Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek túlzás már amit...

Szerintetek túlzás már amit az “állatvédők” csinálnak?

Figyelt kérdés
Engem egyre jobban bosszant az például, hogy kb keresztre feszítik azokat az embereket akik nem prémium minőségű táppal etetik a kutyájukat, hanem sima lidl vagy házi koszttal. Már rögtön ugranak neki hogy az ilyen minek tart állatot mert akkor állatorvosra se lesz pénze stb.... hogy jön a kettő egymásmellé? Nem értem... főleg, hogy egyes menhelyek már annyi kritériummal adnak kutyát örökbe, hogy csak ámulok. Papírt, hogy saját házban élek, mit dolgozom stb... Gyereket könnyebb örökbe fogadni mint kutyát. Persze legyen börtön az állatkínzóknak, szaporítóknak, ezzel én is egyetértek. De a többi dolog szerintem már nagyon túlzás. Főleg mikor egy menhely kiteszi hogy csak a 15.000Ft/zsák tápot fogadja el.... Ez kb már olyan mintha egy gyermek intézet kirakná hogy csak a H&M cimkés ruháit fogadja el, vagy csak a márkás tartós kaját....
2021. ápr. 8. 19:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ez már nagyon a ló túloldala. Ne csodálkozzanak az állatvédők ezután ha jófogásos kutya lesz a menhelyi helyett.
2021. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

#10-es

A környéken élő rengeteg rágcsálónak megnem tesz jót. Több az egér és a patkány, mint a madár és a gyík sajnos. Madarakat egy tapasztalt macska is nehezen fog meg amúgy.

2021. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%
A rágcsálóprobléma oké, de akkor se állapot hogy a macskák csak úgy ellenek össze vissza, ez évi 5 almot, 4-12 cica / alom is lehet. Ki gondozza ezeket? Vagy megy a vödrös megoldás?
2021. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%
Mi speciel felrakjuk cica örökbefogadós oldalakra. Azért elég sokan felrakják a kiscicákat, nem abból a pár baromból kell kiindulni, akik felelőtlenek.
2021. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
7%

Túlzás.

Azért azzal egyetértek, hogy növendék, fiatal, fejlődő kutyát ne a 200 ft / kg táppal etessünk már.


Főleg, ha minőségi kutyáról van szó, ami nagy testű lesz és a fejlődéséhez fontos a minőségi étkezés.


Elég végignézni a roti csoportban, amikor posztolnak az emberek a kedvenceikről.

Mivel én is tartok ilyen kutyákat, tudom, hogy az enyémek hogy néznek ki, és jelentős a különbségeket vélek már felfedezni, ez biztos, hogy a kölyökkori spórolt etetés eredménye náluk, miért maradt akkora, miért néz úgy ki, ahogy.

Ha szeméttel eteted, kicsi marad a kutya, ha túl sok hússal, akkor meg gyenge csontozatú, mert hirtelen fog nőni.


Az etetés szakértelmet kíván.


Ahogy korábban kommentelte valaki, hogy etessen tésztával, maradékkal, ami fűszeres, főtt csontos hússal, ez mind mind nem jó. Rizs az még elmegy, de az sem az igazi, én nem etetek rizzsel.


Nálam nyers farhát féléket kapnak reggel, este némi minőségi tápot.

Jó az etetés, minőségi, gyönyörűek a kutyák. Még sem túl drága.

Aki szeméttel etet, sem hozza ki olcsóbban.


A rizs is kerül 400 ft/kg, a tészta kerül 500 ft/kg.

És a tészta semmilyen szinten nem jó a kutyának, nem veszi fel belőle a neki szükséges tápanyagokat, csak átmegy rajta.

700-800 ft környékén már lehet príma, nagyon jó kis tápokat kapni

Például brit prémium, 45% hústartalommal, és minden vitamin megvan benne, ami az állatnak szükséges, van belőle kölyöktáp, felnőtt táp, idős kutyának való táp.

Persze van drágábban is, de



Ha jól eteted a kutyát, sokkal szebb lesz, sokkal tovább fog élni, és sokkal kevésbé lehetnek egészségügyi problémái.

