, hogy nem jó, mert nem tudja felfogni a tettei következményeit. Annak idején a szüleim is lapáttal üldözték el a rókát a kertből és légpuskával lövöldözték a madarakat, de teljesen megváltozott a hozzáállásuk, miután közösen felneveltünk egy kutyát, ma már a légynek sem ártanának.
2020. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Hiába jelenti fel, semmi nem fog történni! Max szólhat a helyi állatvédő/macskamentő csoportnak, hogy figyelmeztessék a helyieket, hogy egy őrült ilyen csalikat rak ki. Esetleg a szurkolók az állatokért egyesületnek, akik kimennek házhoz megkérdezni hogy mi folyik ott?
2020. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!