Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek? Nagyapám nagyon...

Mit tegyek? Nagyapám nagyon csúnyán bánik a kutyámmal.

Figyelt kérdés
Egy háztartásban élünk nagyapámmal, mióta nagymamám meghalt. Az elmúlt egy hónapban lett egy kis fajtiszta labradorunk. Már nagyon vártuk a kutyust, készültünk is az érkezésére, papám is tudott róla. A kutya nagyon sok figyelmet kap, tényleg foglalkozunk vele, de hát azért mégis csak kiskutya még, szóval megesik, hogy szétrágja a kint hagyott kartondobozt vagy hogy ide-oda ugrál stb. Ám ma tudtam meg, hogy mikor nem vagyunk otthon (délelőttönként öcsém és én az iskola miatt, anyukám ugye a munka miatt) papám iszonyat csúnyán bánik vele. Rohadéknak szólítja, rugdossa, sőt, van egy ilyen fa vesszője és néha azzal is rácsap. Nagyon magyon kiakadtam ezen, beszéltem is anyámmal, aki mondta, hogy igazából soha nem volt jó ember a papám, mert mikor kicsi volt, még őt is (anyámat) verte. De szerintem ez nem mentség, nem lehet arra fogni, hogy ő mindig is ilyen volt és soha nem fog változni. Próbáltam beszélni papámmal de konkrétan esélytelen, olyanokat mondott, hogy ez a kutya megkeseríti az életét, meg hogy miért kellett ilyen neveletlen kutyát idehozni stb. Fogalmam sincs, mit tegyek. Mi lehet erre a megoldás? Nagyon durván kivagyok, nem tudom kihez/mihez forduljak.

2020. okt. 13. 21:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Kutyát szobakennelbe szoktatni, amíg ilyen kicsi, és a nagyapád a közelébe se menjen, mikor nem vagytok otthon. Sajna amíg ilyen hebrencs, más megoldás nem nagyon van.
2020. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak, ez eszembe sem jutott. Még arra gondoltam, hogy minél hamarabb elmegyek vele kutyaiskolába, hatha az is segítene.
2020. okt. 13. 21:25
 3/29 anonim ***** válasza:
56%

Probálj videot készìteni a kutya bántalmazásrol és valakivel jelentesd fel.

Nyilván ne te magad azért az gáz lenne.

2020. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Abba azért belegondolhattál volna mielőtt egy kölyökkutyát hazaviszel, hogy ő lesz vele a nap nagy részében. Az hogy tudott róla az oké, de egy idős embernek már nem feltétlenül van türelme egy kölyökkutyát nevelni amíg te iskolában vagy. Ilyen körülmények közé érdemesebb lett volna menhelyről elhozni egy felnőtt kutyát, de ha már ott van az a szerencsétlen én is csak a szobakennelt tudom javasolni.
2020. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Kutyaiskola? Itt nem a kutyussal van a gond, hanem a pszcihopata papával. Megverni egy kölyökkutyát, azért mert úgy viselkedik, ahogy a kiskutyák szoktak, beteg. Tényleg ne engedd a kutyust a közelébe, mert attól, hogy tanítva lesz, nem hinném, hogy a bántalmazás abbamarad.

Remélem megoldódik a helyzet, sok sikert.

2020. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Igazából csak délelőttönként van egyedül, nekem nagyon kevés órám van szóval délre már otthon vagyok. Utána meg végig a kutyussal vagyok. Nagyapámnak nem igazán kell nevelnie, az is bőven elég lenne ha csak nem foglalkozna vele (kinti kutya, szóval még az sincs, hogy szétszedi a lakást vagy valami). Most még csak arra tudok gondolni, hogy akkor az udvaron elkerítünk neki egy részt, és akkor délelőttönként ott lesz (ez majdnem ugyanaz, mint a szobakenel, csak kint).
2020. okt. 13. 21:37
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen egyetértek azzal, hogy nem a kutyussal van a gond. Csak egyszerűen már nem tudtam mit kitalálni, ezért merült fel a kutyaiskola. :(
2020. okt. 13. 21:39
 8/29 anonim ***** válasza:
51%
Egy ilyen pici kutyat kint tartotok? Legalabb amig nagyobb nem lesz, be kene am vinni, megfagy szegeny :(
2020. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Akitől elhoztuk ők is kint tartották. Meg fedett részen van főleg (van egy nagy fedett teraszunk), ahol van szigetelt kutyaházikója is. Azt a tanácsot kaptuk több kutyatartótól is, hogy nem jó ötlet bevinni, mert akkor majd folyton be szeretne menni. Sajnos jelenleg nem a hideg idő a legnagyobb ellenségünk. :(
2020. okt. 13. 21:49
 10/29 anonim ***** válasza:
59%

A labrador persze, hogy be szeretne menni. Nagyon gazdás kutya, a legjobb tartási mód a kinti-benti neki. Nem a bent a lényeg, hanem hogy a gazda közelében lehessen.

Nem kioktatni akarlak, de azért gondold át a dolgot.

2020. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!