Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelentettek állatkínzásért,...

Feljelentettek állatkínzásért, de mikor kijöttek én pont nem voltam itthon, mi lesz ezután?

Figyelt kérdés
3 hete mentem férjhez a nászútra sajnos nem vihettük magunkkal törpetacsinkat. Így férjem húga hozzánk költözött és vigyázott rá. Minden rendben volt. De miután hazajöttünk és első nap elmentünk dolgozni, a kutya megijedt, hogy megint sokáig oda leszünk így sírt egy órácskát, amit a szomszéd lépcsőházban magányosan élő férfi nehezményezett és feljelentett minket. Máskor parfissal verte az ablakunkat amiért szombaton este nyitott ablaknál mertünk tv-ézni. Szóval nem 100-as. A lényeg, hogy én utólag tudtam meg a feljelentést, és nem tartózkodtam itthon mikor kijöttek. Mi lesz most? Jönnek újra, vagy beidéznek? Nem hagytak semmi papírt arról hogy itt jártak volna.

2016. szept. 4. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Semmi nem fog történni.

Az a csoda, hogy egyáltalán kimentek, de legközelebb már biztos nem fognak.

2016. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is hasonló a szomszédom. Véletlenül üvölteti a TV jét, órákig hagyja vonítani a kutyáját, és sosincs otthon, amikor jönnek ellenőrizni. Nem az Árpád úton laksz?
2016. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%
De ottlakunk a fereje voltam.Gyere at es megbeszeljuk😉😡
2016. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
33%
Fèrje*
2016. szept. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Az van, hogy a feljelentő nem is tudja, hogy mi az az állatkínzás.

„Állatkínzás

244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.”

Büntető Törvénykönyv

[link]


Ha továbbvizsgálódni szeretnének, akkor értesítettek volna. Nem gondolom, hogy szeretnek dolguk végezetlenül odajárkálni. Mindenesetre, az állatkínzás, kizárt.

Ha több esze lesz a feljelentőnek, akkor csendháborításra panaszkodhat, az nem ilyen nyilvánvalóan árnyékra vetődés. De, ha többlakásos épületben csak őt zavarja, az se nyerő számára. Meg az nem 2 perc alatt eldönthető téma. Ha többen is panaszkodnak, akkor is időbe telik a határozathozatal. Valószínűleg azelőtt megnyugszik a kutyus.

2016. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ott lakok. Várost nem is írtál.
2016. szept. 4. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

azért nem írt várost,mert egy szokásos világközepének képzelő bunkó pesti.


kérdező: nem számít állatkínzásnak,hogyha otthon hagyod a kutyát pár órára. de ha kijönnének az állatvédők,akkor szépen elmondod nekik,hogy mi a szitu,hogy férjhez mentél és amíg nem voltál otthon vigyáztak a kutyára és most szoktatlan volt neki,hogy egyedül van megint napközben. ennyi. nem fognak habzó szájjal bilincsbe verni .

max a csendháborításra kell vigyázni.de ha csak átmeneti és nem szokott vonyítani a kutyád ,akkor nem kell félned.

2016. szept. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!