Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy sünt a kertben,...

Találtam egy sünt a kertben, hova tegyem?

Figyelt kérdés
Egy nagy, kifejlett sün, a kutya találta a kertben. Este megláttam hogy mint egy szobor ledermedt, és mikor odamentem ,megláttam egy összekuporodott sünt. Betettem egy nagy dobozba, tettem neki vizet és almát. Hova tegyem holnap, engedjem el egy erdőbe, vagy hívjak állatmentőket?

2021. máj. 1. 21:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs semmi baja, akkor a kertedtől távolabb engedd el
2021. máj. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Sün nem eszik almát mert ragadozó. Macskakonzervet adhatsz neki. De inkább engedd el. A sünöknek állandó fészkük van, nem nomádok. Így ha elengeded amikor a kutyád nincs jelen, szépen hazatalál, de esélyes hogy még visszatér a kertedbe. Ha ezt nem akarod, akkor vidd el egy erdőbe, lehetőleg messze az úttól, nehogy elüssék az autók.

Szerintem hasznos a sün a kertben, megeszi a csigákat, rovarokat, egyetlen hátránya hogy a kutya ugat ha látja.

2021. máj. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

nálam is vannak sünök a kertben. Úgy "röfögnek" éjszaka, hogy messziről a sötétben eltalálnám féltéglával ha akarnám - persze nem akarom! Szoktam elölhanyi nekik kaját a fő közlekedésu útjuk mellett. Már kifigyeltem, szinte mindig ugyanarra járnak. Van rengeteg eldugott nyugodt zug a kertemben - 2000 négyzetméter - úgyhogy jól elvagyunk.

Ha megoldható, nem túl kicsi a kert és találnak maguknak fedezéket, akkor engedd szabadon, nem öleb.

Ha nem tetszik nekik a hely - mondjuk a kutya miatt - úgyis továbbállnak a következő kerbe.

2021. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is gyakran megjelenik egy egy süni,hadjad ott ahol találtad,ezek a jószágok nagyon jól feltalálják magukat,hidd el elfog az hirtelen tűnni... :D
2021. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tedd vissza oda ahol találtad.

Viszont a kutyát ne engedd a közelébe, mert könnyen ki tudja nyírni.


Amúgy ne almát adj neki, hanem húst.

2021. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 sün rovarokat eszik, azt kéne neki adni
2021. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%
A sün nem eszik almát, rovarokat eszik.
2021. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is engedd vissza,hasznos.
2021. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

Tesd vissza ahol talaltad.

Ne zavard mar az életüket

2021. máj. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!