Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Láncon tartott kutya, mit...

Láncon tartott kutya, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szomszéd telket másfél éve megvette egy fiatal srác, de nem lakik ott, külföldön dolgozik. A kutyáját viszont ott hagyta. Az ott lévő szerszámos tárolóban megengedte egy hajléktalannak, hogy ott tartózkodjon, cserébe a kutya ellátásáért. A hajléktalan úriember azonban egy idős bácsi, bottal képes csak totyogni, nem is foglalkozik a kutyával, mentségére szolgáljon, hogy nem is tudna érdemben. Napi egyszer ad neki vizet, amit a szerencsétlen állat azonnal kiborít, a száraz kajáját, azt a 3 maroknyit, meg odaszórja neki a földre. Mindezt a kutya szidalmazásával kombinálva. A kutyus egy fűtetlen kutyaházban vészeli át a telet, víz nélkül nyáron a hőséget. Miután egyszer sem volt megfürdetve, nem csoda, hogy százával lepik az apró legyek, szét is marták rendesen. A kutyus felére fogyott az elmúlt egy évben, éjszakánként sír, ha vihar van, retteg. Borzasztó bűz is árad a telekről, miután szegény saját piszkában fetreng, melyből már egy kisebb domb keletkezett, plussz a hajléktalan bácsi sem tud fürdeni melegvíz hiányában, neki is borzasztó szaga van. Szóltam a rendőrségnek, kijöttek, nem történt semmi. Felhítam telefonon 3 különböző állatvédelmi szervezetet, írtam emailt is, semmi sem történt. Én nem lakom a telkemen, ritkán vagyok kint, nem tudok sajnos a kutyusra odafigyelni, kaját szoktam neki vinni ha megyek, megnyugtatom, simogatom (ledöntötte a kerítésemet) igyekszem olyankor törődni vele. Azonban a kutyus egyre rosszabbul néz ki, és nem tudom ezt a fajta állattartást tovább tolerálni, az állat könnybelábadt szemekkel néz rám mikor megyek. Sikerült felvennem a kapcsolatot a gazdájával, aki összeígért mindent, hogy csináltat futtatót meg új házat, megkér valakit, hogy sétáltassa naponta stb.....de semmi sem vát valóra belőle. Több ismerősöm is aki ezt látta/látja felháborodását fejezte ki, megkértem őket is tegyenek bejelentést, tettek, de nem történt továbbra sem semmi. Egy felindult állapotban már mondtam a gazdájának, hogy el fogom vinni a kutyust, cserébe fenyegetést kaptam. Hogyan tudom ezt a szerencsétlen állatot megmenteni? Félek, hogy elpusztul, akkor pedig tutira agyonütöm a gazdáját..... 15. hónapja sínylődik embertelek körülmények között...

2021. nov. 22. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyik állatvédő sem hatóság, ők nem tudnak mit tenni. Írj a helyileg illetékes jegyzőnek.
2021. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az életszerű megoldás erre őszintén szólva, hogy egy kanna borért megveszed az öreg fószertől és te gondoskodsz róla. Más nem fog, az állatvédők 50% kamu, a maradéknak meg már nincs erőforrása újabb kutyára.
2021. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is azt kéne, amit 2-es javasolt. Legfeljebb többet adsz érte az öregnek. Próbáld átvenni a kutyát, míg a gazdája külföldön van, és ha teheted, gondoskodj róla. Ha van szíve a gazdinak, akkor ő sem marad hálátlan.
2021. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

"Egy felindult állapotban már mondtam a gazdájának, hogy el fogom vinni a kutyust, cserébe fenyegetést kaptam."


Kár volt szólni. Egyszer szép csendben el kellett volna vinni és kész.

2021. nov. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
A Facebook tele van olyan állatvédőkkel, akiknek nem probléma, ha el kell lopniuk egy kutyát. Kutass egy kicsit
2021. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan fogd meg a kutyát és hozd el. Amúgy a jegyző is tesz az ilyesmire magasról. Próbáltam hasonlót.

Chipeltesd be mert szerintem úgy sincs benne és kész onnantól a tiéd mondjon bárki bármit...kóbor kutya volt akit befogadtál és jó napot.

2021. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

A hivatalos menet:

Írásos(!!!) panasztétel a helyi jegyzőnél. A jegyző NEM adhatja ki, ki volt a bejelentő, de ki kell mennie a helyszínre, felmérni az állapotokat, és dönteni, rendben van-e, vagy sem. Ha nem történik semmi, akkor rendőrségnél bejelentést tenni, egyidejűleg szólni valamelyik állatvédő szervezetnek.


Ha ez sem vezet eredményre, még mindig ott van az a helyzet, amit a 2-es írt.


Nem tudom van-e benned hajlandóság, hogy elindítsd az imént felvázolt hivatalos menetet, vagy csak egy ide feltett kérdés a egtöbb amit megtennél. Ha csak ennyi, akkor légyszi, legalább egy facebook poszt szülessen a fenti történettel, és a kutya képével.

2021. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó ha elolvastad volna normálisan a kérdést akkkr tudnád hogy ezt az utat a kérdező már végig járta.
2021. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Hivatalos szerveknek mindenképp úgy írj, meg az alapítványoknak is, hogy fotókat csatolsz hozzá jelen helyzetről.
2021. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne várj itt semmiféle hatóságtól csodát :(

Ne nézd végig, ahogy szegény kutya meghal. Ahogy leírták előttem, adj az öregnek valami alamizsnát, és hozd el mielőbb. A gazdája valszeg úgysem jön haza a közeljövőben, de ha haza is jönne..miféle ember lehet, ha nem tesz semmit a kutyája jóléte érdekében, és rábízza egy kb magatehetetlen öregemberre..

Ne foglalkozz vele, se az öreggel. Lebegjen a szemed előtt az az ártatlan jószág, aki szenved, fél, nyomorog, éhezik, és egy szerető gazdára lenne szüksége. Kérlek ne nézd végig, ahogy meghal! :(

2021. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!