Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Anyám ezért feljelenthet...

Anyám ezért feljelenthet engem állatkínzásért?

Figyelt kérdés

Elnézést ha hosszú lesz.


Szóval először is van egy akváriumom amit 6 évesen kaptam a családtól,raktak nekem bele összevissza mindent,kb 55 literes volt, várhatóan pár nap után el is kezdtek pusztulni szerencsétlenek. Mindig kaptam újat de igazából ezt 6 éves fejjel fel se fogtam. Aztán olyan 10 évesen kaptam egy 115 literes aksit mert anyàm összetörte az előzőt(ráesett a szekrényajtó... szerintem véletlen). Ott még 2 évig folytatódott ez a halírtás. Aztán 12 évesen elkeztem kicsit normálisabban hozzáállni,takarítottam őket rendesen stb.,eddig egyedül nagypapám segített senki más,neki köszönhettem mindent. 14 évesen pedig vettem a spórolt pénzemből egy 200 literes aksit,külső szűrővel,fénycsővel,fűtővel stb. Szval volt végre egy teljesen felszerelt akváriumom amit én meg a haverom csináltunk. Az a baj hogy még anno 9-10 éve valakitől kaptam cápaharcsákat(na mármost ezek konkrétan medencét igénylő halak,hatalmasra megnőnek és egy kis akvárium nekik börtön),jelenleg is van 2. Egy pár éve már csak 3 volt de egy hónapja az egyik olyan súlyosan megsérült hogy elkellett altatnom. Szeretném ezt tenni a másik kettővel is hogy ne szenvedjenek. Eladni lehetetlen őket,évekig éltek ilyen körülmények közt,teljes megvannak nyomorodva szerencsétlenek. Anyám viszont nem engedi hogy elaltassam őket,eddig le se sz*rta az akváriumomat,10 év alatt annyit csinàlt hogy kb 5ször megetette őket. De most egyből pattog hogy leadja őket állatkertbe(ekkora hülyeséget) és egyszerűen nem lehet neki megmagyarázva hogy nem sehova nem vesznek be ilyen ammóniamérgezett nyomorodott halakat.


Aztàn van egy leopárdgekkóm akit 3 éve kaptam anyàmtól,neki tökéletes helye van,teljesen jól van tartva. Őt én szerettem volna és tudtam mivel jár a tartàsa.


Aztán kb 1 éve egy galamb lefészkelt a balkonládàmba,minden jól is ment kikeltek a picik stb. Viszont 3 napra rá az egyik pici elpusztult és onnastól fogva a szülők magukra hagyták a másikat. 1 hetes volt a pici mikor befogadtam. Teljesen jól felcseperedett viszont nem bírtuk elengedni télen mert túl hideg volt màr és ő eddig a meleg lakásban élt. Tavaszra meg már teljesen hozzámnőtt. Tavasszal már gondoltam hogy kellene neki egy pár ezért megkérdeztem anyàmat,aki beleegyezett. De végülis pàr nappal mielőtt mentünk a tojóért én lemondtam inkàbb róla mert nem tudtam tudok e vele bánni vagy sem,de anyàm akkor is megvette nekem. Ez a galambom sajnos nem igazàn kedvel engem mert nem kiskora óta van velem,kiengedve azért nincs mert akkor a párját is kikéne...aztàn szeptember elején került hozzám ismét egy pici,törött lábbal találtam,meglett műttetve,október elején volt túl mindenen, onnantól 3 hét pihenési idő. Szegényt alultáplàltan találtam és még most sem valami nagy szegény,+3 napja részleges bénulást kapott a lábàban úgyhogy nem lehet már idén elengedni. Viszont félek hogy vele is az lesz mint tavasszal hogy hozzámnő. Jövőhéten viszem vissza a bénulása miatt a dokihoz hogy lássa hatott e a kúra úgyhogy nála rákérdezek hogy ő mit javasol(galambszakorvos).


Mindhárom galamb a szobámba van(ebből következően rengeteget takarítok,amit igazából nem bánok), rendszeresen vannak élősködőkre kezelve(nem mintha lenne bennük)vitaminozva és ellátva. 2 ketrecük van, általában azt csinálom hogy amíg suliba vagyok addig egyikőjük,vagy a pár van kint és délután a felügyeletem mellett mindhárom. Este a pár alszik kint a legkisebb bent. Havonta kb 3-4 nap van mikor egész nap vannak bezárva és este engedem ki őket, általában akkor mikor egész nap takarítok és nem akarom hogy zavarjanak. Oltatni csak tavasszal tudom őket vinni sajna de az is meg lesz amikre csak tudom.


Szóval anyám állandóan azzal fenyegetőzik hogy kihívja rám az állatvédőket mert a galambot a törvény tiltja hogy ketrecbe tartsák(én próbáltam utànanézni ennek de semmi hasonlót se talàltam, egyébként 2 parlagi galamb és egy posta). Ez lehetséges?


Szerintem nem nagyon foglalkoznának ezzel... inkább örülnének hogy kevesebb galamb szennyezi a várost.


Egyébként hogyha az aksit rendberaktam akkor tavasszal szeretném vinni őket hámmal reptetni(nyilván megfelelő hozzászoktatással stb...) bár ez nem tudom mennyire kivitelezhető.



