Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akkor is elítélnétek a kutya...

Akkor is elítélnétek a kutya láncra kötését, ha ez az egyetlen módja, hogy a kutya kint legyen a frisslevegőn?

Figyelt kérdés

A szüleim kutyája láncra van kötve napközben, mivel nincs kapu az udvaron (közös használatú udvar, nem rakhatnak rá kaput)

A lánc 2,5m és vagy egy 5 méteres acélsodronyon fut, vagy egy hűvös sarokban van simán kikötve. Vize mindig van, figyelnek rá, hogy mindig legyen hüvös helye és pár óránként játszanak vele, futhat pár kört szabadon. Napi 2x 1 órát sétál is és éjjel bent alszik a házban. Napközben nem akar bent lenni.

Ti elítélnétek őket?



2021. júl. 20. 14:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen vagy nem választ, de semmiképp okoskodást, mert változtatni nem tudnak. Csak érdekelt mások mit gondolnak erről.
2021. júl. 20. 14:40
 12/29 anonim ***** válasza:
31%
Én ilyen esetben nem tartanék kutyát.
2021. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
65%

Csak azt nem értem, mit vársz itt?

Gyakorin mindenkinek díjnyertes több százezres kutyája van, aminek az etetése többe kerül havi szinten mint a rezsi, és a napjuk nem 24 hanem 28-30 órából áll.

Nyilván itt mindenki a pokol legmélyebb bugyrába küldene téged.

Ha így tudjátok megoldani, és mindent megteszel érte jelen helyzetben, foglalkozva van vele, van mozgástere és ez nem egy állandó felállás lesz, akkor miért érdekel, hogy mások mit gondolnak erről? Amúgy nem bűncselekmény, meg van határozva milyen hosszú legyen a lánc, a kutya méretéhez, de nyilván nem a legjobb megoldás, de ha úgysincs más opció, akkor nem értem a kérdést.

2021. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
43%
Az emberek nagy részének nem kellene kutyát tartani, még plüsst sem. Rendes kaját nem adnak neki, orvost sosem lát, élettere nincs, lemozgatva nincs, kedvességet nem kap, kutyaiskolát még képen sem lát. Egy csirkét nem tartanék úgy, ahogy sokan a kutyájukat és látszik, hogy még mindig középkori szinten van az egész állatvédelem.
2021. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

kaptál választ, nem is egyet. Mégis, mit vársz a GYK kutyás szekciójától?

Ha elítélik ,akkor mit tennétek a kutyával?


A futóláncon tartás nem tiltott, főleg úgy, hogy nem napi 24 órás.

2021. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
#15 nem értem most mire gondolsz, mindent megkap a kutya, középkategóriás táp, szeretgetés, játék és mozgatás, állatorvos is rendszeresen látja.
2021. júl. 20. 14:56
 17/29 anonim ***** válasza:
82%

Ha minden úgy van, ahogy leírod akkor nem. Tehát, hogy ideiglenesen és egyébként rendesen foglalkoznak vele. Én panelban élek, leviszem a kutyámat sétálni, tud játszani más kutyákkal meg van a mozgás, feljövünk fekszik és pihen néha járkál egyik helyről fekszik a másikra 2 séta között. ( általánosságban írtam, mielőtt bárki írná, nem ha nagy a hőség nem viszem le órákra- nem is igényli-)


Szóval akkor most ez ugyanaz szüleid kutyája 2 foglalkozás/séta között pihen a friss levegőn az árnyékba, tud helyet változtatni, annyi, hogy van rajta egy lánc, ideiglenesen ami megvédi attól, pl. hogy valamilyen számára érdekes hangra esetleg kimenjen a ház elé és elüsse egy kocsi. Nem, nem ítélem el.


Az fontos, tényleg, hogy ideiglenes megoldás legyen.

2021. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
17%
Itt csak a kutyabolondok írnak. Azelőtt a kutyákat mindenütt láncra kötötték, és nem lett tőle semmi bajuk. Vígan éltek 15-16 évig is. Most nincs kutyám, de életemben volt több is láncon.
2021. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
Jó is volt akkor. 3-4 kutya láncon minden házban, mindegyik idegbeteg, egy egérre is órákig ugattak, majd éjjel egymást hergelték hajnalig a kóbor kutyákkal. Be szép is vóut!
2021. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
#19 hát az azért bőven nem ugyan az. Azok a kutyák láncon élték le az életüket, moslékot ettek és semmi ingert vagy szép szót nem kaptak egész életükben. Frusztráltak is voltak mindig.
2021. júl. 20. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!