Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szabadulhatunk meg a...

Hogyan szabadulhatunk meg a tyúktetűtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly vettünk 3 hetes csibéket, felnőttek, semmi baj nem volt velük egészségileg. Nem vettünk észre bennük, sem az alvóhelyükön tyúktetűt (előttük vagy 20 évig nem volt ott semmilyen jószág tartva). Idén májusban vettünk új pipiket, de már 18 heteseket. Velük sem volt gond eleinte, majd kettő az újakból minden előjel nélkül elpusztult. Ekkor már észrevettünk bennük tyúktetűt. Kihívtuk az állatorvost, aki az egyik tetemet felboncolta, de semmi baja nem volt, nem szervi baj vagy fertőzés. Kaptunk egy ampullát, amiben másnap megfürdettük az összes jószágot. Kaptunk Tetracip zapi szert, amivel már 3x lefújtuk az alvóhelyüket, az udvarukat, a tojóhelyet, meg egy fertőtlenítő szert, azt még nem használtuk.

Abban segítsetek légyszi, hogy ez a Tetracip kiírtja a tetveket vagy csak távol tartja őket? A leírásban a hatásossága 3-4 hét. Nekem ebből nem az jön le, hogy elpusztítja őket, de ha valaki lehülyéz, hogy nem tudom értelmezni a leírtakat, akkor ez van.

Valamit rosszul csinálunk vagy csak türelmetlenek vagyunk és majd hat ez a szer? Most permetezte le a bátyám az alvóhelyet, tele lett a feje és felsőteste tetűvel (ment is zuhanyozni, ruhájat azonnal betettem mosni). Tudom, hogy sose lesz 100% az eredmény, de annyi tetűnek szerintem már nem penne szabad lenni, mint amennyi a bátyámon volt.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2022. júl. 24. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A meglevőket levágni, helyet fertőtleníteni. Jobbat szerintem nem tudsz, de hátha valaki tud írni mást.
2022. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy "vad" madár is behozhatja sajnos.

1. meszelés, jó alaposan az egész helyüket

2. kovapor, jó alaposan beszórni a helyüket, de akár a tyúkokat is be lehet


Állatorvosnál lehet kapni ilyen olyan csodaporokat, meg lehet azt is próbálni.

2022. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtök hozzászólását! Rendeltem is kovaport és meszelni is fogunk. Reméljük hatásos lesz.
2022. júl. 24. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!