Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Intelligens emberek,állatkínzá...

Intelligens emberek,állatkínzás/bántalmazás esetében mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem is tudom,hogy hol kezdjek hozzá...Egy hónapja kezdődött.Akkor a két kutyákat dobta meg valaki.Mindkettő kutya területén találtam követ.Az egyik kutya orra vérzett is.Aztán most egy hete megtörten nagyon sárosan jött haza a macska.Rá két napja nagyon feldagadt arcal,és a fülénél is kilátszott egy kis porc darab,és genyedzett.A fejét oldalra tartotta,mindkét szeme csipás volt,amivel alíg látott.Két napig nem evett,és állatorvosi sem volt.Az álltorvostól kapott két kezelést (két injekciót) két nap.Utána el lett véve állatkorházba.Olyan a sérülés, hogy ezt csak ember tehette.Mi az állatkínzás/bántalmazás eset menete?! Muszáj a Rendőrségre menni? Vagy ha a helyi körzeti megbízottnak szólunk az elég? Van pár rosszindulatú ember a környéken.Mit tegyek?! Hangoskodtam is dühösen amikor láttam, hogy hogyan néz ki a macska. Ivartalanított kan macska nem kóborol el,és eddig nem történt ilyen.Ez egy falu.Apám azt mondja,hogy hagyjuk mert csak olaj a tűzre ha feljelentést teszek ismeretlen tettes ellen.Akik nem kedveltek minket,azok ezután sem fognak,és tudni fogják,hogy hogyan ártsanak.Mit tegyek? Hogyan zajlik egy ilyen nyomozás?



2020. okt. 23. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Mivel itthon nagyon gyatra az állatvédelem, így bármilyen szomorú és igazságtalan, én a feljelentésre fordított energiát inkább az állataim biztonságba helyezésére fordítanám.

Ha meg is talaljak, kap max. 50 ezer bírságot, és még optimista vagyok. Nem fogja elrettenteni.

Off: Megkérdezhetem melyik falu? Vagy akár csak a megyét? Most költözünk, csak azért érdekel.

2020. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer belőttek légpuskával a kertünkbe, mert nem tetszett a fazonnak, hogy megugatta őt a kutyám. Mielőtt valaki azt gondolná, hogy egy gyagyás kerti kutyáról van szó, nem, mentőkutya tanonc, az az ebzet.

Akartam feljelentést tenni, de az ügyeletes nyomozó elképesztő lecarom stílusa, kötözködése, meg az, hogy mondjam meg milyen értékű a kutya, mert ez így "csak" rongálás, ha nem csatolom a tk. - t. Ha van egy akármilyen kutyád, és a pénzbeni értéke nem ér el x összeget, akkor nem ér többet egy letört visszapillantónál, vagy kidöntött kerítésnél... Azt meg sem említem, hogy a kertembe lőttek be.

2020. okt. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
94%

A felejtés csak annyit ér hogy ha tudod ki a tettes. Akkor neki a feljelentés miatt az erkölcsi bizonyítványának annyi. Azaz az összes olyan szakma, munkahely ami ezt kéri oda az állatkínzó nem tud menni dolgozni.


Szóval megéri feljelentést tenni, nem azért hogy börtön legyen neki, mert azt nem kép. Még egy ejnye bejnyét se, csupán az eljárás miatt később megszívja ha munkát keres. Nyoma lesz a tettének.

2020. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Átgondolom.

1# válaszoló, Magyarország keleti része.A kérdésedre a válaszom.

2020. okt. 23. 08:58
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Sokmindent nem tehetsz sajnos. Macskabiztos kerítés (forgók a kerítés tetején), sövény, egy plusz belső kerítés. Ilyenekkel biztonságosabbá tudod tenni a kerted. A biztonság kedvéért én a kutyaházat is a kerítéshez képest háttal helyeznék el, hogy ha netalántán így is átdobálnak valamit legalább el tudjanak bújni.
2020. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
falun nincs állatvédelem ne is reménykedj a sertést is legyilkolják gondolod a kutyát majd kímélik? Sajnos bele kell törődni
2020. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem kell beletörődni és annyiban hagyni. Ha ilyen birkák vagyunk akkor soha nem érünk el semmit. Igenis meg kell tenni a feljelentést, még ha nem is lesz belőle semmi, de egy papírral több lesz. A statisztikát bővíti minden egyes eset, előbb-utóbb kénytelenek leszünk felfejlődni Európai színvonalra és szigorítanak az állatvédelmi törvényen, elkezdik komolyan venni. Addig viszont nem, amíg senki nem jelenti be az ilyen eseteket és úgy tűnik hogy minden rendben van.

Az biztos hogy ezek után az összes állatom kizárólag benti lenne.

2020. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg mondom őszintén a legjobb lenne elköltözni innen.Régebben a "kedves"környékbelieknek segítettünk.Ez az ember akit sejtek,hogy ő volt.Megjavítottam pár sörért a számítógépét,meg a kecskéi kint voltak az utcán, szóltam neki, á azt mondja had legelejen.Közben ez tilos!De ő kikötötte, utána verte is őket.Gondoltam,hogy videóra kellene felvenni,csak nem akartam haragot.De mégis harag lett.
2020. okt. 24. 01:52
 9/9 anonim ***** válasza:
"Nagyon sárosan jött haza a macska". Nos látod már itt elbuktál. A macskádnak otthon kellett volna maradnia, és ezt neked kellett volna megoldanod.
2021. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!