Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ki a felelős, ha a kutya...

Ki a felelős, ha a kutya megfogja a macskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A helyzet a következő; Lett egy kiscicák, most 4 hónapos. 8 hetes kora óta velünk van. KB 1 hónapja ki szoktuk engedni az udvarra 1-2 órára, hogy levegőzzön. A cicával alapvetően semmi gond nincs, befekszik a ruhaszárítónk alá, és onnan nézelődik. A gondom ott kezdődik, hogy közös udvaros társasházban élünk, és a szomszédaim nem tűrik meg szegény cicát. Amint meglátják az udvaron, mindenféle rühes dögöt kiabálnak rá, sőt még a 6 éves kislányukat is arra biztatják, hogy bottal üsse, vagy rúgjon bele egyet. De ennyi még nem volt nekik elég, most szereztek egy pit bullt, annak a reményében, hogy majd az "kinyírja" (így mondta a kislány), a cicánkat.

Azon kívül, hogy többet nem engedem ki, esetleg tudok valamit tenni, valami jogszabály van arra, hogy nekik is figyelni kell a kutyájukra, különben felelősségre vonhatóak? A kutya persze nem tehet róla, nem is őt akarom bántani, de abszurd, hogy csak azért hoznak ide kutyát, mert nekik nem tetszik a cica. Mi a véleményetek? Mi lenne a jó megoldás?



2020. aug. 24. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz helyzet, jó nagy parasztok a szomszédaid. Jogilag ugye az a helyzet hogy a társasház kertjét vagy használhatják állatok, vagy nem. Ha igen, akkor az ő kutyájuk is, meg a te macskád is, ha nem, akkor meg egyik se. Ezt szerintem a társasház Alapító Okiratában tudod megnézni vagy a közös képviselőtől megkérdezni. A felelősség kérdése megint érdekes, nagyon sok körülmény jön szóba, de ugye a rövidebbet a macska húzza, és szerintem téged se fog vigasztalni hogy igazad van, miközben látod szenvedni szerencsétlen állatodat, ne adj Isten el is pusztul. A véresszájú gyalogosoknak is ezt szoktam mondani, akik kapucniban zenét hallgatva kirohannak a zebrára egy furgon mögül majd kiabálnak hogy ZEBRA amikor nem tudsz megállni. Fogja őt vigasztalni az igaza amikor a sürgősségin operálják a nyílt combcsont törését? Nem hiszem, így mindenkinek érdekében áll elsődlegesen saját magára vigyázni, és a másiktól csak ezután elvárni ugyanezt. Állatokra is igaz ez azt gondolom, én magamból indulok ki, ha a kutyámnak bármi baja lenne engem marhára nem érdekelne hogy más kutyája volt a hibás, vagy egy autós, vagy bármi. Elsődlegesen az én hibám, mert nem vigyáztam rá eléggé.


Szerintem amúgy amikor már idősebb a cica akkor ki lehet engedni nyugodtan, el tudják a macskák ügyesen kerülni a kutyákat. A pitbull se biztos hogy feltétlenül osztja a barom gazdája nézeteit és gyilkolna rögtön:) Amíg pici addig meg ne vidd ki, mást nem nagyon tudsz csinálni. A közös képviselővel azért beszélj, nehezen tudok elképzelni olyan szabályozást hogy egy társasházban valakinek a kutyája a kertben életviletszerűen lakhatást folytathasson. Magyarul kell lennie olyan periódusoknak amikor nincs kint a kutya, és akkor ki tudod vinni a cicát is.

2020. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha egy kutya embert, vagy állatot bánt, és/vagy emberre vagy állatra uszítják az törvénybe ütközik, és a gazda a felelős érte. Bejelentheted, hogy bántják a cicádat.
2020. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Huuu. inkabb nem irom le az elso gondolatom. A szomszéddal el kell beszelgetni. Btk állatkinzas. Csaladsegitoben megremliteni mire nevel. Jegyzőnel harci kutya....
2020. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Szabad-e harci kutyát szabadon az udvaron tartani? Nem. Irány az önkormányzat jegyzője!
2020. aug. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mindenképp utána nézek, hogy lehet e állatot tartani az udvaron. Pont ez az, hogy nem vigasztalna utólag semmi, ha már megtörtént a baj, de talán, ha valamit tudnék mondani, amivel éreztetni lehetne azt, hogy nem tudja mosni a kezeit, akkor talán odafigyelni ő is. Épp most beszélgettünk a férjemmel, és arra jutottunk, hogy veszünk cicahámot, és inkább elvisszük sétáltatni. Így ő is kinnt lehet, és a kutya sem tudja bántani. Komolyan mondom, már szegény kutyát is sajnálom. Férjemnek még volt egy olyan gondolata is, hogy ha agresszivitásra nevelik, még a gyerekeknek is neki támadhat. De ennyire mélyen nem akarok belemenni. Szóval lehet ki próbáljuk a cicahámos esti sétákat. Szerintetek ez jó megoldás lenne?
2020. aug. 24. 19:59
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Ez a kutyafajta véréből adódóan harcias és támad mindenre, ami/aki mozog, állatra, gyerekre, felnőttre. Csak különös szabályok betartásával tartható, semmiképp szabadon az udvaron, ahol emberek is járnak. Vérszomjas ez a kutyafajta!
2020. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

szegény cica, úgy megsajnáltam. nekem is pont egy ilyen kicsike van..

a hám jó ötlet, próbáljátok ki. a szomszéd pedig fulladjon meg

2020. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmi nyomorék a szomszéd. Férjed nem tud vele beszélni?
2020. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéddal "beszélni" felesleges. Egy gyökér aki így viselkedik... Szerintem is jó ötlet a jegyzö, mindenképp készíts képejet videót és már azzal együtt menjetek. Lehetőleg ne csak egy napon vegyétek fel, hanem folyamatosan a kutya jekenlétét....megemlítheted, higy félelmet kekt benned, szájkosár nélkül stb...
2020. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a cicahámos megoldás. Ha rosszul tartják a kutyát akkor még az állatvédőknél is felnyomhatod őket
2020. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!