Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A delfineket szereti itt valaki?

A delfineket szereti itt valaki?

Figyelt kérdés

Tudtátok, hogy Japánban mit tesznek a delfinekkel? Megölik őket a húsukért.

[link]



2021. aug. 15. 23:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont, jó a hasonlat.
2021. aug. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

37-38


Sajnálom. Számomra a delfinek egészen más kategória, mint a marhák. Bár korábban leírtam, hogy őket is NAGYON sajnálom, hogy leölik.


A delfinek kecses, okos, bájos, játékos állatok és valahogy a szépséget és a szabadságot jelentik számomra.


"A cetfélék kivétel nélkül értelmes lények, ám a palackorrú delfin magasan kiemelkedik közülük; eszményi tárgya a tudományos kutatásnak, mert rendkívül szelíd, kis testű és intelligenciája közel áll az emberi intelligenciához. Tudományos kutatások igazolják, hogy a „delfin képes elszigetelve kiejteni egyes emberi szavakat, amelyek értelmét is felfogja, de egyelőre még csak remélhető, hogy egyszer sikerül áttérnie a szóról a mondatra: ez a döntő lépés azután lehetővé tenné, hogy […] elsajátítsa a tagolt nyelvet.” "


[link]


Valahogy van egy érzésem, hogy a marhák nem egyhamar fognak megtanulni beszélni.


De minek szórok gyöngyöt disznók elé? *elgondolkodós szmájli*


Nem baj, ha csak egy valaki megérti, hogy az ő szava is számít, az is a világot jelenti nekem.

2021. aug. 16. 10:02
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a moderálást.
2021. aug. 16. 12:02
 14/16 anonim ***** válasza:

Afrikában pedig majmot ettek, az pedig emberszabású, intelligens, eszközhasználó állatok, csak ugye terjesztenek egy halom betegséget (vagy esznek a mai napig, kitudja az éhség nagy úr).

Minden attól függ honnan közelíted, egy vega/vegán ellene van a húsevésnek. A marhát lehet tenyészteni, delfint már annyira nem, szóval lehet onnan is nézni mennyire veszélyeztetett az adott faj. Ott van pl a disznó, mely intelligensebb a kutyánál, mégis megesszük. Csak mi úgy szocializálódtunk, hogy a kutya társállat, a malac meg kaja.

2021. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

41

Ez nem a húsevésről szól. A petícióban benne van, hogy azért hegyezték ki az egészségügyi következményekre a felhívást, mert pusztán a delfinek életben maradása (és a kegyetlen lemészárlás elleni tiltakozás) nem volt elegendő.


A majmok megevése sem azért gond, mert egészségre veszélyes, hanem azért, mert értelmes állatokat pusztítanak el, ahogy írod.


Ráadásul Afrikában az éhség nagy úr, de a gazdag Japánban nem az éhezés miatt esznek delfinhúst.


Én eszem húst, ahogy írtam, sőt, nagyon szeretem. Gondom van vele, de muszáj ennem. (Nagyon vékony vagyok, csak így tudok normálisan súlyomnál maradni.)


Akár marha, akár disznó (ami valóban nagyon okos állat) evéséről van szó, a mai gazdag társadalom jóval többet fogyaszt, mint régebben tették. Akkor a szegény emberek hetente egyszer ettek húst. A többi napon szalonnát ettek, mert keményen dolgoztak és kvázi muszáj volt.


Azt is írtam, hogy Temple Grandin volt, aki kidolgozott egy jóval humánusabb eljárást a marha vágóhidakon. Érdemes megnézni a filmet, nagyon jó, én még mindig élénken emlékszem rá, pedig nem szoktam filmekre emlékezni.

2021. aug. 16. 12:18
 16/16 A kérdező kommentje:
2021. aug. 16. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!