Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy sünt a kertben,...

Találtam egy sünt a kertben, hova tegyem?

Figyelt kérdés
Egy nagy, kifejlett sün, a kutya találta a kertben. Este megláttam hogy mint egy szobor ledermedt, és mikor odamentem ,megláttam egy összekuporodott sünt. Betettem egy nagy dobozba, tettem neki vizet és almát. Hova tegyem holnap, engedjem el egy erdőbe, vagy hívjak állatmentőket?

2021. máj. 1. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Miert is nem jo neki a kertben?
2021. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el
2021. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Megzavartátok az esti portyája közben.

Tedd vissza a kertbe, a kutyát meg vidd be egy fél órára, elmegy szépen a dolgára. :)

2021. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha nincs kutya, akkor engedd el a kertben, ha van akkor valami zöld területen
2021. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ez kb olyan mint "találtam a tengerparton egy halat, hazahoztam egy pohárban. Mit csináljak vele?"


Komoly??!! Engedd vissza a kertbe, kutya ne legyen ott!

2021. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek a hetes válaszolóval
2021. máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Tepfal ***** válasza:
100%

Engedd el a sünt, elég sok kertben van, eléldegél szépen, semmit nem kell vele csinálnod, nem káros, sőt hasznos neked, mivel főleg csigát, rovarokat és csigát fogyaszt. Tanítsd meg a kutyád, hogy hagyja békén a sünt, vagy figyeld meg, hogy mikor szokott mozogni (nálunk ált. sötétedés után 1 órával jönnek, mostanában még korábban) és zárd be akkorra a kutyát.

Ebben a cikkben találsz hasznos infókat:

[link]

2021. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem először volt az ott a kertben, tedd szépen vissza oda, ahol találtad, hadd menjen a dolgára. Vissza fog menni magától a fészkébe, még az is lehet, hogy vannak kicsinyei, ha elhurcolod, azzal megölöd őket...
2021. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Legalább tejet nem adtál neki, ezért tőlem kapsz egy piros pontot. A tejtől hasmenése lenne, amibe akár bele is halhat.

Tedd vissza szépen a kertbe még most.

2021. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Almát ne adj neki, inkább macskatápot vagy kutyatápot, hiszen elsősorban RAGADOZÓ állat. Gyümölcsöt csak max, akkor eszik, ha nem talál kukacot, sáskát, csigát, egeret vagy kismadarat.

Másrészről meg engedd el szerencsétlent! A természetes élőhelyén van. Nem kell se állatmentő, se máshová hurcolásznod. A te kertedet meg a szomszédok környékét választotta ki territóriumnak, azért ijedt meg, mert kb. "elraboltad" az otthonából. Nem megmentetted.

A kutyák meg a macskák amúgy nem szokták őket bántani, a baglyok vadásznak rájuk csak.

2021. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!