Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tegnap elaltatták Kankait egy...

Tegnap elaltatták Kankait egy oroszlánt az állatkertben. Mennyire etikus ez?

Figyelt kérdés

Igazából felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire "humánus" dolog az mikor egy állatot elaltatnak. Persze beteg volt, biztos voltak fájdalmai is. Szörnyű dolog a halál. Embereknek nem engedik (itt nálunk Mo.-on) az eutanáziát akkor állatokkal milyen jogon teszik meg ugyan ez?

Engem legfőképpen az zavar, hogy míg egy ember, teljes tudatában nem dönthet haláláról HIVATALOS módon addig egy állatot úgy ölnek meg, hogy tudatában sincs az egésznek. Nem vagyok (annyira) szentimentális. Értem én, hogy állat ember stb. De nem vagyunk se többek se kevesebbek mint az állatok. Mi is egy állat vagyunk, minden élőlény másban erős. Gepárd futásban, medve erőben, ember agyban. Szerintem ez egyáltalán nem korrekt.



2022. jún. 22. 22:38
A kérdező szavazást indított:
Jogos mert beteg volt és szenvedés volt neki az élete vége.
Nem szabadna megölni, csak azért mert beteg.
49 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Az a nem korrekt, ha egy végstádiumú rákbeteget hagynak szenvedni, akire így is úgy is halál vár. Na ez az etikátlan.


Persze az ember nem így fogja fel, mert a szerettéről van szó pl, akkor ez egy rohadt nehéz döntés lenne, valamint aki esetlegesen elvégezné az eutanáziát annak sem lenne egy élmény. Nehéz kérdés.


Én mindenestre férfi létemre úgy bőgtem a kutyám altatásakor mint egy kislány.

Valamint az egy kutya négy élete, és egy kutya négy útja filmeken.

2022. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Ebben az esetben az állat sokkal jobb helyzetben van, mert ő mit sem sejt arról hogy mi történik éppen, egyszerűen csak hirtelen vége.


Míg egy embernek ebben az esetben a saját haláláról kell döntenie, tudatosan! Ha kéri az eutanáziát, akkor pontosan tudja hogy mi fog történni, ami szerintem borzasztó..

2022. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Előző kutyám, élete vége felé epilepsziás lett, amit rák okozott nála. Tudom, hülyeség, de mondtam neki, hogy szóljon, ha itt az idő és menni akar. A végén a rohamok mindennaposak lettek, utolsó napokban már a végbél oldat sem mulasztotta el a rohamokat. Ekkor megfogta a pulcsimat és mélyen a szemembe nézett. Tudatta, hogy menni akar. Utána már felkelni sem tudott, csak vegetált. Az orvos szerint még 2-3 napig húzta volna, mert az epire kapott gyógyszerek megerősítették a szívét. Szerinted jobb lett volna neki, ha még napokig hagyom vegetálni?! Nyilván nem. Az altatás kegyetlennek hangzik, de sokszor a legkegyesebb. Nem tudom, hogy az említett oroszlánnak mi baja volt, de egyértelműen az ő érdekében döntöttek így. Ha jól tudom, az eutanáziát egyre inkább elfogadják már embereknél is. Nyilván nem ugyanaz, ha állatról vagy emberről van szó, hiszen az embernek van családja stb-stb.
2022. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a természetben élt volna, akkor már rég elpusztult volna. Nem tudott volna táplálékhoz jutni, éhen halt volna vagy egy fertőzes vitte volna el. Az emberhez közeli állatok esetén megvan a lehetőség, hogy megrövidítsük a szenvedést, amit részben mi okoztunk azzal, hogy a természetet nem kicsit megkerülve megnyújtottuk az életüket.

Azt sem lett volna túl felemelő látni, amint mondjuk legyengülve még hetekig vegetál miközben már alig van magánál, maga alá piszkít és hörög...

Igen, az ember nem dönthet hivatalosan az eutanáziáról, amit én igen nagy hibának érzek. Több demens családtagomat ápoltam. Van olyan élet, amit én szemely szerint már nem kívánnék élni. Ha oltári nagy szerencsém lesz, akkor ilyen esetben még lesz annyi eszem, hogy hivatalosan vagy sem, de megtegyem a szükséges lépéseket. Erről mindenkinek magának kell dönteni és az állatok nevében pedig az értük felelős személynek.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki elutasítja az altatást. Szegény kutyájuk 2 hétig feküdt kifakadt daganatokkal az oldalán mire végre kilehelte a lelkét. Az ismerősöm inkabb fülhallgatót vett, mert nem bírta hallgatni a nyüszögését, nyögését. Hát, na! Azt ne mondja nekem senki, hogy ez így korrekt volt...

2022. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem találták fel azt a gépet amivel oroszlánnal tudnak kommunikálni, hogy na bátya, nem lenne jobb, ha elaltatnánk? Nyilván így meg jobb elaltatni, mint hagyni szenvedni.
2022. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Kit?
2022. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen.


Elaludt, az meg nem fájdalmas. Békés.


Szenvedni hagyni, az az etikátlan.

2022. jún. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Legalább okkal altatták el. Ami annak idején a zsiráffal történt a tudjukhol, az volt a botrányos.
2022. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%

Az mennyire etikus, hogy éveken át életben tartották?

Ehhez állatok ezreit kellett megölni, hogy etetni tudják, a kedvedért.

2022. jún. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%

#9


Csak egy kérdés. Eszel húst?

Az oroszlán ragadozó állat. A szabadban mikor elkap egy élő állatot, és kiharap belőle egy darabot, az elkapott állat szerinted mit érez?

Tetszik nem tetszik, ez a természet rendje.


Nem mellesleg a fogságban tartott ragadozó állatoknak szánt állatok humánus úton kerülnek leölésre.


Kicsit gondolkozz mielőtt hatalmas butaságokat írsz.

2022. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!