Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni az egerek és...

Mit lehet tenni az egerek és patkányok túlzott szaporodása ellen?

Figyelt kérdés
Manapság már lassan bűn az állatvédők szemében, ha a kutya-macska nem a házban van tartva, hanem a házon kívül szolgálatokat végez természete szerint. A környékünkön sok a mezős bokros terület, többen kukoricát is termesztenek. Korábban nem volt ennyi patkány és egér mint manapság, ugyanis egy állatvédő elkezdte napiszinten etetni a területenélő gazdátlan macskákat, és azóta nem nagyon egerésznek.

2021. ápr. 15. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

Kutya szóba sem jöhet? Vannak kifejezetten rágcsáló írtásra való kutyák.Nekik is jó elfoglaltság,letudod a dolog "lemozgatás" részét,ha kiküldöd egerészni,kiélik az ösztöneiket.Persze mást is kell vele,de elsődleges elfoglaltságnak jó. :D


A tacskó,westie például pont erre való kotorék eb.Jack és parson Jack Russel,foxi,jagd terrier is nagyon jó rágcsáló írtó.


Láttam egyszer egy öregasszonynál a módszert,de nem tudom mennyire válhatna be.

Ásott egy viszonylag mély gödröt lefelé és bele tett egy magas,csúszós falú dobozt (felmosó volt).(illetve több helyen csinálta).

Tett bele egy kevés élelmet vagy sok vizet.

Belefulladtak vagy a dobozban ragadtak a mérgezett étellel.Hamar elpusztultak és csak a dobozból kellett mindig elásni a tetemeket.


És ez nem igazán állatvédelmi kérdés.egy 3 hetente szaporodó akár 25 alomszámú állatot nem kell védeni.esélytelen,hogy valaha is a patkány vagy egér fog veszélyeztetett állattá válni,és tenyésztik őket kifejezetten eledelnek hüllőknek. :D

Az,hogy valaki szerint ez rossz dolog az más kérdés.Annak alighanem nincs patkány/egér gondja és nem is volt soha.

2021. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

11


Ekkora baromságot se hallottam még

2021. ápr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15%

#11 sok embernek szerintem azzal van a baja ha lassú kínhalállal 8ragasztó, akár napokig úszni amíg meg elfárad és meg nem fullad, de van aki konkrétan szórakozásból halálra kínozza. Akárhányan vannak ez embertelen, emberből is 8 milliárd él, mégsem oké élve megnyúzni egyet attól még.

A gyorsan ölő csapdák (láttam ilyet hogy bedugja a fejét a csaliért és egy csattanással instant összeroppantja a nyakát) oké, nem szeretjük őket a ház körül de azért direkt több szenvedést okozni még mindig elképesztően barbár dolog, a legtöbb ellenzőnek szerintem inkább ez a baja.

2021. ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem direkt okoznak nekik szenvedést vagy kedvtelésből ölik őket csak fogy a lehetőségek száma.

Egy egér csapda egy egérre jó.Feljebb is kifejtettem egy egér vagy patkány 25 utódot is hozhat a világra egyszerre,3 hetente.

Az 3 hetente (ha lefial egy is ennyit) 25 (illetve a két szülő azaz 27) csapdát jelent.Ha elkapod időben mindet mire újra szaporodnak és csak egy pár volt az adott helyen,hogy szaporodjon.


Könnyű egy kényelmes patkány/egér mentes lakásból morogni a másikra,hogy mit miért csinál.De neked nem rágja a termésed,a lakásod falát,a házba nem megy be tönkre tenni semmit,nem piszkít mindenhová (ami könnyen betegséghez vezet,ha eladandó termésbe kerül elveszíted a vevőket..)..nagyon nagyon sok gondot okoznak,és valakinek a megélhetése a gazdálkodás.


És ezek okos állatok,ha látják hogy egy belelépett egy csapdába a következő már nem biztos,hogy bele fog,tudni fogja hogy veszélyforrás.

sőt,a Tom & Jerry féle csapócsapda mit sem ér.kiveszik az ételt gond nélkül.


Ismétlem,ha nincs vele gondod felesleges beleszólni a problémába.Az életben nem lehet mindent puszikákkal,ölelésekkel és kérésekkel megoldani.Ha a rágcsálók beköltöznek valahová aláírták a halálos ítéletüket.Ez van.Kártevő. :D

2021. ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!