Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják, hogy az...

Miért gondolják, hogy az ivartalanítás csak a szaporodás ellen van? Ha tudok vigyázni a kutyámra, attól a még beteg lehet, nem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tájékozódnak megfelelően a témában.
2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Mert az emberek nem tájékozódnak, de valljuk be, nem is nyomják az ezzel kapcsolatos információkat úgy az ember arcába, mint mondjuk a különböző mosogatószer-reklámokat...
2013. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Olvastam és írtam is választ egy nemrégi kérdésre, az ivartalanításról. Ott írták sokan, hogy betegségeket is meg lehet előzni, de így sem veszik sokan észre. Nem értem én sem. A mai világban van internet, bárki beírja google-ba, hogy ivartalanítás, és i. előnyei, mindenki láthatja. És azt sem tudom, hogy nem jönnek rá, mekkora szenvedés egy ivaros állatnak, mikor hajtja az ösztöne, hogy párosodjon és nem teheti.
2013. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Sok emberbe ez rögződött be, nem is értem. Hiába írjuk le, vagy ott a net, hogy tájékozódjanak, hogy a betegségek megelőzésére (is) szolgál, de valahogy mégsem jut el a tudatukig. Azért kíváncsi lennék mit válaszolnának rá, de jellemzően most is a olyanok válaszoltak, akik tisztában vannak az előnyökkel.

Tegnap volt egy kérdés, ott láttam, hogy egy válaszoló azt írta, hogy az ivartalanítás akkor fontos, ha keverék a kutya és nem akarja, hogy szaporodjon, no meg a dominancia miatt.. :S

2013. jan. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Én sem ivartalanitok. nem vágatom fel feleslegesen. Eltünik jelleme a karaktere, dominanciája. Pont ezekért választottam ezt a fajtát. betegségmegelőzés. Ezeken kivül, még számos betegség létezik, ráadul mi van azokkal a betegségekkel, amik akkor jönnek elő, ha ezek a hormonok eltűnnek. (szőr, pajzsmirigy, inkontinencia stb.)

valóban szükség van rá igen, azért ,hogy az ember megelőzze a felesleges szaporulatokat azoknál, akiknek még kutya sem való, nemhogy alom. de csak azért, hogy ezt azt megelőzzek, ami lehet, hogy be sem következik, feleslegesnek tartom. mondom ez az én véleményem, de nyilván mindenki ugy dönt ahogy szeretne.

2013. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítással kapcsolatos tudatlanság csak jól megtervezett szemléletformálással fog eltűnni (ami iskolai és a média általi, hatékony tájékoztatást jelent). Az, hogy az infók fenn vannak a neten, ilyen szempontból semmit nem jelent, mert az emberek nagy százaléka nem fog utána nézni. Hisz pl a tudatos vásárlással és az újrahasználattal kapcsolatban is rengeteg infó van a neten, de ez így nem ér semmit, csak az érdeklődők kis százaléka számára.
2013. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!