2020. okt. 31. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A gekkón kívül minden más állatról mondj le, ez egészségtelen. Se a halaknak se a galamboknak nem jó ez így, ne a feljelentéstől félj, hanem a lelkiismeret szólaljon meg benned.
2020. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
83%
A galamboknak egy külső tágas hely kell, ahol tudnak szabadon mozogni. Kis ketrecbe kínzás őket tartani. A halakat meg jobb lenne elaltatni, tény és való. Sajnos lassan és fájdalmasan öli őket az ammónia. Nyugodj meg, édesanyád nem fog feljelenteni, főleg azért se, mert ő is ugyan úgy megüti a bokáját, sőt még jobban, mint gondolnád. :)
2020. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is van galambom, aztán mivel rendszeresen ki jár, így fogott magának párt. Közben született egy utód is, egy kislűny, tojó.

Most kát lánnyal kell az én nevelt galambomnak elbírnia, de nagyon tetszik neki a helyzet.


Az enyém nem zárt ketrecben él, inkább megtanítottam őket, hova lehet járni pottyantani. Reggel mundig hallom, jön egyik is, másik is a másik szobából, pottyant a papírra, aztán megu vissza a fészekbe, vagy épp enni inni szeretkezni, szóval a lényeges dolgokat.

Az én, kicsi korátül nevelt galambom reggel oda ül a fejemhez és ott szundikál mellettem.


Ő mát betöltötte a 12 éves korát. Azóta itt él nálam.

Mindig mondják, hogy a galamb így fertőző megy hú de fertőző.

Az én galambomat rendszeresen puszilgatom, a pofiját, a dzűrnya alatt, mett imádjuk egymást. Azüta nem, hogy bármi betegségem lett volna, de ha véletlenül megfáznék, akkor is pár óra, fél nap múlva teljesen elmúlik.

Lehet, hogy a galamb miatt alakult ki a jó ellenálló képességem, de a sok év alatt még soha nem alakult ki semmi bajom a galamb miatt, pedig eléggé szoros kapcsolatban vagyunk, mindig verekedmi akar velem, de csak játákbül, nem bántani akar, de tudja, hogy bármit tehet, én finoman bánok akkor is vele, ő ,eg sokszor jól elver a szárnyával, én meg cirógatom, kapirgálom a tollait. Sokszor amikor kézbe veszem, ott alszik el simogatás közben, annyira jó neki.


Amikor ki akarnak menni, akkor engedem ki őket.

Nem igazán kívánkoznak ki hosszabb időre.

A kicsi korától nevelt galambom ki szokott kéredzkedni reggelente, aztán egy-két óra múlva már veri a szárnyával az ablalot, hogy gyere gyorsan, engedj be.

Akkor a vállamon forog búgva turbékol a fülembe, hogy gyönyörű, mert ezt tanulta tőlem, ő így turbékol. 😃

2020. nov. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Itt látszik az én kis csodás galambom:


[link]

2020. nov. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
84%
Elég fura gyerek vagy,de nem itéllek el,én nekem még soha nem volt galambom háziállatként😅 rohadt fasza csak ne kínozd csórikát.
2020. nov. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
65%

A cápaharcsa édesvízi hal, engedd el őket a faszba egy folyóba vagy egy nagyobb tóba és mindenki megbékél

Galambokat én biztos nem tartanék szobába, max egy tágasabb, nagyobb kinnti madárházba, lenne kinnti madáretető meg minden

2020. nov. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mondtam nem ketrecbe vannak mert az én sem hagynám. A legkisebbet szeretném is elengedni. Ha meg nagyon akarja anyám akkor a postát eladhatom(viszont gyűrűje sincs),mert láthatóan azzal van a legnagyobb baja,fél tőle(ne kérdezzétek én se tudom hogy az istenbe fél egy galambtól). Viszont a legnagyobbról nem is tudnék lemondtani,kiengedni mint mondtam nem lehet egyszerűen mert annyira embercentrikus és nincs semmitől félelemérzete,kiengedném sztem 2 óránál nem is élne tovább. Masnak is vannak röpdébe galambok,a szobàm meg kb akkora.


A halakon meg igyekszem mihamarabb túl lenni csak álladóan nem normálisnak hív meg beteg embernek (anyám...)ha mondom hogy az lenne a legjobb megoldás.


Utolsónak:...remélem nem csinálsz ilyeneket. Egyfelől ezek érzékeny halak a hőmérsékletet tekintve,másfelől tudod te mennyi kàrt okoznék ezzel? Meg szerintem bűncselekmény is úgyhogy ezt ne ajánlgasd senkinek légyszíves.

2020. nov. 1. 10:35
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Idilli állapot ha anyukád feljelent...


De a képlet egyszerű ne kínozz állatot!

2020. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Te valami elborult Ace Ventura lehetsz...
2020. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
93%
Cápaharcsát élővízbe elengedni, azt. Egyrészt kimeríti a kedvtelésből tartott állat magára hagyását, ami bűncselekmény, másrészt ha véletlenül képes lenne életben maradni, akkor egy idegenhonos fajt szabadítasz az őshonos élővilágra, ami atom káros. Plusz ez is sért egy halom szabályt.
2020. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!