Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Törvényes ilyen körülmények...

Törvényes ilyen körülmények között disznót tartani?

Figyelt kérdés
Három éve költöztem a faluba és szomszédom sok kelletlenséget okoz. Legalább 10 felnőtt disznója van + rengeteg malac. Minden nyáron óriási a bűz, 5házzal odébb is érezni lehet,én pedig közvetlenül mellette vagyok. Már most is,hogy kicsit melegebb az idő már kezd bűzleni. Ősszel pálinkát főz, olyankor is cefreszag messzire érződik, de az legálább csak 2-3napig tart. Azonkívül nyáron mindig begyújtanak valamit a kertbe és átszáll hozzám a fekete korom, van úgy,hogy a frissen mosott száradó ruhákra. Próbáltam vele beszélni, de csak goromba annyit mondott,hogyha nem tetszik akkor húzzák vissza a városba.

2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
76%

mindenkinek mindent lehet es a bekoltozo varosinak kuss a neve.


Ókori mondás:


"Rómában mint a rómaiak."


Lehet vitatni, meg kimagyarázni. De mindíg idegen maradsz, ha nem így teszel.

2022. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21 nem hát ;)
2022. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Szirty ***** válasza:

"Ókori mondás"


Úgy tűnik szilárdan hiszed hogy érted amit írtam. Pedig minden válaszod bizonyítja hogy nem!

Na mind1... skip.

2022. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Na, mégvalaki, aki azt hitte, hogy a falusi élet olyan mint a rajzfilmekben. fel kellene már találni azt a tévét, ami szagokat is közvetít...
2022. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Cubina ***** válasza:

Én panelban lakom, eddig semmi gondom nem volt, de 3 hónapja ukrán albérlők költöztek alám (5-en), és egyetlen egyszer nem nyitottak ablakot, télen pláne nem, viszont szívják a rohadt büdös ukrán cigit és mivel ott nem tud az ablakon távozni a bűz, ide jön fel hozzám a réseken. Senki más nem érzi, csak aki közvetlenül felettük lakik... én. A mellettük lakónál semmi szag nincs, persze a bűz nem oldalra fog menni, hanem felfelé. Beszélni nem lehet velük, mert nem tudnak magyarul, a lakás tulajdonosát meg úgy látszik nem érdekli, hogy a lakása milyen állapotban van. Ha nálam ilyen rohadt büdös van, mi lehet ott? Ráadásul gyanítom, hogy döghúst esznek, mert amikor főznek, gyomorforgató szag van az egész lakásomban. Három szoba, három szobában bűzölögnek, így nálam is minden helységben bűz van.

Szóltam a közös képviselőnek, nem történt azóta se semmi.

Szóval én itt lakom 40 éve, és néhány hónapja itt rohadó igénytelen albérlők kényszerítenek arra, hogy ezt a bűzt szagoljam már hónapok óta, olyan szag van nálam, mintha tele lenne a lakás csikkes hamutartókkal.

Én is dohányzom, de amióta ezek itt vannak, elment a kedvem a cigizéstől meg az élettől is.

Nem tudok mit csinálni, mindig nyitva az ablak, hiába szellőztetek, akkor is bűz van.

Úgyhogy hiába él, vagy takarodik valaki a panelba, ott is jól megszivatják és fogja is be a pofáját, mert úgyse csinál senki semmit. Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben, legalább akkor megszabadulnék ettől. :(

A kilencedikről elég nagyot esnék.

2022. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
A lakás tulajdonosával beszéltél?
2022. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Cubina ***** válasza:

Sajnos nem tudtam beszélni a tulajjal, egyszer sem volt itt, bedobtam a postaládába egy levelet 3 hónapja, azóta sem ürítette ki.

A közös képviselő tudja a számát, de nem adja meg nekem, nagyon ellenszenves ember. Elvileg felhívta a tulajt, de ki tudja. Akkor már idejött volna szerintem. Az erkélye is tele van galambszarral, az se érdekli senkit.

Már 20 flakon szagtalanítót kifújtam, de csak addig jó,amíg kifújom, 2 perc múlva megint bűz van. Csomó pénzem elment már a sok spray-re. Szó szerint bűz van, nem csak a cigiszag, valami eszméletlen bűz, soha nem éreztem ilyen rettenetes szagot, azért gondoltam hogy dögöt főznek. Nem értem, miért nem nyitnak ablakot, nem igaz hogy nem érzik a rohadt bűzt.

Most is olyan büdös van az egész lakásban, főztem magamnak, de ment a kukába, ilyen szagban nem lehet ennim hányingerem van. És ebben a szagban kell aludnom is. Már a folyosón is nagyon büdös van, biztos azt hiszik a mellettem lakók, hogy tőlem jön. Sajnos már bosszúszomjas gondolataim vannak, hogy leszórok az erkélyre egy zsák csikket, vagy hasonlók. Kitették az erkélyre a mosott holmit, rá kéne önteni valami moslékot vagy egy tonnányi hamut. Valami olyan undorító dolgot tenni velük, mint amilyenek ők. Már a halálukat is kívántam, teljesen kikészültem ettől a bűztől. :( És nincs hová mennem, itthonról dolgozom, elköltözni sem tudok, mert ha valaki lakásnézőbe jönne, soha az életben nem venné meg, mert már a folyosón bűz van. :(

2022. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ők nem érzik a bűzt, hozzászokott az orruk.


Kérj a jegyzőnél birtokvédelmet!


Kérd le a lakás

tulajdonilapját!

Azon rajta lesz a tulajdonos címe, tudsz neki levelet írni.

2022. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Cubina ***** válasza:

Jaj, de jó ötlet! Köszönöm szépen, ez eszembe sem jutott volna! Le is kértem a lapot, írok a tulajnak.

Látom hogy Borsodban lakik, a kiadott lakása meg Pesten van, ezért nem jár ide. Köszönöm még egyszer! :)

2022. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Jegyzővel is beszélhetsz!
2022. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!