Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 30 m2 panelba ne is álmodjak...

30 m2 panelba ne is álmodjak egy macskáról mert állatkínzás hogy egy nagyot se tudna szaladni meg a többi?

Figyelt kérdés

Esélyem nincs házat venni vagy bármi egy jó darabig.

De szeretnék egy cicát/macskát.

Ivartalanítanám stb.

Illetve kettőt hogy jol érezzék magukat ha nem vagyok itthon, ne legyen magányos.

Nyaralni ugy se járok sehova.


De csak szenvednének hogy se fa, se szabadság, se semmi?



2021. okt. 25. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Jó helyen kérdezed.. Itt akkor vagy szar gazda, ha nem bezárva éli le az életét a macskád.
2021. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlom, hogy lustább cicát fogadj be.

A másik, hogy vannak a cicáknak falra szerelhető hidak, lépcsők, nagy kaparófák stb.

Ha ezeket betudod vállalni semmi akadálya.

2021. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Mi befogadtuk a szomszéd macskáját mivel nem foglalkozott vele és megkérdezte nem kell e nekünk. Utána derült csak ki hogy vemhes volt. Ja kösz már értem miért nem kellett. Amíg vemhes volt nyugodtan elvolt bent, sokat aludt, hízelgett, evett. Ellés után 3 hónappal később teljesen megkattant. Folyton ment volna ki. Nyávogott az egyik szúnyoghálót is széttépte. Lehoztuk a nagymamámhoz, aki a falu szélén lakik egy kutyával illetve haszonállatokkal. Itt derült ki, hogy a macska nagyon jó egerész és hihetetlen sok energiája van. 4 éve él lent vidéken és még nem mérgezték meg és el se ütötték. Ahogy itt sokan állítják és mindjárt allatkinzonak minősítik azt aki kint tartja a macskáját. Bár elismerem arra a nagymamám felé tényleg nem sokan járnak.

A kölykei közül kettőt megtartottunk kettőt elajándékoztunk. Valamelyik örökölte az ő örókmozgasat. Folyton verekedett, mászott mindenhova, mindent levert. Kintrw adtuk oda egy családnak állítólag sokkal jobban érzi magát kint. A másik 3 nagyon lusta és boldog bent. Én úgy veszem észre, hogy nagyon macska függő. Nekünk 60 nm- en elvan a három macska.

2021. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha benti nem lesz baj.
2021. okt. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

#13 Anno nagymamáméknál gyakorlatilag évente elcsaptak egy macskánkat.


Mért lenne állat kínzás kint tartani egy állatot? Bent tartani inkább az mint kint.

2021. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jól elvan a lakásban! A macska amúgy sem hosszában szeret leginkább szaladgálni, hanem inkább felfelé szeretnek mászni, amit meg lehet oldani macskabútorral, vagy én pl. polcokból, és egyéb elemekből barkácsoltam nekik a falra egy "mászókát". De ma már nagyon kreatív macskajátékokat is lehet kapni, ezek mellett sem unatkoznak.
2021. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem teljesen jól ellennének, a necces pont inkább az, hogy (ha jól értelmezem) nem saját az ingatlan.


Sajnos nagyon nehéz itthon állatbarát albérletet találni, főleg, ha a pénztárcád sem végtelen.


Fajtatiszta cicákat nem szokták nagyon kiengedni, így a többségnek alacsony a mozgásigénye genetikailag. Az idősebb házi cicák is kevésbé mozgékonyak már, inkább csak fekszenek és tele velük a menhely.

2021. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem lakás és macskafüggő.

Van olyan cica aki akár egy palotában is élhetne, akkor is ki fog vágyni a szabadba, meg van olyan amelyik nem annyira.

Kis lakást is be lehet rendezni jól, ha alapból kevés cuccod van, tele tudod pakolni macskamászókkal, a falra is tudsz szerelni polcokat, hidakat amiken tudnak mozogni, persze rohangálni nem annyira tudnak majd de ha például két idősebb, nyugisabb macskád lesz akiknek nem nagy a mozgásigénye szerintem megoldható a dolog.

2021. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
76%
Több ismerősöm tart garzonban cicát, akik teljesen jól érzik ott magukat. A lényeg nem a lakás mérete, hanem hogy milyen a kialakítása és mennyit foglalkozol a cicáddal. Egy 100nm házban is tud unatkozni a macska ha nincs vele foglalkozva.
2021. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!