Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki bánt egy macskát, az...

Aki bánt egy macskát, az miért nem próbálkozik egy nagymacskával?

Figyelt kérdés
Akkor elismerné a környezete, hogy egy erős ember, de így...

2022. jan. 6. 08:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ide jössz az állatvédelem rovatba azzal,hogy dögöljön meg a madár nyugodtan (ami amúgy védett faj,egy évben egyszer szaporodik akkor is jó,ha megmarad egy fiókája) mert a te macskádnak kötelező kint lennie.

Nem,nem kötelező neki,de tekintve hogy egyre inkább kártevő a saját érdeked lenne,hogy bent tartsd.

Senki nem madárb*zi szimplán tisztában van vele más ember,hogy ha madár nincs elszaporodnak a bogarak és rovarok,azok pedig tönkre teszik a növényzetet.És itt most nem a fű miatt kell aggódni vagy egy drága díszvirág miatt (bár a növényekkel foglalkozóknak meg joguk van a saját kertjükben azt védeni,neked az Ő KERTJÉBEN semmi jogod a macskádat tartani..) hanem mondjuk gyógynövények vagy megint csak védett növények miatt.

Lehet hogy te azt a kárt se veszed észre,mert nem látsz tovább az orrodnál,de ha nincs virág,nincs növény méhecske se tud porozni.Neki nincs méze,a fák pedig nem kerülnek beporzásra,ami újabb és újabb és újabb károsodást okoz a környezetben.Akkor is,ha te nem látod,vagy nem akarod látni.


Mindez kiindul abból,hogy minden környékén van legalább egy idióta aki nem lát tovább az orránál és semmi más nem érdekli csak az,hogy "MIT ZAVAR A CIRMI A KERTEDBEN?".

Az zavar b*zdmeg,hogy nincs macskám,tehát takarodjon a Cirmi a kertemből és menjen haza szépen.Aranyos,dorombol,kedves? Jó,legyen a gazdájának ilyen,mert ő akart macskát.

Az ivartalanítást meg meg se említem,egyenesen be van sértődve a legtöbb macska tartó,ha elvárod hogy legyen ivartalan a kijárós dög minimum és ne 3-6 havonta a macskái beteg szemű,éhező kölykeit kelljen a sufniból kiköltöztetni.

Mindenki mossa kezeit ilyenkor,amit a kedves Cirmi kint csinál az kint is marad,így a kiscicák akinél le lettek fialva annál maradnak.

Én pedig nem fogok egyet sem megtartani,továbbra is ki fogom hívni az állatvédőket és sorra vitetem el a kóbor macskákat amikor hely van.

Szerencsére kiscicának mindig van hely,ha pedig van anyjuk viszik őt is,ne aggódj mindent meg lehet oldani erőszak nélkül is,de ha sokadjára okoz anyagi kárt valaki macskája akkor biztos hogy a környékbeliek nem mindig fognak békés megoldást választani a változtatás érdekében.Szomszédom kocsiját folyamatosan felkarcolták mert a motorháztetőn ülnek és mászkálnak.Egy tucatszor szólt a szomszédnak,hogy vigye be a macskát,mert hiába parkol arrébb ugyan úgy mászik rá.

"Nem marad bent,és amúgy sem mondhatja meg hova menjen fel a macska és hová nem."

Autóba tette a macskát és mivel arra volt dolga egy megyével odébb beadta a menhelyre,hogy a forgalmas úton találta,majdnem elütötte.

Gonosz? Nem,megoldotta azt amit más nem oldott meg.És ilyenkor tegye össze mindenki a két kezét,hogy nem azt választotta hogy kivasalja a macskát.


Nekem igazán nem a macskákkal van bajom.A gazdákkal.Tököm ki van vele,hogy a környék összes nénije és Pistikéje macskája az én macskám is és piszkit bele mindenbe,marr mindent,nyávog ha kell ha nem és nyaranta halászhatom ki a medencéből ha van olyan pancser hogy bele essen,mert azt se akarom végig nézni ahogy bele fullad (bár valamennyire tudnak úszni,de fulladt már vele macska a medencébe)..

2022. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, csak annyit, hogy pl a pestis kialakulásában jelentős szerepet játszott, hogy az egyház kitalálta, hogy a macskák a Sátán állatai, irtották őket, emiatt elszaporodtak a rágcsálók, mivel nem volt ki megfogja őket.

Ennyit a madaras/bogaras részhez.

2022. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Többszáz éve.Egy átlag házi macska ma már b*szik egeret fogni,mert etetve vannak.

És amúgy is vannak kártevő írtók akik méreggel és kutyákkal jár ám ki írtani.Lehet neked 100 macskád is akkor is lesz egér és patkány is,ha olyan helyen laksz ahol ők jól is érzik magukat,nem egy cirmin meg egy kormin fog múlni.


És az,hogy létezik egér nem jelenti,hogy a te macskádnak vagy bárkiének más kertjében a helye.

Én nem kértem hogy a te macskád írtsa az egereket ha arra tévednek.

Te is meg a macska is jól besz*pnád ha én meg szét dobálnék a kertben rágcsáló írtót csak mert nincs macskám.És nem vagyok köteles azzal számolni,hogy az egereken vagy patkányokon kívül kinek a házi állata kóborol még arra.

Ha megeszi akkor úgy kell neki.Meg neked is.És mindenkinek aki nem ért a szép szóból,ma már nem tartunk kint macskát.2022.

Aki igen,az előbb vagy utóbb úgyis rájön,hogy rosszul járt és jöhettek ide sírni,hogy nem jön haza a macska.forgalmasak az utak,sokkal több ember tart kutyát (főleg kertes házban),és akinek tényleg van egér-patkány gondja az csapdázik,mérget tesz ki.

Ha hülye vagy a te dolgod,én szóltam.Játsz csak a macska életével ha akarsz és verd itt a nyálad,hogy az emberek miért ilyen gonoszak és miért nem lehet az úttest közepén meg más kertjében a macskád..

2022. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
51%

Az etetve vannak megint csak marhaság, mert akkor csak a kóborok egeresznének, márpedig ez se így van. Kapom én is az ajándékot...

Kérdezz meg bárki macskatartót. Van, amelyik nem egerészik, van, amelyik igen. Nekem hozza, engem akar etetni vele..

2022. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Hozza ameddig még tudja.Ha maga az egér evett mérget is veszélyes a macskára nézve.🤷🏼‍♀️
2022. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
56%

1. Azért mert nagymacska az állatkertben van Magyarországon.

2. Azért mert a nagymacska őt jobban bántani, mint ő a nagymacskát.

2022. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!