Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez miért nem számít állatkínzá...

Ez miért nem számít állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

felénk, kertvárosi övezetben a divatos kutyatartás a következő:

bazi nagy hátsó udvar: letérkövezve, sziklakert , szökőkút , medence parkosítás anyám kínja.

első udvar: kb akkora hogy egy kocsi épp odafér, elzárva a hátsó udvartól

divatos kutyafajták az első udvarban , hatalmas 40kg körüli kutya mind. Dísznek ,házőrzőnek vannak ott , sétáltatva soha nem voltak (pedig az ilyen kutyáknak hatalmas mozgásigényük van), ha a kis pöttöm csivavámat sétáltatom megőrül az egész utca, 2lépést nemtudok menni úgy hogy ne bömböljön minden kutya..Sokuknál ugye a kerítés túl kicsi már a kutyának volt olyan amelyik kiugrott, sajnos jobb megoldást nemtudtam sajnáltam a kutyát, de muszáj volt paprika sprayt használnom.

Volt olyan kutya ahol konkrétan nem bírtak már vele, saját gazdába beleharapott, hívott vadászt, agyonlövette. Itt ez a divat..havonta előfordul kb


Ez miért nem számít állatkínzásnak hogy a nagytestű kutyákat bezárják egy szűk részre, ahol megőrülnek,és tombolva ugatnak egész álló nap..aki meg szeretne sétálni nemtud, mert félni kell..


2015. szept. 23. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Felé vele. :(

22/F

2015. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felé(r)
2015. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt nem tudod bizonyítani, hogy nincsenek sétáltatva. És ezt ellenőrizni sem lehet.

Az, hogy a kerítésnek nekifeszülnek, azzal nem tudsz mit tenni. Engem az ilyen nem is érdekel.

Az egyetlen, amiért reklamálhatsz, ha ki tud menni az udvarról.

2015. szept. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
sok minden nem számít allatkinzasnak, vagy éppen senki nem foglalkozik vele. tagja vagyok sok teknosos csoportnak. kb hetente van olyan, akinek elpusztul a teknőse egyértelműen tartási hiba miatt. és akkor következő héten már másik teknőst posztol ki... ezek evtizedekig elnek normális körülmények kozott, van akinél pár hónapot bír ki, addig is szenved az állat. egyes embereknek nem lenne szabad, virágot se tartani... nemhogy egy érző allatot... es sokan írják neki, hogy nem jól tartja, de xarnak rá az emberek... szomorú
2015. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Más nyugatibb országokban az ilyen környékeken a szegényebbek meggazdagodnak kutyasétáltatásból, nálunk mindenki csak panaszkodni tud...
2015. szept. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyen helyeken a kutya egyfajta státuszszimbolum ,és kerti dísz.És nagyon megy a "szomszédnak van ,akkor én se lehetek kevesebb" szemlélet..


Állatkínzást nem lehet ráhúzni mert a kutya kap rendesen enni, nm-re megvan a tere,nincs rövid láncon és nem verik. A sétáltatás hiánya nem büntetendő és nincs beleírva semmilyen törvénybe. A nem megfelelő kerítés ,ami nem tudja visszatartani a bevadult kutyát és az rátámad a járókelőkre ,az viszont büntetendő dolog.

2015. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Meg a másik hogy a járdát senki nemtudja használni ez miatt..kismamák az úton mennek a babakocsival kocsik között , mert a kicsi kidugja a kezét a kutya fejét és megvan a gond..

ja meg arról nem is beszélve hogy hivatalosan lakó-pihenő övezet és utánanéztem 20km / h val lehetne itt közlekedni..itt valamelyik farok valamikor 100al megy pl ha épp a feleségét rendezi valaki és szólnak neki..gyakori az ilyen sajna..utálom ezt az újgazdag helyet már lassan, kifelé mindenki happy közben meg ilyenek vannak..ordít be neki a szomszéd hogy épp dugja a feleségét a munkatársa...

2015. szept. 23. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az anyja felelőssége is ,hogy a gyerek ne nyúlkáljon be olyan kerítésen ahol kutya örjöng. De nem teljesen debil gyerek nem is nyúl be vicsorgó ugató kutyához.

Ha annyira rossz a környék költözz el, ilyen helyeken drága az ingatlan jó pénzt kapnál érte, és nyugis helyre lehet költözni. De kertes házas részen idehaza mindenhol kutyából van a kerítés, arra fel lehet készülni.

2015. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alhara válasza:
100%

Nálunk is ugyan ez az helyzet, még hozzá egy Leonbergit a világ legnagyobb testű kutyáját tartják egy kb 5*6 méteres helyen. ami csupa beton. még a háza is ott van. S a poén az, hogy mellette keritéssel elkeritve van egy nagy füves rész és hátul egy hatalmas nagy kert.:S S én meg csak szörnyülködöm. Mert nem hogy nem sétáltatják a kutyát, de még nem is foglalkoznak vele. Csak etetik meg összeszedik a hatalmas aknáit és még le is szidják érte. Természetesen összebarátkoztam vele, mint a többi szomszéd s a gyerekek akik az iskolába arra járnak s az utca népe. Na kb ennyi a boldogság az életében. Amikor elhúznak a "gazdái" alig várom, hogy egy kis csülökkel meglepjem. Ő is alig vár:) Amikor kint vagyok elől, s vmi nem ismert személy elhalad az utcába mindig megugatja. Páromhoz is műltkor majdnem kiugrott,mert hozzám ér:) Nagyon Szeretem


De itt hiába sorház és a mi oldalon ici-pici kertek az embereket nem zavarják, nagytestű és nagy mozgásigényű kutyákat vesznek. S persze csak mutatóba. A másik szomszédunk kisgyermekek 2éves alatti és egy újszülött mellé vett vadászösztönökkel megáldott kutyafajtát, ami ráadásul szökik és áss hatalmas lyukakat. Érhető keresi a vadat:) vadászkutya, kopó:)

S ráadásul 8hetesen vették meg, persze, s semmit nem foglalkoztak vele etteték meg szidták hova kakál.Megverték, ha babákhoz túl közel ment. De hát fent kell tartani nagy csalad kutyával való képet. S éjszaka lett verve mert sirt. Hiányzott az anyukája a tesoi, bezárták egy kamrába s egyedül volt, én is sirtam volna:/ Már nem győztem nekik mondani, minek nekik ez a csöppség. Mikor haza jöttem a kerités mellett ide oda futóversenyt rendeztünk a szomszédok kicsit sem néztek hülyének, de semmi közöm mit gondolnak rólam:)

Végül eladták a kutyust, mert "csak a gond volt vele" cimszóval...szerencsejük mert én biztos felnyomtam volna őket, hiába vagyunk jóba. Ha az érték-erkölcs rendszeremmel valami ütközik ilyen szinten, amikor egy állat v. ember szenved, nem érdekel a hogy milyen jóba vagyunk!

PIci kutyi jól van van egy másik pici kutyi játszótársa én olyan boldog voltam ettől, mondtam, hogy ideje volt már, hogy eladjátok. Persze megsértődtek, de szarom le, a kutyi boldog ez a lényeg:)

2015. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!