Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi okozta a megcsúszást a...

Mi okozta a megcsúszást a hongkongi sprinten?

Figyelt kérdés

És miért kellett elaltatni a három lovat?


Mikor jönnek már rá, hogy ezek a sprintversenyek kimerítik az állatkínzás fogalmát és be kellene tiltani világszinten?



2021. dec. 12. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van benne pénz, addig lesz is...írd be Youtubeba, hogy horse riding competion accident meg ilyenek, rengeteg olyan videó van hogy épphogy bukik egyet a ló, viszik a zöld vásznat, elkerítik, és elaltatják a pályán...:(
2021. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy láttam, az egyik megbotlott, némelyik meg a megbotlott lovon vágtázott és esett keresztül.

Ennél kisebb balesetek után is van hogy altatni kell a lovat, de ekkora sebességnél szinte menthetetlen lehet.

A lónak csak ha a lába törik, sok esetben altatni kell, a lába olyan fontos mintha a szíve lenne. 5-600 kilós állatokról van szó, nem pedig egy 25 kilós kutyáról.

Az meg, hogy miért vannak ilyen versenyek. Hát, másképp is fel lehetne mérni az adott ló sebességet és tehetségét, de az ember gyarló ebben meg pénz van..

2021. dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magától nem botlik a ló, inkább kihagytak valamit a felszereléséből, hogy gyorsabb legyen, nem?
2021. dec. 13. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy versenyen nem hagynak ki felszerelést szerintem. De a zsokénak is stressz, a lónak is a verseny sokszor, lehet amiatt is ront. Meg olykor a másik lóban bukik fel.
2021. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, az egyik magyar esetről olvastam, hogy nem tett a patkóra olyan szöget vagy minek nevezik és emiatt csúszott ki egy versenyen. Ott is altatás lett a vége. Szerintem itt is valami hasonló lehetett az ok.
2021. dec. 13. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
#3 a kutya is meg tud botlani, a ló is rosszul tud lépni. Olyan is előfordul, hogy a hátsó lábát túl előre nyújtja, és belerúg a mellső lábába, ami után ha a következő lépésben rááll, össze csuklik és már orra is bukik. De van amikor séta közben is megbotlik, ehhez nem kell futnia. Viszont a felszerelést biztos hogy nem hagyják ki. A versenylovak vannak a legnagyobb luxusban tartva.
2021. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Amíg pénz van benne, addig rendezni fogják. Ugyanúgy ahogy a bikaviadalt, pedig az már igazán barbárság, viszont sok pénzt hoz.
2021. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!