Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Törvényes ilyen körülmények...

Törvényes ilyen körülmények között disznót tartani?

Figyelt kérdés
Három éve költöztem a faluba és szomszédom sok kelletlenséget okoz. Legalább 10 felnőtt disznója van + rengeteg malac. Minden nyáron óriási a bűz, 5házzal odébb is érezni lehet,én pedig közvetlenül mellette vagyok. Már most is,hogy kicsit melegebb az idő már kezd bűzleni. Ősszel pálinkát főz, olyankor is cefreszag messzire érződik, de az legálább csak 2-3napig tart. Azonkívül nyáron mindig begyújtanak valamit a kertbe és átszáll hozzám a fekete korom, van úgy,hogy a frissen mosott száradó ruhákra. Próbáltam vele beszélni, de csak goromba annyit mondott,hogyha nem tetszik akkor húzzák vissza a városba.

2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

10-es, pedig így van!

Ahol állatokat tartanak, akármennyit lehet takarítani, ott lesznek szagok. Az én nagymamám minden este leslagozta az egyébként lebetonozott baromfiudvart, ahol vagy 30 tyúkot, kacsát, libát tartott, nyáron mégis állati büdös volt. Ez van, ez ilyen. Aki nem bírja, az költözzön kertvárosi részre, ahol nem lehet állatot tartani, vagy most már falukban is vannak olyan részek, ahol a városból kiszabadult "puccosék" élnek, ott kell házat venni az ilyeneknek. Persze, azt nem kapja meg 10 millából, hanem 50-60-ból minimum, de ha ilyen igényei vannak falun, akkor nem kell beköltözni olyan helyre, ahol az egyszerű falusi él, aki egész életében tartott haszonállatokat.


Pár hete egy facebook csoportban láttam egy ostoba városit, aki beköltözött falura, és azzal volt problémája, hogy a szomszéd udvaráról hozzá is fújja a leveleket a szél. A nyomorult emiatt szeretett volna pereskedni. Még a városiak is kiosztották, hogy takarodjon vissza a panel 10.-re, ott nem lesz ilyen problémája. Na az ilyenek miatt nem látja szívesen a falusi a városit!

2022. márc. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
29%
11-es. Vagy még sincs teljesen igaza, ugyanis a trágyát is lehetne úgy kezelni hogy a szagokon kívül ne okozzak más kellemetlenséget.
2022. márc. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
12 Természetesen! Ha valóban átfolyik, az ellen tenni kell. Ha nem lehet megbeszélni, akkor a helyi jegyzőhöz fordulni, felülvizsgáltatni, hogy mgfelelő-e az állattartás, és az ahhoz tartozó mindenféleségek kezelése a szomszéd telkén. De! Akkor sem az a megoldás, hogy magának az állattartásnak akarunk nekimenni!
2022. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Szirty ***** válasza:
12%

"De! Akkor sem az a megoldás, hogy magának az állattartásnak akarunk nekimenni!"


Miért? Ha csöpög a fürdőszobában csap és elzárjuk a vízellátást a vízóránál, akkor a csöpögés megszűnik nem?

Problem solved... :))

2022. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
60%
14 Na a te fajtádat is rühelljük falun. Lehet visszamenni a panelba, aztán problem solved...
2022. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

14 és a fürdőszoba onnantól kezdve kamra lesz? :D


Csapot kell cserélni, nem elzárni a vizet. Az csak átmeneti ;)

2022. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
14. Aztán hordhatjuk vizet a közkútról, mint 100 évvel ezelőtt.😂
2022. márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ne follyon semmi át a szomszédba, de a szaggal nem lehet mit kezdeni.


Hiábá építene a szomszéd 5-10 millióért hivatalos trágyatárolót, a szag megmaradna. S ilyen esetben 1 évi ganét tárolna benne.


Ez a falu, ezzel jár!


Itt is hozhatnának olyan törvényt, hogy falvakban az állatartás szaga és zaja elfogadandó!

2022. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Szirty ***** válasza:
26%

"Lehet visszamenni a panelba, aztán problem solved..."


Ne legyél már csökött! A smile vajonmíí a mondatom végén agyvelő barátom? :)

Amúgy a panelban is van fürdőszoba meg főcsap is. :)

2022. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Szirty ***** válasza:
89%

"Csapot kell cserélni..."


Igen? Jó reggelt kívánok!

Akkor ugye nem az állattartást kell támadni ha átfolyik a trágya? :))

2022. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!