Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

2020. szept. 7. 17:22
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
69%

Utolsó: jó a link, csak a youtube letiltotta a videót.


Ezt a videót eltávolítottuk, mert megsértette a YouTube erőszakos vagy megbotránkoztató tartalommal kapcsolatos irányelveit.

2020. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
49%

A leírtak alapján az ,és elmebeteg aki ezt élvezi . Egy normális leüti,eltapossa,vagy rovarirtót használ ha meg akar szabadulni a kártékony ízeltlábúaktól .

Jogilag nem számít annak .

2020. szept. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
De tényleg ekkora birkák az emberek, hogy rákattintanak a linkre, majd egyből böfögik ide, hogy nem jó a link? :D Azt hiszik, hogy valami fizetett emberek írtak nekem az elején, hogy ez állatkínzás meg ilyenek?
2020. szept. 7. 18:24
 24/34 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%

#17

“És mi van azokkal a videókkal, amiben a pókókat agyon csapják?”


Agyoncsapni valamit nem állatkínzás a szó szoros értelmében mert a pók nem szenved azzal ,hogy egy szempillantás alatt lecsapják. Viszont a videóban a fickó lassan kitépkedi a bögöly lábait, szárnyát és elcsavarja a fejét. Párhuzamot vonva ez olyan mintha lenne egy videó ahogy valaki autóbaleset után lassan kínok közt elvérzik és te azt kérdeznéd ,hogy mi a helyzet azokkal a videókkal ahol az autó egy pillanat alatt végez az emberrel.

2020. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
2%
Én meg ma lefújtam egy százlábút. Brrr. Undorító volt. A böglyöt is 'nagyon' sajnálnám. Csípett már meg titeket?? Durva!
2020. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
13%
Egy másik kérdés: Na és az nem kínzás, hogy a rovarok néha rád mennek az éjszaka amikor kint vagy? Összevissza csípkeknek, és tönkreteszik az emberi cuccokat amiket kint hagynak ha fontos kint hagyni...
2020. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
27%

28-as nem az, lévén ezek a rovarok egyrészt odakint a túlélésért küzdenek, és nem saját szórakozásukból csípnek meg, szimplán kénytelenek valamit enni.


27-es igen csípett már meg semmi durva nincs benne.

2020. szept. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
78%

Jogilag nem számít állatkínzásnak. Jogi szempontból, bűncselekményhez alkalmatlan tárgyon elkövetett cselekmény.


„Állatkínzás

244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.”

↑ 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


Nem kifogásolom, nem hiányolom, hogy nem érhető el a link. Számomra nem derült volna ki, mert nem nyitottam volna meg.

Nem tetszhet neked, ahogy a 13- as válasz sem tetszett, de ha nem undorító dolgot akartál volna terjeszteni, hanem valóban csak arra lettél volna kíváncsi, hogy állatkínzás-e, akkor annyit kérdeztél volna, hogy egy légy kínzása állatkínzás-e? Link nélkül, majd link hiányában részletes szöveges ismertető nélkül.

Nem írom le, de sokkal erőteljesebb, vaskosabb jelzőket tartok rád illőnek, mint a 13-as válaszbeli.

2020. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Mik vannak..

Találjátok már ki, hogy csak terjeszteni akartam a videót :D

2020. szept. 7. 19:31
 30/34 A kérdező kommentje:

Őszintén, mikor kíírtam a kérdést, eszemben sem volt ilyen, hogy valaki azért írna ki ilyet, csak hogy terjessze a videót. Gondoltam lássátok már akkor, miről van szó, milyen emberek vannak. Viszon alapból az, hogy kiírom, hogy "légy kínzása állatkínzás?" az mi? Semmi. Nyilván az, a légy állat, illetve a kérdésben is kínzás szerepel, szóval nyilván állatkínzásról van szó. De a videó ennél összetettebb volt, most direkt erről az esetről akartam kikérni a véleményeteket, nem általánosságban.

De elég vicces, hogy a die-hard állatvédők már abba is belekötnek, ha valaki csak egy videót oszt meg, elég röhejes.

2020. szept. 7. 19:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!