Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok, ez kettős...

Mit gondoltok, ez kettős mérce, vagy nem? (Kutya-macska tartása)

Figyelt kérdés

Társadalmilag elfogadott ugye az az elvárás hogy egy kutya legyen a gazdája területére (lakás, ház, kert) korlátozva, illetve utcán pórázon legyen sétáltatva. Ezzel szemben érdekes, hogy egy macskával kapcsolatban - bár a törvényi előírások ugyanúgy vonatkoznak arra is - mennyivel lazább a közvélemény, és úgymond "természetes", hogy a kinti macskák járkálnak össze-vissza. Nem fura ez? Hogy ha a szomszéd kutyája jön át a kertembe minden nap akkor fúj szomszéd, meg fúj kutya, viszont ha a macska jár át minden nap akkor abba kötelességem beletörődni? Ha egy kóbor kutya zavar, akkor a kutya gazdája a szemét, ha egy kóbor macska, akkor meg én?


Azért fogalmazódott ez az egész meg a fejemben, mert ma láttam egy helyi Facebook csoportban egy szegény gazdát keseregni, hogy valahol megmérgezték a macskáját, és ki az a rohadék (tegyük hozzá, tényleg az) aki ilyet tesz egy állattal. És írták neki többen is hogy a gazda felelőssége az állat biztonsága, tehát ha a cica folyamatosan a környéken jár kel, kúrja a lány macskákat meg más kertjében trónol, akkor bizony lehet hogy van akinek ez nem tetszik. Erre írja az ember, hogy ő márpedig se ivartalaníttatni nem fogja a macskáját, se bezárni, mert az egy szabad állat és hadd menjen, meg csináljon amit akar.


Mit gondoltok erről?


2022. szept. 26. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ugyanolyan fontos a kutyáim és a macskám épsége.

Azt vettem észre, hogy a macskák kevésbé fontosak az embereknek (legalábbis a mi környékünkön).


Kissé furán néztek rám a szomszédok, amikor éppen a macskabiztos kerítést csináltam. Jöttek a szokásos "a macska kóbor állat, szabadság kell neki" dumával. Volt olyan aki állatkínzónak nevezett, mert nem engedem kóborolni a macskát.

2022. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nagyon nem mindegy hogy a 3kg-os cirmike sétál át a kertemen vagy egy 50kg-os kuvasz.
2022. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 18:35


Igen amit elfelejtettem írni az valóban a biztonság kérdése, ami kézenfekvő lenne, hogy egy kutya veszélyesebb, mint egy macska. Hát, nem tudom, nyilván a 3kgos macska meg az 50 kgos kuvasz között egyértelmű, de azért férfiasan bevallom ha választanom kéne hogy egy megvadult kifejlett fiú maine coon macskával, vagy egy megvadult corgival kellene megküzdenem, hát, lehet hogy inkább a kutyát választanám. A macskák is tudnak azért rohadt veszélyesek lenni.

2022. szept. 26. 18:39
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
A macska (kivéve egy-két kifejezetten lakásba ajánlott fajta) lételeme a felfedezés, a vadászat. Nem tudod úgy sétáltatni, mint a kutyát, mert nem tudsz úgy futni, mint ő, vagy felugrani vele vmire, fára mászni.
2022. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem benti cicáim vannak, csak elzárt területre mehetnek ki(mint egy kis kifutó), de szerintem nagy különbség van a kutya és a macska között. Kóbor macska még sosem támadott meg, kutya viszont sajnos többször is(mondjuk egyszer nem kóbor volt, csak a gazdája úgy gondolta, hogy a póráz dísznek van, plusz nem foglalkozott azzal, hogy a kutyája agresszív)
2022. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

3kg-os cirmike is tud kárt okozni. Nálunk pl.: 7 kiscsibét ölt meg a szomszéd macskája. A hetedikkek a szájában zavartuk el.

A kóbor kutyák ellen elég a kerítés, de a kóbor macskák ellen nem.

2022. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
6igen, feltéve ha otthon vagy. A nyílt utcán nem véd egy kerítés
2022. szept. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Nem hallottam még arról, hogy kiszabadult macskák időseket vagy kisgyereket marcangoltak volna szét. Ha így lenne, biztosan nem lenne kettős mérce.
2022. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem is annyira az utcára vonatkozik a kérdésem, inkább a magántulajdonra.


Akkor jól értem, hogy az a konszenzus, hogy miután egy macska nem veszélyes, egy kutya meg igen, a szomszéd kutyájától jogosan tagadom meg a saját kertem használatát, a szomszéd macskájától viszont jogtalanul?

2022. szept. 26. 18:55
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Kettős mérce bizony. Apám ezért uszította minden kutyánkat a macskákra. Amióta nincsenek kutyáink, tele is sz*rják az udvarunkat, sőt, egy képes volt idehozni két kölykét aztán valahol máshol meghalni. Persze a két kiscicát etettük, totál elvadultak voltak, nem tudtuk kézhez csalogatni őket, szerencsére egy macskához értő ember eljött értük, megfogta őket, elvitte szerető közegbe.


Volt egy barátnőm, aki megmondta, hogy kutyát tarthat felőle az apja, de csak az udvaron, a macska viszont vadászat után olyan tisztára nyalja magát, hogy ő az ágyban is alhat. Na, ez végleg kettős mérce.

2022. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!