Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyen hipokrata az...

Miért ilyen hipokrata az állatvédők egy része?

Figyelt kérdés

Ha kutyáról, macskáról van szó, azonnal nyomdafestéket nem tűrő (ám a magyar vitakultúrának sajnos teljesen megfelelő...) kifejezéseket használván adják a világ tudtára, mennyire elítélik a tettet.


Majd miután kidühöngték magukat, elmennek a legközelebbi boltba, hogy ott aztán virslit meg felvágottat vegyenek - ezek ugye olyan állatokból készülnek, akik nyomorúságos, rövid életük jelentős részét összezsúfolva, minősíthetetlen körülmények között töltötték.



#fuckkettősmérce
2021. jan. 3. 08:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mégis mire reagálnék? Ha nem látod az összefüggést az egyes emberi csoportok és az elnyomása között, az nem az én problémám.
2021. jan. 3. 09:46
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Megkérdezem még egyszer; miről pötyögöd be ezeket a sorokat most? Csak nem egy kínai gyártású eszközről, amit heti 88 centért raknak össze az ELNYOMOTT gyári dolgozók?
2021. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére az imént már elsütöttél egy egészen kiváló, jelen szituációra is tökéletesen alkalmazható érvet, így nekem szinte már csak másolnom kell, íme:


Azért nehogy már nekem kelljen rosszul éreznem magamat, mert vásárolni merészelek egy számítógépet! TE JÓ ÉG!


:))

2021. jan. 3. 10:01
 14/15 anonim ***** válasza:
89%
De én nem pattogtam a rabszolgasorson, meg az elnyomott emberek helyzetén. Viszont ha ez neked annyira nyomja a lelkedet, akkor legyél szíves nem hipokritának lenni és ne használj sem technikai eszközöket, sem tornacipő ne legyen a lábadon, mert ezekhez mind a elnyomott, ázsiai gyári munkások kizsigerelése által jutsz hozzá.
2021. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A baj nem azzal van, hogy az állatot megölik, hanem azzal ahogy tartják. Vannak állatok, amiket evésre tenyésztenek, azokban a bizonyos országokan sem németjuhászokat, rottweilereket, meg díjnyertes szalukikat esznek, hanem külön erre tenyésztett fajtákat. Azok a kutyák nem alakítanak ki szoros kapcsolatot az emberrel.

A lényeg az, hogy az számít, hogy az állatnak milyen az élete, nem az, hogy gyorsan megölöm a csirkét és megeszem.


Az embertelen körülményekről pedig, igen vannak olyanok, de azt a kutyás - cicás állatvédők is megvetik. Viszont a gazdasági állattartás szabályozva van és messze nem olyan rossz a helyzet, mint azt sokan gondolják. Ezek a fajták igénytelennek lettek kitenyésztve.

Egy tehént, ami a karámban nőtt fel, ha ki raknád a karámon kívülre azt keresné, hogyan mehet vissza. Nem emberi szempontból kell megítélni mi a jó egy állatnak. Ezek a növényevő állatok eredetileg prédaállatok voltak a vadonban. A legjobban akkor érzik magukat, ha sokan vannak egy helyen, mert az ad biztonságérzetet nekik. Sokan nem veszik észre, hogy mondjuk egy tehén mennyire társas lény és az, hogy a társaival legyen sokkal fontosabb neki, minthogy kóborolhasson a mezőn.

2021. jan. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!