Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi lenne ha betiltanák a...

Mi lenne ha betiltanák a szaporítást és a tenyésztést,addig amíg ki nem ürülnek a menhelyek?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom,hogy ez tanító jellegű lenne. Így talán tényleg csak olyannak lenne kutyája/ cicája, aki vigyáz rá,meg csökkene az éves kivégzési szám is a menhelyeken. Meg gondolom a tenyésztésből nem igazán lehet megélni,a szaporítás meg rossz dolog, szóval állatvédelmi szempontból,ez tartható megoldás lenne.

2020. aug. 6. 12:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
15%
Talán az lenne megoldás ha kutyát/macskát eleve ivartalaníttatva adnának(kivéve ha valakinek tenyésztői papírja van)(igen nyilván akkor a kutya/macska később kerül a gazdához,meg van kivétel akit nem lehet altatni,meg úgyis lenne aki megszegné stb.). De talán ez lenne egy hatékonyabb megoldás.
2020. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a kutyát/macskát már eleve ivartalanítva adják oda a menhelyek, legalábbis én nem találkoztam olyannal, aki nem. A macskák elég nagy hányada kinti, kóbor cica, akiknek van van gazdája, vagy nincs, ők szaporodnak maguktól. Tehát ha találsz egy kolóniát, azt egytől egyik be kell fogni és ivartalnítani kell, hogy segítsünk a helyzeten. Ha ezek szocializálatlan macskák, akik már túl vannak azon a koron, hogy szocializálni lehetne őket (kb. 12 hét), akkor mehetnek ivartalanítás után vissza oda, ahonnan jöttek, mert nekik a menhely amúgy is csak halálos ítélet (átvitt értelemben, vagy ténylegesen helyzettől függően). Nyilván a helyzet bonyolultabb, ha a macskának bizonyíthatóan van gazdája, mert nem biztos, hogy a gazda meggyőzhető.
2020. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
60%

Ennek nem sok értelme. Miért is kéne az embereket arra kötelezni, hogy keverék kutyájuk legyen, ha ők másmilyent akarnak? Ha minden áron törvényi szabályozást akarsz lehet több értelme lenne annak, hogy pénzt kérni csak törzskönyves állatért lehessen, ez talán elintézné a szaporítókat. Onnantól ugyanis feketén se nagyon tudná eladásra hirdetni a kölyköket senki, sokkal kevésbé érné meg.

A keverék kutyaszaporításra igazán nincs is ötletem, az sokszor felelőtlen gazdik műve. Oktatással, tájékoztatással és esetleg olcsóbb ivartalanítási kampányokkal lehet lehet javítani rajta, ezt tudtommal teszik is, de ezek lassú változások lesznek.

2020. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
64%

Az lenne hogy a tenyésztők még jobban elszállnának az árakkal.

Még több főállású tenyésztő lenne.


A házi macskák szaporulatát kellene csökkenteni, pl az önkormányzat állná a nőstény macskák ivartalanítását rászorultság esetén.


Kutyák esetén meg meg kellene büntetni azokat akik kiengedik kóborolni a kutyáikat. Befogni és elvinni a kutyát.

Nem egy ilyen van a városomban is, és meg is szokták támadni a bicikliseket, de a rendőrök, gyepmester lefossák. Paprikasprayvel kell hajnalban munkába menni miattuk.

2020. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha csak menhelyről lehetne állatom akkor inkább nem kéne. Hülye ötlet, mindig lesznek szaporítók, felelőtlenek, a menhelyek akkor ürülnének ki ha x idő elteltével elaltatnák az állatokat, de akkor jönne az utánpótlás. Tenyészetekkel az égvilágon semmi gond.
2020. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
36%
Te nagyon buta kisgyerek vagy, kérdező.
2021. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
16. Te aztán sokat mutatsz az eszedből, ha csak ennyit tudsz hozzászólni. :DD
2021. máj. 11. 10:58
 18/32 anonim ***** válasza:
36%
Szóval máig sem változtál, szomorú.
2021. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Mit nem változtam? Mi lenne ha konkrétat mondanál,ahelyett,hogy random, minden helyzetben működő mondatokat dobálnál be. ;)
2021. máj. 11. 11:38
 20/32 anonim ***** válasza:
36%
Nincs erre időm, már elmondtak neked sok mindent.
2021. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!