Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetek még?

Mit tehetek még?

Figyelt kérdés
A f***om ki van már elnézést a kifejezésért. De leköltöztünk egy faluba, kb. Budapest és Fehérvár között vagyunk. Állandóan heccelik a kutyáinkat! Már nagyon elegem van mert reggel 6-tól- éjfélig nagy a mozgás ebben a kis utcában! Mindig bekiabálnak, dobálják , “vau vau-znak” aztán jön az ordibálás, hogy kössem meg őket, megmérgezik stb. Volt olyan, hogy a szukámon lövési sérülés volt. Nem láttam ki volt sajnos... Akkor eljönnek az utcában és dobbantanak meg “takarodj a helyedre” szavakat dobálnak a kutyához, rugdossák a kerítést. Becsavarodtam teljesen, már lassan ott tartok, hogy betellik a pohár és kinyírom az összes szemétkedő bandát erre!! Elnézést az írásomért de fel vagyok zaklatva..

2020. aug. 18. 10:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem egyszer megmondtam, a kutya azért kutya, hogy ugasson. Mikor a gyerek felakar mászni a póznára, hogy beugorjon, szerintem jogosan vicsorít a kutya meg ugat teli torokból.
2020. aug. 18. 10:37
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Kamera, riasztó, és erre figyelmeztető tábla.


"Kamerával őrzött terület, a kerítésre felmászni vagy azt rongálni jogi következményeket von maga után."

2020. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ok, igazad van, ne hecceljék a kutyákat, de én attól kapok idegbajt, ha ilyen falusi helyen végig egyek töknormálisan egy utcán, pl. Boltba, de a kerítések mögül váratlanul előrontanak, mintegy lesből idegbeteg kutyák és agresszíven megugatnak, pedig tök békésen, egyenletes tempóban megyek. Szivbajt kapok ilyenkor, meg félek is, hogy némelyik kiszabadul. A normális kutyák békésen végig nezik, ha valaki simán elsétál a járdán, legfeljebb akkor ugat, ha az illető megáll bámészkodni. De falun minden második háznál ilyen idegbeteg kutyák vannak. Szerintem ezekkel nem foglalkoznak és nincsenek nevelve. Nem tudom, nálad mi a helyzet, de ha ok nélkül őrjöngenek a kutyáid, akkor neveld meg őket. Ha normális kutyád vannak és heccelik őket, akkor kamera, plusz szóban figyelmeztet azokat, akik ingerlik őket.
2020. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as a kutya dolga, hogy ugasson! Őrzi a saját területét. Számára betolakodó vagy. Én is elsétálok a kutyák mellett, engem is megugatnak nyilván más kutyái. Ez nem nevelés kérdése, ez az ösztönük. Nyilván agyonverhetném a kutyámat, “hogy kussoljon ne ugasson stb.“ Csak majd akkor is “ kussolni” fog mikor átteszik a létrát a kerítésen, hogy kipakolják a birtokomat. Ennyi.
2020. aug. 24. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Hát pedig, ha nevelve van egy kutya meg foglalkozva van vele, akkor nem fog unalomból feleslegesen őrjöngeni a kerítésnél, hanem gyanús esetben jelez. Az ilyenek miatt, mint te élhetetlenebb sokszor a vidék meg a kertváros, mint a panel, mert 1,5 percenként kutyakoncert van, ha valaki tök békésen elsétál. Az meg, hogy valaki a teljes vagyonbiztonságát egy kutyára alapozza, amit bármikor lemérgezhet a legpitibb betörő, megint sokat elárul az illetőről. Egy normális idegrendszerű kutya, amelyikkel naponta van foglalkozva, nem rohad meg az udvaron az unalomtól, nem mellesleg a családból / "falkából" kirekesztve, az nem fog feleslegesen őrjöngeni. Látszik, hogy mennyit törődsz a kutyáiddal a kérdésedből meg a mentalitásodból. Egyébként ha kizárod őket a kertbe és nincs szabad bejárásuk a házba, hogy a családdal lehessenek, akkor szenvednek, ezt tudd.
2020. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!