Amit néhol a csoportban látok, hogy tiszta gebe a kutyája, na ő tényleg fölöslegesen tart kutyát.


Az előző kommentelőnek is javaslom, hogy olvasson utána hogy kell kutyát etetni, és ne terjessze a tésztás hülyeséget

2021. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
58%

Nem maradékot írtam, kifejezetten a kutyáknak főzünk, nem fűszeres. A tészta meg segíti hogy a csontok ne akadjanak el a beleiben (ha nyers a csont, a főtt nem akad el)

Amúgy, ez a fott-nyers etetés nagyon jó a kutyák 1 évesen a standard méret tetejénél vannak, és teljesen egészségesek, gyönyörűek. Persze, nem a legszarabb tápot kapják ők sem, és az ételekben vannak olyan zöldségek ami a megfelelő vitamint is tartalmazza, és tészta is, de ne úgy képzeld el, hogy kirakunk elé egy adag főtt tésztát, hanem a levesben van benne amit nekik készítünk. Nem maradék, az illata olyan, ha nem tudnám hogy csirke fej van benne vagy farhát, akkor én is megkóstolnám

Amúgy egyet értek azzal amit írsz, ha valaki szarral eteti a kutyáját, az meglátszik a kutyán.

2021. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Értem, viszont főtt csontot, főtt farhát csont nem jó a kutyának, több veszélye is van.

Az el tud akadni főve.


Nyersen viszont semmi gondot nem okoz.


Én reggel kinyitom a hűtőt, tele van csontos nyers hússal, adok mindegyiknek a szájába egy adagot és ennyi az etetés.


Alaposan körbejártam a témát, hogy főve vagy nem főve, és arra jutottunk, hogy nem főve, és csak húst.

Előtte én is főve adtam a farhátat, rizzsel stb.

Közben persze mindig kiválogatták a rizs közül a húst, és csak azt ették meg, később foglalkoztak csak a rizzsel.

De a főtt csontos hús veszélyeket rejt magában, van akinél semmi gond nem lesz 15 év alatt, van akinél elakad, elzáródik a kutyának a bele stb.


Nyersen semmi gondot nem okozhat, és ha nagyobb darabba kapja, kénytelen szétrágni.

Én arra jutottam, hogy csak nyers farhát, és a maradék szükséges vitaminok pótlására táp.

Nem anyagi megfontolásból, hanem mert úgy vélem, ez a legjobb. Persze olcsóbb is lett, és kevesebb idő.


(Ezt nagy méretű tenyészetektől lestem el, ahol sok kutyát tartanak, és nincs idő egy bográncs húst megfőzni naponta)

2021. ápr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó vagyok

10-15-20 kutyás tenyészetben, ahol tényleg nagytestűek vannak, nem tudsz 2000 ft / 1 kg táppal etetni. Nem tudsz csak azzal.


És a kiállításra muszáj, hogy legjobb állapotú kutyákat vigyél.

Ilyen tészta etetés nem megfelelő.

Főként nagy tételben lehet etetni, bizonyos recept alapján és vágóhídról kell venni a húst.

A főzőcskézés még egy plusz hatalmas meló lenne naponta, mondjuk 20 kutyára.

2021. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
44%
Ha nálad nem vált be, csináld ahogy jónak látod, mi is gyakran nyersen adjuk, de főve ezért kell a tészta, hogy ne akadjon el. Pláne télen a hidegben kapnak több főtt ételt, jó is, nálunk ezzel semmi gond, minden korábbi kutyának is főztünk, és jól eléltek 15-20 évig. Persze mindig nagytestű kutyáink voltak, akik több 100 éve is éltek.
2021. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Nem, nem esnek túlzásba. Sok ember értékeli inkább alul az állatokat. Mert az még mindig csak egy állat, jó van ah úgy kibszva az udvarra, me azé van hogy őrizze a házat. Néha dobunk elé egy kis konyhai moslekot oszt kész. Ha nem jó viselkedik meg megkotjuk. Ez lenne a normális, mi? Gondolom felétek ez szokás.
2021. ápr. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!