Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek túlzás már amit...

Szerintetek túlzás már amit az “állatvédők” csinálnak?

Figyelt kérdés
Engem egyre jobban bosszant az például, hogy kb keresztre feszítik azokat az embereket akik nem prémium minőségű táppal etetik a kutyájukat, hanem sima lidl vagy házi koszttal. Már rögtön ugranak neki hogy az ilyen minek tart állatot mert akkor állatorvosra se lesz pénze stb.... hogy jön a kettő egymásmellé? Nem értem... főleg, hogy egyes menhelyek már annyi kritériummal adnak kutyát örökbe, hogy csak ámulok. Papírt, hogy saját házban élek, mit dolgozom stb... Gyereket könnyebb örökbe fogadni mint kutyát. Persze legyen börtön az állatkínzóknak, szaporítóknak, ezzel én is egyetértek. De a többi dolog szerintem már nagyon túlzás. Főleg mikor egy menhely kiteszi hogy csak a 15.000Ft/zsák tápot fogadja el.... Ez kb már olyan mintha egy gyermek intézet kirakná hogy csak a H&M cimkés ruháit fogadja el, vagy csak a márkás tartós kaját....
2021. ápr. 8. 19:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
Látom nem igazán megy a szöveg értés, és az is téged minősít, hogy csak úgy ítélkezel, láttatlanban. Vérbeli magyar vagy te is.
2021. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
66%
#21 ki szólt hozzád? Bár árulkodó hogy magadra vetted.
2021. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Az a gond, hogy mindenki a legrosszabbat nézi ki a másikból és már is elítéli. Ha valóban annyi állatkínzó lenne mint amennyire beállítanak, vagy ahogy viselkednek, akkor nem értem, hogy lehet az, hogy végig megyek a városban, ami elég nagy, és nem látok sehol egy rosszul tartott állatot. Jaa, hogy az állatkínzás amúgy annyira nem elterjedt? Az kit érdekel, háborogni jobb ugye?
2021. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ne a városban sétálj. De amúgy is, a legcsúnyább kínzások nem a nyilvánosság előtt játszódnak, hanem a 4 fal között ahol senki sem látja.
2021. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a 24es mondja kedves 23as. Faluban lakok. Itt konkrétan látványosság ha valaki setaltatja a kutyáját. A kutya tartok 80 százaléka láncon tartja a kutyáját. A maradék 20 százalékkal sincs foglalkozva mert ott a kert és azt hiszik lemozgatja magát. Közben meg olyan frusztrált hogy mindenkit és mindent örülten ugat.
2021. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%

Az ugatás fajta függő is szerintem, hogy mennyire van benne az hogy őrzi a területét. Meg hogy leszoktatták-e róla a gazdái. Persze ha így érted hogy tépi a kerítést és tényleg nem normális az tényleg nem egy kiegyensúlyozott kutya.

Hát akkor lehet én élek jó helyen.

2021. ápr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
59%
#26 nem őrző vedokrol beszélek. Hanem kis utcai keverekekrol akit Marika néni a másik utcában lakó Pista bácsitol kapott mert a kutyája kiszokott és leellet. Marika néninek meg kell kutya. Mert a háznál kell lennie kutyának. De csak biodiszletnek meg riasztonak. Eszébe se jut hogy setaltassa, ne moslekot adjon neki, esetleg ivartalanítsa vagy bolhairtot használjon stb. És az ilyen kutyák akik az unalmukbol adódó frusztraciojukat azzal vezetik le hogy a szellőt is megugassak. Lehet hogy te jó helyen laksz de ez az ország nagy részére még jellemző. Az állattartasi kultúra a béka feneke alatt van. Azért harcolnak az állatvédők hogy ezen javitsonak. Nem azért hogy bárkivel is ok nélkül kotozkodjenek.
2021. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
64%

Ez már a sokadik állatvédő-szidó kérdése a kérdezőnek...

27-el egyetértek, én egy Budapest melletti települése élek, de folyamatosan uszítanak a helyi csoportban a kutyasétáltatók ellen. Kutyaszar-összeszedés (eszükbe sem jut, hogy a szokásos önsétálattó, szökős kutyák szarnak össze mindent), akkor a kutyasétáltatás ördögtől való, mert a kerítésen belül ugat a kutyájuk (no comment, velem is üvöltött már ezért idős nő, mert a három leszart kutyája őrjöng mindenre). Szomszédunknak gyönyörű háza van, minden tip-top, a legújabb, legdrágább, vettek egy kutyát, ami meg dísznek ki van vágva az udvarra és folyamatosan átszökik mindenkihez, tönkrevgja a kerteket. Egyszer nem láttam, hogy sétáltatnák.

Ivartalanítást...hú azt hagyjuk is, séta közben már tudom mely házakat kell kerülni, mert kiscicák szivárognak ki a kertből tavasz-nyár intervallumban. Helyi csoportban nem egy agyatlan hőzöngött azon, hogy ő nem ivartalanít, mert a gyereknek kell kiscica/nem lesz honnan cicájuk (wtf). Aztán amikor meg elbssza az autó a magasról letojt kiscicákat megy a mérges posztolás, hogy köcsög autósok nem vigyáznak. Ja meg ha elszökik, akkor meg "jaj most akartuk csipeltetni, ivartalanítani, véletlenül nyitva maradt az ajtó" blabla.

Tehát megértem valahol, hogy az állatvédők is idegbetegek. Az önsétáltató, szökős kutyák veszélyesek, a túlszaporodott macskák meg kárt okozonak az élővilágban.

2021. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
25%
"Marika néninek meg kell kutya. Mert a háznál kell lennie kutyának. De csak biodiszletnek meg riasztonak. Eszébe se jut hogy setaltassa, ne moslekot adjon neki" Tűpontos. Anyósom sem értette, miért szökött a kutya, esze ágában sem volt sétáltatni, törődni vele, csak szidta. De így nem értem, nem tudja összekötni agyliag, ok-okozati összefüggés? Meg adta neki az összeöntött konyhai maradékot (csont, krumpli tészta egybe) mi vettünk normális tápot de azt kiporciózta mert isten tudja miért. A kutya amúgy részben a helytelen táplálás miatt is betegedett meg akkor persze k-rva anyját az állatorvosnak, mert hogy drága, mit képzel...elképesztő sötétség.
2021. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%
Falun a macska ivartalanítás nem szokás sajnos. A kandúrokat egyáltalán nem szokták, mert minek, az nem fog elleni. A lány cicákat talán, de inkább megoldják azzal, hogy ha macskát akarnak a házhoz, akkor csak kandúrt keresnek, és szerintük ezzel meg van oldva a felesleges szaporulat elkerülése.
2021. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!