Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az ilyen nem ütközik törvénybe?

Az ilyen nem ütközik törvénybe?

Figyelt kérdés
Van valaki, akiről tudom, hogy szokott csirkét vágni, de nem azért, hogy megegye, csak az ölés kedvéért. Az állatokat nem kínozza, de utána kidobja, nem eszi meg. Ez nem ütközik törvénybe, fel lehet jelenteni ezért?

2021. máj. 4. 19:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
#ez most hogy a francba jon ide? :D
2021. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezért nem lehet feljelenteni. De biztos hogy nem normális az illető. Most még "megfelelő" módon csapja le a fejüket, de ha tényleg élvezi akkor előbb-utóbb valószínűleg kínozva fogja őket megölni. Akkor már tudsz lépni.

Nincs az illetőnek családja akivel tudnál erről beszélni?

2021. máj. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok majd az illetővel beszélni.
2021. máj. 5. 00:18
 24/31 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen törvénysértő:


Az állat életének kioltása

11. § * (1) Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása.

(Állatvédelmi törvény)

2021. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
100%
De, az, ahogy már korábban leírtak. Még pszichiátriai eset is.
2021. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
86%
24-es válaszom akik lepontozták, azok kifejtenék az indokaikat, hogy miért? Nem én találtam ki hogy ez a törvény, bárki megnézheti a neten... mi a gond vele?
2021. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
13%
24 azért, mert te lemásoltál egy korábbi választ
2021. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

#27

Elolvastam a kérdést és válaszoltam rá, nem nyálaztam végig 3 oldalnyi választ egy tényszerűen eldönthető kérdésnél.

2021. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
89%

Először készíts róla felvételt. Senki nem fogja neked elhinni. Beszélj vele, provokáld ki, hogy dicsekedjen, elmondja, mit tesz.

Természetesen ezekről ő nem tudhat.

Utána beszélj vele még egyszer, próbáld meg felhívni a figyelmét, hogy amit művel, az patológiás. Ha egyáltalán nem megy, akkor megmondhatod, hogy bizonyítékaid vannak arra, amit csinál, és hatósági feljelentést teszel, ha nem hagyja abba.

Az a gond, hogy nagyon nagy százaléka az ilyen beteg embereknek nem fog megállni az állatoknál.

2021. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
85%
Ja mármint akkor is készíts a zsebedből titkos hangfelvételt miközben dicsekszik.
2021. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!