Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dobermann-oknak törvénybe...

A Dobermann-oknak törvénybe ütközik levágtni a fülüket, farkukat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert nem igazán tudom mivel hallotam olyat is, hogy nem lehet és olyat is, hogy lehet de úgy nem viheted fajta “szépség” versenyekre.. Most akkor ez hogy van?

#kutya #állat #dobermann #Fül vágása #Farok vágása
2021. jan. 2. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak a dobbermannoknak tilos.
2021. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Enyemnek csak a fule van vagva, az is csak azert, mert munkakutya es az allatorvos szerint zavarna ot a nagy libego lapatful.
2021. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy tilos, és úgy gondolom, hogy annak is kell lennie. Nem véletlen született ilyen füllel, ha ez probléma lenne az állat számára, akkor nem így alakult volna ki. Az ember találta ki, hogy milyen jó ötlet is megcsonkítani, mert valakinek úgy tetszik.
2021. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
27%

Ahogy a kérdéset megfogalmaztad, gyanítom, hogy tilos és állatkínzás!

Te nem inkább arra gondolsz, hogy megigazítni? Vagy formázni?


Nem igazán értek a témához, csak a kérdés szadista jellegére jöttem ide.


Viszont arról én is hallottam, amikor valamelyik fajtának a farkát rövidítették, hogy szép legyen.

2021. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Dobermann kutyánál faji standard esztétikai szempontból, Magyarországon viszont azt hiszem 2 vagy 3 éve van betiltva. Lehet vinni így is versenyekre, vágatlan füllel és farokkal, de jelentős hátránnyal indul.
2021. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
A farokvágás nincs tiltva.
2021. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
A kutya esztétikai okokból történő kupírozása elég régóta tilos Magyarországon. Ennek ellenére nagyon sok tenyésztőnél még mindig elég sok a vágott farkú és fülű dobberman. Nem értem, ezt miért csinálják, ja de igen, mert úgy ,,félelmetesebb" a kutya. A rottweilereknél viszont azt tapasztalom, hogy a tenyésztők már nem igazán vágják a farkukat. Ez lenne a követendő magatartás.
2021. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem jobban tetszik lógó füllel, a fajtastandard nem feltétlenül jó a kutyáknak, pl ott vannak a show vonalas németjuhászok is, akiknek már a testtartásuk sem egészséges, vagy a nyomott orrú fajták légzési nehézségekkel. Nem mindig jó irányba megy el egy standard.
2021. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

6-os vagyok.

Kár a lepontozás, mert a kölyök 7 napos koráig engedélyezett a farok vágás.

2021. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
41/2010 Korm.rendelet 16§(5): Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.
2021. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!